Skocz do zawartości

Napęd do nadziewarki


Rekomendowane odpowiedzi

zasada działania ta sama ale na żywo naprawdę wygląda to inaczej czyt większe ;) . na razie przykręcone na stałe, może z czasem wpadnę na jakiś pomysł żeby to jakoś szybko demontować. z mięsem nie testowałem jeszcze, czekam na zasilanie

 

 

ciekawy jestem jak to wszystko się zgra.

też jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 558
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobre zasilacze potrafią dać 25A na linii 12V a nawet więcej.

Poda jakiś model z takimi parametrami proszę.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. taki pierwszy lepszy jaki znalazłem na allegro:

 

  Cougar (HEC/Compucase) Model zasilacza CGR B2-700 Moc maksymalna 700 W Obciążenie dla linii +3.3V 24A Obciążenie dla linii +5V 20A Obciążenie dla linii +12V1 30A Obciążenie dla linii +12V2 30A Obciążenie dla linii -12V 0.3A Obciążenie dla linii +5VSB 3A Chłodzenie 1x cichy wentylator 120 mm Napięcie zasilania 220V / 115V Funkcje bezpieczeństwa Zabezpieczenie nadprądowe (OVP)

Edytowane przez Pawelsiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczami mającymi OVP (zabezpieczenie nadprądowe) bywają problemy przy zasilaniu z nich silników, przy małym obciążeniu jest OK, przy dużym podczas wyłączania zasilacz blokuje się (indukcyjność silnika generuje duży pik napięcia), przy większości zasilaczy jet wtedy konieczny restart z zasilania co może być dość uciążliwe.

Pozdrawiam

waldero

 

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje szukanie czegoś co ma możliwość regulacji napięcia i prądu ... w tych silnikach sterowanie prądowe odbywa się poprzez elektronikę samochodu i w zależności od potrzeby dostarczany jest konkretny amperaż przy zasilaczu stałym będzie pracował stale na najwyższym prądzie ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegow

Zastanawiam sie rowniez nad budowa nadziewarki..ale ja myslalem o napedzie pneumatycznym.

predkosc podawania farszu mozna ustawic i w kazdej chwili przerwac...a cofanie jak tylko szybko chcesz.

Policzylem cylinder fi 25 daje sile ca 27 kg , a fi 32 to juz 40 kg .

Co o tym myslicie

pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na nadziewarki hydrauliczne zasilane wodą z kranu ... ;)

Jak chcesz farsz ciągnąć a nie pchać to chyba nigdy nie robiłeś podobnego urządzenia ... to się nie sprawdzi na 100% ;)

Musisz wciskać tłok wypychając farsz ...

 

PS

Choć słyszałem o ginekologu który robił remont silnika samochodu przez rurę wydechową ... ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predkosc podawania farszu mozna ustawic

Jak ? w przypadku pneumatyki .Moim zdaniem nie . (mówimy o prostym rozwiązaniu a nie NASA )

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger

ja chce tlokiem wyciskac farcz. Nie rozumiem skod pomysl ,ze chce go zasysac? Podcisnieniem-proznia chce jedynie usuwac niepotrzebne powietrze

Maciek

to proste ..zmniejszajac predkosc wydostawania sie powietrza z drugiej strony tloka.Do tego zawor pneumatyczny z otwartym polozeniem zerowym i tlok po wlaczeniu zasilania pcha kolbe do przodu ,po wylaczeniu zostaje na miejscu ,po ponownym wlacz pcha dalej a po przelaczeniu wraca do pozycji wyjs9ciowej juz znacznie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz podłączyć pompę próżniową pod lejek to chyba jasne skąd pomysł ;)

Jak myślisz co ta pompa zaciągnie ? ... tylko nie pisz o dobieraniu średnic czy wartości podciśnienia etc .

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....będzie się działo....

post-44876-0-27075100-1467139245_thumb.jpg

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł

 

Witam szanownych kolegow
Zastanawiam sie rowniez nad budowa nadziewarki..ale ja myslalem o napedzie pneumatycznym.
predkosc podawania farszu mozna ustawic i w kazdej chwili przerwac...a cofanie jak tylko szybko chcesz.
Policzylem cylinder fi 25 daje sile ca 27 kg , a fi 32 to juz 40 kg .
Co o tym myslicie
pozdrawiam Andrzej

 

Sterowanie tłokiem jakoś ogarniesz, nawet w warunkach domowych.

Gorzej z powrotem tłoka, chyba że zrobisz to ręcznie.

Próżnię robi się w komorze nadziewania, a o próżni na lejku jeszcze nie słyszałem.

Myślę że próżnia to niepotrzebna komplikacja i zwykły odpowietrznik w zupełności ci starczy.

 

Coś mi te twoje obliczenia nie pasują i za bardzo nie rozumiem, co znaczy, że przy fi 25 masz 27 kg?

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie namieszalem z ta pompa prozniowa

skoncentrujmy sie na cylindrze.

Miro

fi 25 to srednica manszety cylindra a ta powierzchnia zasilana cisnieniem 5 bar wypycha tlok z sila okolo 27 kg..czyli to jest jasne.

Przy srednicy 32 adakwatnie z sila 40 kg

Przepraszam ..powinienem sie jasniej wyrazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

fi 25 to srednica manszety cylindra a ta powierzchnia zasilana cisnieniem 5 bar wypycha tlok z sila okolo 27 kg..czyli to jest jasne. Przy srednicy 32 adakwatnie z sila 40 kg

Fi 25 mm czy cm, bo nie określiłeś.

Sorki, ale co to "manszeta" ? ..... Nie wiem. :facepalm::D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok 25 mm?

Jak ty chcesz napełniać cylinder?

 

Przy średnicy cylindra około 140 mm jak dobrze pamiętam, nacisk na tłok wynosił coś koło 500 kg.

Jak dobrze pamiętam... :D:facepalm:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie będzie to dobre rozwiązanie, jak ma być wykonane sterowanie tym powietrzem jeśli będzie siłownik pneumatyczny i odcinane powietrze z tego siłownika do sterowania to w siłowniku zostanie ciśnienie które jeszcze przez chwile będzie wyciskało farsz musiał by być blokowany tłok aby w trakcie przerwy np zakładania jelita tłok nie wypychał farszu, a po drugie wydaje mi się że nie będzie płynnej prędkości posuwu tłoka....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być wykonane sterowanie tym powietrzem jeśli będzie siłownik pneumatyczny i odcinane powietrze z tego siłownika do sterowania to w siłowniku zostanie ciśnienie które jeszcze przez chwile będzie wyciskało farsz musiał by być blokowany tłok aby w trakcie przerwy np zakładania jelita tłok nie wypychał farszu, a po drugie wydaje mi się że nie będzie płynnej prędkości posuwu tłoka....

 

 

Pytałem już o to kol. Andyback wcześniej . Nie odpowiedział  . Cóż czekamy :). Odniosłem wrażenie że nie bardzo ma to rozpracowane , ale szanuje Go że pyta, a nie robi na "żywca"  i "czuja"

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie podcinajcie skrzydeł koledze.

Wiele urządzeń w zakładach pracuje na pneumatyce, hydraulice, zakłady mięsne również.

Zapewne najpierw powstanie jakiś prototyp, a potem można go ulepszać i poprawiać.

 

Sam miałem taki projekt realizować i kto wie czy do niego nie wrócę.

Przy dzisiejszej dostępności różnorodnych elementów i części, takie sterowanie nie powinno być żadnym problemem.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro kol.Pawelsiar  wyjaśnił praktycznie wszystko dlaczego nie. Jeżeli jest siłownik  pneumatyczny to jest to  "zero-jedynkowe " czyli skrajne wychylenia .

Co innego hydraulika , ( wynika to z mechaniki cieczy która jest  praktycznie  nieściśliwa) . Stąd też nasze wątpliwości ;). Ale masz racje niech próbuje ze świadomością problemów i wyzwań :laugh:

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wynika to z mechaniki cieczy która jest  praktycznie  nieściśliwa
 

 

Dlatego dużo prościej to zrobić stosując hydraulikę - nawet wodę z sieci ... ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..wszedlem wlasnie do domu

Dzieki za opinie

jak to bedzie dzialac opisanlem na poprzedniej stronie ,ale chetnie zrobie to raz jeszcze

Pneumatyka troche sie rozwinela ,to juz nie tylko zawor 0 i 1 .sa tez zawory ktore sa sterowane podwojnie, czyli w naszym przypadku zasilam jedna strone i tlok rusza do przodu , wylaczam to zasilanie tlok staje i teraz sa dwie mozliwosci: tlok jest blokowany z dwoch stron powietrzem lub zostaje pozbawiony powietrza ..i to jest to co chce wykorzystac. Tlok pcha farsz do przodu ,..wylaczam zasilanie tlok staje i cofa sie lekko do tylu,poniewaz farsz sie rozpreza po sciskaniu i staje. Nie nastepuje zaden wyplyw farszu ,poniewaz nie ma nacisku na tlok .Po ponownym zasilaniu tlok rusza do przodu itd

Zasilam druga strone tlok wraca.

Myslalem o srednicy nadziewarki ca 100-120 mm

Dzisiaj robilem pare prob slabszy..25 cylinder zasilany 5 bar daje sie bardzo ciezko jedna reka cofnac ,mysle ze ten 32 jedna reka cofnac sie nie da

zrobilem maly filmik ..moze uda sie go wstawic

pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.