Skocz do zawartości

Nastrzykiwanie bez emocji (?)


rademar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@ rademar

Pokażesz czym nastrzykujesz ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No przecież jest jeden typ strzykawek na rynku :) 100ml + redukcja + 2 igły za kilkanaście pln.

Użyłem 2 razy i po opisanych przez Ciebie doświadczeniach zaprzestałem ;)

Teraz operuję zwykłą 20ml ze zwykłą igłą do zastrzyków... ale ja mam małe wsady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo juz zatkana..

 

Zatkana to nie, tylko jak ciągnie strzykawkę do tyłu żeby równomiernie nastrzyknąć mięso, to sztrzykawka wymyka się z igły.taka moja teoria :rolleyes: Ja mam igłę z otworami bocznymi + strzykawka 20ml i nie ma tego problemu. Robię przeważnie trzy nastrzyki w różnych miejscach.

Strzykawka rekord, szklana 20ml, taka jak w ogłoszeniu.

http://olx.pl/oferta/strzykawka-record-20-ml-CID628-ID9sjhz.html

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką igłę z Biowinu zdaje się:

post-44042-0-49850600-1449945424_thumb.jpg

to są specjalne strzykawki, nie wiem do czego ale do tych strzykawek są takie długie igły z drucikiem w środku - czy jest jakiś lekarz na sali?  :) to może podpowie:

post-44042-0-06099500-1449945429_thumb.jpg

Na końcu strzykawka ma gwint na igłę i ta igła z Biowinu idelanie pasuje do tego gwintu:

post-44042-0-53677200-1449945432_thumb.jpg

Już nigdy Ci nie wyskoczy :)

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu.. Mialem problem tak jak kolega wyzej opisal, gdy uzywalem zbyt ciekiej igly i na gwalt wciskalem solanke w miesien.

Nasadka igly pod duzym cisnieniem zeslizgiwala sie ze strzykawki i caly moj pysk byl ochlapany roztworem...

Wysepilem igle "konskom" i szlo jakos lepiej..

Ale tak jak piszesz, dobra igla z bocznymi dziorkami jest nie zastapiona..  :)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  też miałem kiedyś  podobne kłopoty z    :rolleyes:  solanką na suficie  dlatego  kupiłem metalową strzykawkę (taką jak na zdjęciu)  z  wkręcaną igłą z otworami 

http://www.blaumarket.pl/uploaded/product_pictures/size-340x243_strzykawka-metalowa-schimmelbusch-a-150ml-kawe_1158928103.jpg

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mialem problem tak jak kolega wyzej opisal, gdy uzywalem zbyt ciekiej igly

Kolega rademar pisze o takim zestawie z redukcją, wszystko na wcisk. Jest tam gruba igła do tego z otworami bocznymi więc nie na tym polega kłopot. Problem pojawia się  właśnie przez tą redukcję, która "średnio" pasuje na strzykawkę. Po dwóch "wystrzałach" solanką ustrojstwo poszło w odstawkę.

Strzykawka i grubsza igła z apteki bez żadnych przejściówek i patentów spisuje się o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za  małe pieniądze u Mira strzykawka + igła z zasklepioną końcówką (Miro podaj linki plis bo jakaś ochota mi przychodzi mniej pisać , a Towarzystwo w potrzebie,  ) nastrzykujemu w worku foliowym lub każdy kawałek zanurzamy  w solance (ogólnej ) i nastrzykujemy  ja tak robię i nie pryska po ścianach kuchni

 

 

P.S

Kupowałem ostatnio u Mira  bo zgubiłem :facepalm: jak szukałem w sieci to najlepsza cena była i jakość   .Ma być zasklepiona i dużo !! otworów i cieńka  i dluga

 

Mira nie znam i upustów u niego nie mam (tylko standartowe)

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są specjalne strzykawki, nie wiem do czego ale do tych strzykawek są takie długie igły z drucikiem w środku - czy jest jakiś lekarz na sali? :) to może podpowie:

 

Są jeszcze lepsze strzykawki dostępne w każdej aptece. Ta strzykawka to ''żaneta '' ma nieco inną końcówkę, niż tą którą pokazałeś, a igły są z mandrynem .. stosowane od dawna w medycynie. 

To ta strzykawka

http://i.imged.pl/strzykawka-zaneta-janeta-100-ml-aukcja-dla-sary-1526314.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzykawka tak to chyba jest do karmienia + jest redukcja do igły Eurela czy jakoś tak , ale kluu to  igła a ta u Mira nie wiem  z kąd bierze  bo na Allegro to  badziew

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzykawka ma przejściówkę i na nią zakładamy igłę, nieważne jaką.

Nastrzykując trzymamy za koniec igły(przeważnie kwadrat) nałożony na przejściówkę. 

I najważniejsze.... zanim wbijemy igłę w mięso, trzeba wytworzyć lekkie ciśnienie, by mięso nie zatykało igły.

 

Jeśli do zalewy dodaliśmy przypraw, to o nastrzyku igłą możemy zapomnieć, chyba że wcześniej przecedzimy zalewę, albo przyprawy dodajemy w postaci wywaru.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na nią zakładamy igłę, nieważne jaką.

  a tu się nie zgadzam , bo kupiłem igłę  u Ciebie nie dlatego że  jesteś z forum , czy Cię lubię itp ale dlatego  bo taka powinna być nie chce mi się prowadzić wywodów przepływów hydraulicznych  cieczy itp . Szukałem w sieci Twoja oferta była najlepsza jakość  versus cena  

 

 

 

eśli do zalewy dodaliśmy przypraw, to o nastrzyku igłą możemy zapomnieć, chyba że wcześniej przecedzimy zalewę, albo przyprawy dodajemy w postaci wywaru.

daje ale biorę z góry zalewy przyprawy spadają po zagotowaniu na dół (przypraw nie mielę , można zasysać przez igle ale długo trwa i po co )

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o igle ....nie ważne jaką..... miałem na myśli sposób jej trzymania.

Ktoś może pomyśleć, że z otworami trzymamy inaczej, a bez też inaczej...  :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nigdy nie trzymam

 

 

P.S

To  jakie ty masz ciśnienie  :D ( w strzykawce   gwoli wyjaśnienia ) że Ci nasadka spada ?

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To  jakie ty masz ciśnienie  ( w strzykawce   gwoli wyjaśnienia ) że Ci nasadka spada ?

Musi mieć spore ...http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiech.gif 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są jeszcze lepsze strzykawki dostępne w każdej aptece.

Używam takie, kiedy stłukłem niezawodną z ZSRR .... 3,50zł sztuka :cool:

 

Dla mnie mają jedną ważną zaletę .. końcówka tłoku zakończona gumową uszczelką, co powoduje, że strzykawka nie przecieka i wytwarza się odpowiednie ciśnienie przy odciąganiu. Do tej strzykawki można kupić łącznik i dobierać igły z różnymi nasadkami.

Miro ... już milczę :D

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.