Skocz do zawartości

Wyroby mięsne z piekarnika


Zbój Madej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@halusia@, jeszcze zapomniałem dodać, że pewnie się nadreptałaś przy stole jak robiłaś te pieczenie :lol: :cool:

Pozwolę się podłączyć pod temat i pochwalić moim boczkiem z piekarnika :thumbsup:

Wygląd mniamuśny :thumbsup: jeszcze tylko rad bym przekrój tego boczku zobaczyć :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko rad bym przekrój tego boczku zobaczyć

Co za mały masz ślinotok? :grin: Dajcie spokój bo pójdę do lodówki. :thumbsup: :thumbsup:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, jeszcze zapomniałem dodać, że pewnie się nadreptałaś przy stole jak robiłaś te pieczenie :lol: :cool:

Oj tak Zbóju ''nadreptałam się '' jak bym breaka tańczyła :grin:

http://patrz.pl/filmy/babcie-tancza

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za mały masz ślinotok? :grin:

:grin: :grin: :grin:

z przekrojem będzie problem, nie ma co kroić :blush:

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :rolleyes: ale oki, ten błąd puszczam w nie pamięć :grin: :grin:

 

[ Dodano: Wto 26 Paź, 2010 21:39 ]

:grin: :grin: :grin: :grin: , też tak umiesz?? :rolleyes: :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys59

Ciekawie wygląda, a jeszcze ten kminek który bardzo lubię..... :grin:

Jutro kupuję boczek.

Dzięki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem majeranek, czosnek, kminek mielony, odpadły po degustacjach. Tak jest boczek pieczony na przez moją mamę, rodzinę ojca, i jeszcze parę osób u mnie "na wsi", są różne wariacje na temat, ale ta postać jest najklasyczniejsza :thumbsup:

Prawdę mówiąc, tajemnica sukcesu tkwi w opracowaniu technologii pieczenia chrupkiej skórki, takiej żeby zęby nie wypadały przy próbie ugryzienia :grin:

To, na co warto zwrócić uwagę, skóra nie może być wysuszona, nie najlepiej wychodzi pieczenie wcześniej mrożonego boczku, szczególnie jak nie jest szczelnie okryty i zamrażarka podsuszy go trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

krzys59 następnym razem jak upieczesz, to koniecznie pokaz przekrój, ja bym dodał trochę majeranku :thumbsup:

Mówisz, masz

http://krzys59.neostrada.pl//Wyroby/Boczek_Pieczony/thumbs/2010-11-11%2009.22.03.jpg

 

Ale konsekwentnie bez majeranku, tylko sól o kminek :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa skrzydła z indyka bez lotek.

Sól, pieprz świeżo kręcony, czosnek granulowany, cebula.

 

Skrzydła rozciąłem na dwie części, posypałem przyprawami, włożyłem do miski, którą przykryłem folią spożywczą i odstawiłem do spiżarni na jedną dobę.

Piekarnik nagrzewam do 200st.C, cebulę kroję w grubsze plastry i układam w rękawie do pieczenia, na cebulę układam skrzydła i wlewam do rękawa około 150ml lekko osolonej wody, końce rękawa mocno związuję i robię w rękawie od góry 5 małych otworków coby powietrze podczas pieczenia mogło uchodzić. Piekę w temp. 200st.C przez 20 min. i w 180st.C przez 50-60 min. Po upieczeniu skrzydełka w rękawie trzymam jeszcze 30 min. :smile: :thumbsup:

 

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był "mężaty" , a Ty facetem , to zaraz bym w "konkury" do Ciebie jechał .

A kochałbym Ciebie zażarcie :grin:

:grin: :grin: :grin: :grin: no to się qrcze uśmiałem, a niech Cię Heniutek :grin: :grin:

 

W piekarniku jeszcze golonka z rękawa na kapuście kiszonej, robię pierwszy raz i mam nadzieję, że się uda :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Golonka z rękawa" na kiszonej kapuście :cool:

 

Do dyspozycji miałem golonkę tylną i przednią z/k.

 

Solanka to 0.5L wody, 5 dag soli, dwa małe listeczki laurowe, 4 ziarenka ziela, po kilka ziarenek pieprzu i jałowca. Przyprawy z wodą zagotowałem, wystudziłem i nastrzyknąłem tym mięso. W tylną dałem jakieś 180ml, a w przednią jakieś 120ml solanki, czyli prawie dwa razy więcej niż przy peklowaniu. Resztę wody wlałem do miski, w której było mięso, odstawiłem na jakieś dwie godzinki w temp. pokojowej, a następnie wyniosłem do spiżarni na trochę więcej niż dobę. Mięso w misce obracałem dwa razy. Trzy godziny przed pieczeniem golonki przełożyłem na durszlak do ocieknięcia. Po tym czasie do rękawa foliowego włożyłem opłukaną w letniej wodzie i odciśniętą kapustę, na kapustę mięsko(golonkę tylną przekroiłem na dwie części) i do nagrzanego do 200st.C piekarnika.

 

Pieczenie.

Piekłem 20 min. 200st.C, później 2.5 godz. w 170st.C i na koniec dałem jeszcze 10 min 200st.C. Po upieczeniu piekarnik wyłączyłem i mięso jeszcze zostawiłem w piekarniku przez 30 min.

 

 

Wg mnie golonka na kiszonej kapuście nadaje się do ziemniaków i do chleba, na gorąco i na zimno, o tym, że jest dobra "do czytania" to chyba każdy wie :grin:

 

Polecam i smacznego :cool:

 

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie golonka na kiszonej kapuście nadaje się do ziemniaków i do chleba, na gorąco i na zimno, o tym, że jest dobra "do czytania" to chyba każdy wie :grin:

To jest oczywista , oczywistość :grin:

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie golonka na kiszonej kapuście nadaje się do ziemniaków i do chleba, na gorąco i na zimno, o tym, że jest dobra "do czytania" to chyba każdy wie :grin:

Oj wie, wie Zbójaszku na pewno każdy :grin:

Ale taaaaaaaaaaką golonkę, o tak póznej porze :blush: :grin: :grin: to chyba nie każdy o tym wie.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boczek zbojecki :cool:

 

Tak dawno go nie robiłem, że przepis na marynatę do boczku gdzieś mi wcięło jako Bolka trampki :lol:

Pamiętałem, że było 3 łyżki musztardy i 6 ketchupu i tak wpisałem do googla i zalazłem takie coś:

3 łyżki ostrej musztardy

2 łyżki cukru

łyżka ziół prowansalskich

6 łyżek ketchupu

kilka kropli sosu tabasco

sól, pieprz

 

I zacząłem kombinować na smak mieszanie składników:

 

3 łyżki musztardy

łyżka niepełna cukru

łyżka niepełna ziół prowansalskich

5 łyżek ketchupu

pełna mała łyżeczka pieprzu cayenne

sól i pieprz czarny świeżo kręcony

 

Oprócz soli i pieprzu czarnego wszystkie składniki wymieszałem i spróbowałem, w jęzor paliło przez bardzo długą chwilę :lol: , co do smaku, nie ostrości, to coś mi brakowało, możliwe, że trochę mało cukru, ale wszystko się okaże po upieczeniu i dwudniowym "odstaniu" w lodówce. Co do wykonania to płaty boczku posoliłem i popieprzyłem na oko z obu stron i także z obu stron posmarowałem marynatą, włożyłem do misek i przykryłem folią spożywczą o do spiżarni do jutra.

Miałem do dyspozycji trzy płaty boczku, jeden jakieś 1,2kg, drugi 0.8kg i trzeci jakieś 0.6kg, starałem się marynatę tak rozsmarować, żeby nie było jej dużo na boczkach, ale żeby boczki były nią całe posmarowane, po posmarowaniu boczków zostało mi 1.5 łyżki marynaty. Pieczenie jutro wczesnym popołudniem,a smakowanie :rolleyes: najlepsze powinno być po dwóch dniach :cool:

 

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.