Skocz do zawartości

Rąbanka - co to takiego?


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

W pobliskim markecie dział mięsny obsługują masarze, podobnie jak to ma miejsce w niektórych marketach Makro.

 

Zapytałem czy mozna u nich kupić półtusze, otrzymałem odpowiedź że tak, ale w postaci, jak to określił, "rąbanki". Wspominał coś o "wzdłużnym cięciu półtuszy".

 

Poproszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego "trudnego terminu" :-)

 

PS. Jutro ta "rąbanka" ma być produktem "z gazetki" marketu. Ciekaw jestem ceny.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazowo, można powiedzieć, że rąbanka to półtusza podzielona na kawałki, gdzie znajdziesz kawałek nóżki, głowy, moze być kawałek(gruby pasek) półtuszy cięty pomiędzy żebrami wraz ze schabem itd.

Wspominał coś o "wzdłużnym cięciu półtuszy".

Nie wyobrażam sobie tego słowa.

.... a może zrobisz zdjęcia z "wzdłużnego cięcia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich młodzieńczych czasów rąbankę, sprzedawał rzeźnik Boczek jak się nawalił. Rąbał półtuszki jak poleciało. Całe miasto chodziło zadowolone.

To zależy jaki się komu kawałek trafił :grin: Oczywiście cena rąbanki musiała być stała dla każdego kawałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich młodzieńczych czasów rąbankę, sprzedawał rzeźnik Boczek jak się nawalił. Rąbał półtuszki jak poleciało. Całe miasto chodziło zadowolone.

To albo Boczek miał mocną głowę albo to malutkie miasto. Z każdym pić?

W moich stronach rąbanka to półtusza byle jak podzielona, rozebrana.

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja pamiętam jeszcze czasy tzw PGR gdzie w ubojniach były bite z różnych przyczyn takie sztuki co np nie miały odpowiedniej wagi do sprzedaży , z powodu np złamanej nogi . Takie sztuki były sprzedawane do pracowników w formie rąbanki czyli mięso było cięte nie zwracając uwagi na fachowy rozbiór półtuszy.

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, zobaczyłem i już się wyjaśniło, czym w markecie jest owa "rąbanka" z gazetki.

To plastry (gr. ok. 5cm) środkowej części półtuszy. W skład takiego plastra wchodzi schab z kością, boczek, żeberka, słonina, skóra. Taki przekrój poprzeczny przez półtuszę.

 

Plastry bynajmniej nie były rąbane, bo miejsce przecięcia wygląda bardzo ładnie.

Cena 1 kilograma za rąbankę, to 7,49zł.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest typowa rąbanka ,pamiętam ją z dawnych lat jak na rynku rąbano zawsze w poprzek półtuszy ,jak chciało się 1-2 kg pasek był wąski jak 5-7 kg to był połeć dość szeroki. Sklep wraca do przeszłości ale nie każdemu pasuje taki zakup . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.