Skocz do zawartości

Kumpiak


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam jeszcze dwa jak je uchronic przed podobną sytuacją? zastanawiam się czy psy sie nie potruja czy go wrzucic w jakas solanke by go im porcjowac wrrrrrrrrrrr szkoda mi tyle roboty wszystko wygladalo ze bedzie ok jeden blad ze ten jeden kumpiak nie zabezpieczylem smalcem i ta packa co jest pisana na forum i do suszenia dla uzyskania ladniejszego koloru dalem jeszcze cukier- na tym jednym postanowilem troche poeksperymentowac i szlak trafil go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

postanowilem troche poeksperymentowac i szlak trafil go

 

No to masz za swoje ... generalnie przestroga dla wszystkich "cukrojąco-myjących" a tyle o tym było pisane ...;)  

 

Te które zostały przemyj w winie lub wręcz mocnym alkoholu i dobrze zasól (na grubo) do dojrzewania najlepiej zabezpieczyć siatką - moskitierą rozciągniętą na drewnianym stelażu (robisz taką "klatkę" wokół wędlin)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie pomysl jak zabezpieczyc pozostale 2 przed ingerencja wrednych bzykaczy? czy owinąc dodatkowo w ponczoche czy sam smalec z maka wystarczy?


razem pisalismy pytanie i odpowiedz hehe:) zrobie jak piszecie... a tamtym mozna karmic psa? wymoczyc go przed ? wczoraj smacznie wtrynial  i stad tez widzialem ze mieso sie nie popsulo mialo piekny kolor itd


w sensie wymoczyc i gdzies susszyc podpiec ? czy zakopac i nie truc siersciucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykroić zainfekowane, wymoczyć w wodzie żeby odsolić i ugotować ... żadnego pieczenia zwierzęta w naturze nie używają soli a mięso i kości to sierciuchy same lubią zakopać i konsumować już jest mocno  "walące"  .... 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wszystko zalerzy jakie to siersciuchy ..jak taie domowe co to nie przyzwyczajone do takiego "smakolyku" to moze sie skonczyc na wizycie u weterynarza .. ;)

moj czworonog nawet gotowanej wolowiny nie trawi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moj czworonog nawet gotowanej wolowiny nie trawi

Nie dziwię się.

Wilki - przodkowie psów domowych - raczej nie gotowały sobie mięsa. Jadły surowe.

Nawet dla ludzi surowe mięso jest lżej strawne niż obrobione termicznie. 

Pytanie jest takie, czy kumpiak był wędzony.

Chociaż - po prawdzie - nie znam psa, który nie merda ogonem czując zapach wędzonego.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to nie znam psa któremu taki poziom zasilenia nie zaszkodzi ;)

 

Tyle w tym temacie ...

 

Tapniete z GT-I9500

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po prawdzie to nie znam psa któremu taki poziom zasilenia nie zaszkodzi

Konieczności odsolenia  wyrobu przeznaczonego dla czworonoga  chyba nikt nie kwestionował? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnich kilkanaście postów w tym temacie,.  Co do tego mycia w solance to nie ażeby pozbyć się soli z powierzchni, sól ta wcale nie przeszkadza. Robi się ażeby pozbyć się pleśni i innych nie pożądanych narostów.  Włosi od czasu do czasu odświeżają długo dojrzewające szynki szybkim zanurzeniem w gorącym szmalcu. Tą papką (sugna) smarujemy część szynki nie pokrytej skorą.  Robimy papkę ze szmalcu i mąki z ryżu.  Często dodawany do papki jest pieprz przeciw muchom.  Ale najlepiej zabezpieczyć szynki siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do dojrzewania najlepiej zabezpieczyć siatką - moskitierą rozciągniętą na drewnianym stelażu (robisz taką "klatkę" wokół wędlin)
 

 

A jak ma wolniej dojrzewać to dodatkowo papka ze smalcu i maki ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiniete papierem śniadaniowym i całe nogi łącznie ze skórą, która była nacina żeby przeszła sól nasmarowane są tą ,,papką" ze smalcu pieprzu soli pieprzu cayenne oraz mąki, Skóre owinąłem także smalcem, bo przy tej która poszła dla sierściuchów tam zalęgły się także larwy muchy. A tak swoją drogą wiem, że robić najlepiej jest w jesieni, gdy temp są optymalne, niskie itd., ale czy ktoś robił robić taką szynkę w lecie? mam ciemną piwnicę, gdzie temp jest przez cały czas ok 10-15 stopni i jest ciemno. Czy w takich warunkach da się zasolić by nie zgniło i rozpocząc teraz pracę nad kolejną czy nie ma szans na powodzenie? Wielkie dzięki za info i jak by ktoś rozpoczynał w lecie to proszę o jakies sugestie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum i mam pytanie do doswiadczonych kolegow. Wiem ze temat jest stary ale zawsze warto sprobowac. Wszystko wedlinki robie od kilku lat oczywiscie z pomoca przepisow z forum( dzieciaki sa zadowolone a to najwazniejsze). Chce zrobi sobie kumpiaka ale nie wiem czy trzeba nacinac skore z zewnetrznej strony zeby sol doszla i najwazniejsze czy nacinac skore nad stawem kolanowyn zeby napchac tam soli. Jesli jest to mozliwe to prosze o odpowiedz. Pozdrawiam. Chyba ze moglbym sie odezwac do kogos na piva:) po porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.