Skocz do zawartości

Wedzarnia na działce ROD


kuba1905

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam!

 

Mam ogromną prośbę do Kolegów "zadymiarzy"

Mam od 30 lat działkę na terenie ROD (dawniej POD) . W ubiegłym roku, zainspirowany

stroną "Wedliny domowe" oraz przykładami prezentowanych wędzarni, zbudowałem na działce niewielką wędzarnię.Radość trwała do chyba trzeciego wędzenia, kiedy to sąsiadka zrobiła mi piekielną awanturę oskarżając mnie o chęć jej otrucia dymem. (W trakcie wędzenia

sam byłem na działce w towarzystwie 3 letniego wnuka, któremu ulatujący z wędzarni dymek, absolutnie nie przeszkadzał w zabawie)

 

Bardzo proszę o informację, jakie wewnętrzne przepisy ROD regulują te sprawy. Ja w Regulaminie nic niestety na ten temat nie wyczytałem.

 

 

Będę wdzięczny za kazdą podpowiedż.Jesli to możliwe bardzo proszę o kontakt rownież

mailowy na adres 1905.kuba@gmail.com. Będę bardzo wdzięczny!.Serdecznie pozdrawiam

 

K U B A

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem, wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone.

Nie ma przepisu na upierdliwość ludzką.

Rozwiązanie problemu.

1. Poczęstować sąsiada/sąsiadke, nalewając mu kielicha (sąsiadke poczęstuj tylko wędzonką :lol: ) + świeżo uwędzona kiełbaska.

2. Wędzić jak go/jej nie ma.

3. Olać chwast i robić swoje.

 

Miałem raz podobną sytuacje, po paru narzekaniach, straszeniem policją itd, znudziło im się i było OK. Wszystko co zrobiłem to podwyższyłem komin o 1 metr żeby dym leciał wyżej. Oni byl zadowoleni że wygrali walke (bo coś zrobiłem) a ja miałem spokój.

 

Wszędzie można grilować – o ile nie jest to zabronione specjalnymi przepisami / rozporządzeniami. Więc odpowiedz masz. A niech Ci udowodnią że Ty właśnie wędzisz, a nie grilujesz?!

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba 1905! Sprawdź wewnętrzne regulaminy tej działki. Popatrz na stronkę http://www.pzd.pl/strona.php?28 Jeżeli w przepisach nic nie znajdziesz to możesz wędzić lub się dostosować. Jak będzie "buczeć" na dym to delikatnie zwróć uwagę, że jest bardzo głośna. To żart, ale może cytaty ze stronki o zawartości fosforanów i innych oszustw przekonają "sąsiada" do budowy własnej wędzarni i wymianie - wzajemnej pomocy przy wędzeniu. Jestem przekonany, że spokojna rozmowa i zaproponowanie kawałka wędzonki przekona nawet do dużej ilości dymu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie tym nie znalazłem nic o zakazie wędzenia.

Co prawda paragraf 104 podaje:

 

§ 104

Z uwzględnieniem warunków określonych niniejszym regulaminem, działka może być wyposażona w następujące urządzenia:

altanę,

szklarnię,

tunel foliowy,

okna inspektowe,

studnię, sieć wodociągową i sieć elektryczną,

zbiorniki wodne (basen, brodzik, oczko wodne),

pergolę, trejaże, murki kwiatowe, ogródki skalne i kąciki wypoczynkowe,

piaskownicę, huśtawkę i inne urządzenia rekreacyjne.

Ale myślę, że wędzarenka z powodzeniem może być częścią kącika wypoczynkowego.

Mało tego:

 

10. Altana w ogrodach poza granicami miast może być wyposażona w kominek.

a taki z pewnością dymi.

 

PS. § 159

Interpretacja postanowień regulaminu należy do Krajowej Rady.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu (3) byłem prezesem POD miałem pod opieką 8 ogrodów(370 działek) i nie miałem żadnych

uwag jeśli chodzi o wędzarnie ludzie sobie budowali wędzarnie i nikomu to nie przeszkadzało

Nie ma przepisów które by tego zabraniały jedynie możesz sprawdzić czy taka sprawa nie była poruszana na WZ działkowców i czy nie było uchwały tegoż WZ odnośnie zakazu budowy wędzarni . Możesz w ostateczności złożyć zażalenie do komisji rozjemczej i niech oni rozstrzygną problem . Podobna sytuacja dotyczyła hodowania gołębi na działkach problem został rozwiązany uchwałą WZ i nikt już nie może piskać (zabroń górnikowi na śląsku hodować gołębie - absurd ). Myślę , że jesteś górą i nie powinieneś się stresować .A ile ta wędzarnia jest od granicy z sąsiadami ?

 

PS. Zrezygnowałem z funkcji właśnie przez takich ludzi jak twoi sąsiedzi - wszystkim nie dogodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również mam działkę ROD pod Wyszkowem i na niej moją wędzarkę. Wędzę sobie i nikt nie ma do mnie pretensji. Jestem przekonany że nie ma przepisu zabraniającego wędzenia na takich działkach. Olać sąsiadkę i wędzić swoje, kiedyś jej przejdzie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Marko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie mozna ( olac sasiadki ) i kopcic dalej bo ona ma tez prawo na swojej dzialce oddychac czystym powietrzem moim zdaniem musisz z nia pogadac i moze wedzic wieczorem jak sasiadka siedzi przed telewizorem .

 

To jest moje zdanie ( co nam pachnie innym moze smierdzi???)

 

 

Pozdr. Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sąsiadka grilluje na swojej działce ? Jeśli tak to sama zadymia a to może przeszkadzać Tobie, jeśli nie to może być problem.

Twoje zachowanie nie może być uciążliwe dla sąsiada a jeśli on uzna że dym mu przeszkadza może wygrać.Co innego jak regulamin nie zabrania korzystania z grilla na zasadzie otwartego ognia.

No cóż czasami tak jest że to co nam wydaje się fajne dla innego może być wielkim kłopotem chociażby dla chorych na astmę.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać że są „ludzie” którym wszystko nie pasuje.

Jak przestanie wędzić, to sąsiadka zacznie narzekać że trawa u Niego za głośno rośnie itd.

Ja bym się nie przejmował, jeżeli nie jest zabronione to jest dozwolone, tak stanowi prawo.

Co jedynie wędził bym pod jej nie obecność, wręcz informował ze będę wędził przykładowo we wtorek od 17 do 21 i zakończył w ten sposób sprawę. Jeżeli babsztyl przyjdzie we wtorek po 17 znaczy że tak czy owak szuka zwady i żadna forma ugody nie wchodzi w grę, więc nie ma co się wysilać.

Dopóki nie wędzi przemysłowo – znaczy jako firma, to NIK nie ma prawa mu tego zabronić – jeszcze raz zaznaczam, pod warunkiem że przepisy miejscowe już tego wcześniej nie zabroniły.

Przykładowo w Niemczech, jak wynajmujesz mieszkanie czy dom, to w umowie masz zaznaczone że nie wolno grilować, wtedy sprawa jest jasna, jeżeli nie jest to zabronione, to możesz grilować nawet na balkonie.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba!

Przypomnij sobie też ,czy sąsiadka pali liście,badyle etc. w innych miesiącach niż marzec i pazdziernik.

Nie wiem czy wiesz,że zabronione jest palenie w innych niż te miesiącach.W Polsce istnieje taki przepis ,lecz niestety jest martwy(w Niemczech jest dość rygorystycznie przestrzegany).

Jeżeli pani sąsiadka będzie Tobie robić uwagi na temat wędzenia możesz jej powiedzieć,że sama nie jest lepsza. :grin:

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ! Jeżeli w regulaminie ogródków nie ma wzmianki o wędzarniach to dobrze. Ale są jeszcze sąsiedzi z którymi nie wygra się złośliwościami. "Przez żołądek do serca"-być może, to jest metoda na sąsiadkę. Kawałek świeżej szyneczki lub kiełbaski może zdziałać cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie przejmuj się fochami babsztyla.Rób swoje-tzn.wędż sobie wędlinki spokojnie.W regulaminie ROD nie ma żadnych wzmianek na temat wędzarni.Określone jest tylko jedno: odnośnie spalania suchych gałęzi i chwastów.Nic nie poradzisz na upierdliwość wiecznie niezadowolonych osobników.Nie wdawaj się z nią w żadne pyskówki bo Ci mogą zaszkodzić i wyjdziesz na konfliktowego działkowca.A tu już będzie punkt zaczepienia.Gdy baba jazgocze to podśpiewuj sobie lub pogwizduj:goń stare baby,goń stare baby do lasa ,do lasa.I obserwuj pilnie.Co robi,czy grilluje i gdzie załatwia swoje potrzeby fizjologiczne(nie mówię o podglądaniu).Można jej wtedy zarzucić zanieczyszczanie środowiska.Zarząd ROD nie może Ci stosowną uchwałą zarządu zabronić wędzenia na działce.Może to zrobić tylko walne zebranie sprawozdawcze ROD.Gdy sąsiadka zacznie Ci za bardzo dokuczać ,znajdż świadków jej złośliwości i wystosuj pismo do zarządu i komisji rozjemczejROD.Popytam prawnika i postaram się udzielić Ci bardziej wyczerpującej odpowiedzi.Pozdrawiam-i tylko spokojnie,nie daj się sprowokować.Rób swoje. :wink:
"Więcej być niż więcej mieć"Jan Paweł II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

No i wielka Lipa od tego roku nie wolno stawiac murowanego grilla ani wedzarni tylko to co jest wyszczegulnione w regulaminie moze sie znajdowac na dzialce 

 

 

CO MOŻE BYĆ NA DZIAŁCE?

Działka może być wyposażona tylko w urządzenia wymienione w regulaminie (§ 41). Jeśli coś nie jest wymienione, nie może być tego na działce. Na działce mogą być: altana, szklarnia, tunel foliowy, okna inspektowe, studnia, sieć wodociągowa, kanalizacyjna i elektryczna, zbiornik na nieczystości ciekłe, oczko wodne, basen, brodzik, pergole, trejaże, murki kwiatowe, ogródek skalny, kącik wypoczynkowy, piaskownica, huśtawka i podobne urządzenia rekreacyjne. Na działce obowiązkowo musi znajdować się kompostownik (§ 42). Regulamin zawiera szczegółowe przepisy regulujące budowę i usytuowanie poszczególnych elementów infrastruktury, ale należy też pamiętać, że przy niektórych urządzeniach konieczne jest stosowanie się do przepisów powszechnie obowiązujących – np. zbiornik na nieczystości ciekłe (§ 43).

Działka może być też ogrodzona (§ 51), ale ogrodzenie nie może być wyższe niż metr, musi być ażurowe i nie może być zakończone ostrymi elementami ani drutem kolczastym. Ogrodzeniem może być żywopłot, ale na granicy z sąsiadami musi być jego pisemna zgoda. Wysokość żywopłotu jako ogrodzenia nie może przekraczać 1 m, wyjątkowo na granicy działki będącej granicą ogrodu – nie może przekraczać 2 m (§ 52).

Zgodnie z regulaminem zakazane jest stawianie szop, komórek, toalet wolnostojących (lub typu TOI TOI), klatek dla zwierząt, gołębników wolnostojących, murowanych grilli itp. (§ 68 pkt 4) lub. Jeśli działka jest wyposażona w altanę, nie można na niej stawiać żadnych przyczep campingowych i tym podobnych obiektów.

 

Pozdrawiam Sylwester

Ps. Mega jestem z tego nie zadowolony !!!!!!!!

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.