Skocz do zawartości

Jaki piec z podajnikiem ?


pokemon15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 357
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Czym się kierować w zakupie pieca ? Blachą !!!!!! Grubością i jakością. Piece EKO są dobre ale nietrwałe.

 

jakość blachy  - czyli prawdziwa kotłowa i masz piec na wiele lat, wszystko zależy czym się pali, kupiłem piec węglowy 18-cie lat temu, taki tani był, kasy nie było na "lepszy"  - i cały.....  czas chodzi.....  :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaczynać nowego wątku, mam prośbę, macie sprawdzony ekogroszek 24-26 MJ, czyli średniej klasy ? Ostatni dzwonek żeby coś zakupić... żeby w miarę suchy był... Ma ktoś doświadczenie z polskimwęglem ??? Tam myślałem zakupić....

 

Sporo zależy od pieca i na kiedy ten wungiel :) Jak na teraz to najtańszy - jekieś ledwice czy inny czech. Jak na zimę to spróbuj retopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic... zakupiliśmy piec Lazar ekokomfort 22kw, przyjedzie w poniedziałek... a co do ekogroszku, to mam u siebie na składzie workowany pieklorz... trochę kosztuje... ale na miejscu i ponoć dobry...

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi się udało kupić pieklorza i byłem z niego bardzo zadowolony. Piec na ekogroszek mam do 4 lat, węgiel kupuję od różnych sprzedawców i powiem szczerze że ciężko trafić na dobry.

Tych tanich 600-700 zł. nie polecam. Co prawda jest tani ale idzie go więcej, co 2 dni musiałem wyrzucać popiół z popielnika a co 3 dni dosypywać do zasobnika. Zabawy tyle co przy tradycyjnym piecu.

Przy dobrym węglu i przy tem. tak do -5 czyszcze popielnik  i wsypuje węgiel raz na tydzień.

Wysokokaloryczny węgiel też się u mnie nie sprawdził, dużo było niedopalonych kawałków.

 

Osoba która podłączała mi piec móiła żeby węgiel kupowac taki średniokaloryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Drogie SiBy - ma ktoś może kocioł na pelet - szczególnie jestem zainteresowany takim do ok 10 kW - i jak się spisuje ?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybór pieca na pellet jest spowodowany dostępem do taniego paliwa, to jestem na tak.

Jeśli nie, kup piec CO który spali wszystko czym obecnie można palić.

Miałem piec z podajnikiem, sprzedałem i obecnie użytkuję zwykły piec na węgiel.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sprzedałem i obecnie użytkuję zwykły piec na węgiel
Kocioł jest dla kuzynki - ma obecnie na węgiel i chciała by zmienić na coś co nie musi pilnować kilka razy dziennie - niestety w okolicy nie ma gazu ... a olej trochę dla niej drogi - (Nauczycielka) - stąd pomysł na pelet - nawet nie ekogroszek

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko-groszek ale [piec z tzw "pełna komorą spalania"  i  kuzynka odwiedzi kotłownię raz na tydzień ;) 

Mam Viadrusa - Klimosz Kombi-B i złago słowa nie powiem ... pełna komora spalania to rozwiazanie w którym retora jest "pod" komorą a sama komorę całą możesz wykorzystać do palenia klasycznie drewnem czy węglem ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do palenia w piecach CO , na tzw wszystko ,  zwrócił bym uwagę na wszelakie atesty . Coraz więcej  mówi się o smogu . Sytuacja jest rozwojowa i myślę że niebawem wejdą odpowiednie zakazy .

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się dołączę do tematu otóż paliłem eko groszkiem 13 sezonów obecnie  6 sezon pale gazem i na tą chwilę gaz wychodzi mnie taniej niż teraźniejsze pseudo "eko-groszki" prawdziwe eko było jak tego typu piece wchodziły na rynek z 20 lat temu (eko-groszek ) na kopalni kupowałem po 173 zł/tona a teraz za naprawdę dobry  trzeba dać700-800 zł/tona, zużywałem od 5-6Ton w zależności od zimy (od maja do maja bo grzałem wodę poza sezonem zimowym)budynek 200m  ,na tą chwilę musiał bym wydać co najmniej 4tys.zł na eko-groszek,a na gazie za cały rok nie przekraczam 3500zł mam kocioł 2Funkc. kondensat z zamkniętą komorą spalania i mam święty spokój dodam że nie mam ocieplonego budynku,a tem w domu min 21-22*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz1970

Też proszę o więcej konkretów.

Palenie węglem już mnie męczy, że o jakości samego węgla nie wspomnę.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj "konkrety".

Może troche ja :)   do kotła gazowego - aby podać konkrety 1 -potrzeba ilość osób i np czy w domu jest wanna - czy natrysk i ile , 2- wielkość strat ciepła lub generację obiektu i mkw ogrzewane ( z ociepleniem, czy bez, z wentylacją ? rekuperacją? jakie okna  czy pod podłogą jest ocieplenie i jakie, czy dach jest ocieplony i jak) - i można wrócić do rozmowy .  Z peletem nie mam doświadczeń :facepalm:

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś liczyłem pellet wychodził drożej niż ekogroszek, ale jest za to czyściej.

To nie jest tak że do pieca idziesz raz na jakiś czas i nic więcej.

Fakt ładujesz zasobnik co parę dni, ale sporo się trzeba jednorazowo unosić...pytanie czy kobieta temu podoła?

Czyszczenie też jest bardziej upierdliwe niż w zwykłym piecu.

Do tego problemy z ustawieniem retorty.....jak trafisz na dobry węgiel to ustawiasz raz, ale jak trafi się węgiel z kamieniem to idzie *cenzura*ca dostać.

Przy pellecie zapewne nie ma tego problemu, ale coś za coś....cena..!

 

Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie strony opału, bo samo przywiezienie pelletu czy węgla to nie koniec problemów.

Trzeba go znieść, zmagazynować a potem donieść do pieca.

Jeśli olej ma być droższy o parę stów, to wybrałbym olej.

Jest jeszcze opcja zbiornika na gaz, ale nie znam kosztów.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest węgiel i jego kaloryczność ... jak ktoś chce kupić dobry groszek za 500 czy 600pln tona to powodzenia mam od lat tego samego dostawcę ...kupuje latem ale za 850pln tona i nie mam problemów jak na "marketowce" ... spalam w sezonie 3-3, 5 t chata 230m2 temperatura stała 20st C :)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do rozmowy, 2 lata temu sprzedałem 4 letniego kopciucha i kupiłem na ekogroszek. Oszczędności? Są! Najważniejsze to dobra wielkość pieca do metrażu. Kalkulatory producentów czasem mają się nijak do rzeczywistości i zamiast dobrego pieca dostajemy przewymiarowany, który chce nas puścić z torbami. Kopciucha hydraulik wcisnął mi 24 KW - ze słowami powinien wystarczyć - no i wystarczył, komin przesiąknięty smołą, z pieca się lało czyszczenie co kilka dni. Za duży piec i kisił opał zamiast spalać. Zmieniony na Defro (tak wiem, tylu entuzjastów co przeciwników ale sterownik mają całkiem ładnie dopracowany) i to tylko 15 KW duo, tak w razie czego żeby można było tradycyjnie napalić jak coś padnie. w sezonie jesienno wiosennym gdy nie ma dużego zapotrzebowania od 8,5-12 kg/dobę, w zimie to przy większych mrozach łyknie 20 na dobę (węgla spalałem więcej, dużo więcej). Obsługa prawie żadna, raz na tydzień czasem 2 wybrać popiół przeczyścić piwko przy tym strzelić zasypać pogapić się i wszystko gra.

 

No i to co ważne a pisał już ktoś wcześniej to zbyt mocny węgiel  mocno koksuje i nie dopala węgiel, trzeba dobrać do pieca, przy Defro sprawdza się pieklorz i ekoret. i nie są to tylko moje spostrzeżenia do znajomy ma również ten sam piec i u niego podobne parametry wychodzą.


[Dodano: 31 sty 2017 - 23:40]

Podstawą jest węgiel i jego kaloryczność ... jak ktoś chce kupić dobry groszek za 500 czy 600pln tona to powodzenia mam od lat tego samego dostawcę ...kupuje latem ale za 850pln tona i nie mam problemów jak na "marketowce" ... spalam w sezonie 3-3, 5 t chata 230m2 temperatura stała 20st C :)

Tapniete z GT-I9500

i tu się właśnie z Tobą roger zgodzę, marketowy wegiel to niech sobie leży w marketach i ładnie tam wygląda - dobry opał to podstawa, ja od września do chwili obecnej 2 tony, do grzania bardzo podobny metraż tylko temp ciut wyższa 21-22 stopnie na noc ustawiana niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powinien wystarczyć - no i wystarczył, komin przesiąknięty smołą, z pieca się lało czyszczenie co kilka dni. Za duży piec i kisił opał zamiast spalać.
  A masz zamontowaną ''dmuchawę'' ...? :rolleyes:
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Wirus już pisałem ale powtórzę mam kocioł gazowy dwu funkcyjny kondensat z zamkniętą komorą spalania DeDietrich MCRII bez żadnych innych urządzeń myślę że chodzi ci o zasobnik wody cu nie potrzebuję tego,dom wybudowany w 1997rz suporeksa (pustak komórkowy) mur 40cm bez izolacji styropianowej,okna komorowe drewniane + rolety zaokienne ogrzewam w tej chwili 2 kondygnacje tzw. przyziemie oraz parter (jest tego 200m2)poddasze w stanie surowym nie ogrzewane na tą chwilę dach ocieplony wełną 20cm ,stropy izolacja 10cm styropianu to tak w skrócie

odniosę się do tego co pisał Roger że dobry eko-groszek to jest wydatek rzędu 800-850zł za tonę reszta tych eko gó...no warta przerobiłem to na własnej skórze ktoś wyżej pisał tu o Retopalu zachowaj Boże od tego syfu po Retopalu została tylko nazwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimakowy? 

To już wolę tłokowy...

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.