Skocz do zawartości

Moje doświadczenia z regulatorami temperatury


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pytanie dotyczące REX-C 100.

Jak zmienić dokładność wyświetlanej i zadawanej temperatury?

Teraz mam dokładność 1 stopień - bez przecinka - temperatura pokazywana jest np. 35, temperatura zadawana również - mogę

ustawiać z krokiem co 1 stopień np na 55.

Chciałbym, żeby było z przecinkiem np. pokazywana 35,7, zadana 55,6.

NIe ma u mnie w menu ustawienia "Ilość miejsc po przecinku" "PGdP" - chociaż powinno być zgodnie z instrukcją.

Gdzieś to trzeba włączyć?

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romii

dostalem dzis rowniez rex'a c100 z K bez jakis sesownych ustawien. Probowalem ustawienia kolegi @zenza to wyskoczyly nie mozliwe liczby  :facepalm: 

Pozniej troszke pocykalem i ustawilem PGdP na 1 i ukazala sie sesowna temperatura po przecinku xx.x czy byla ona prawidlowa? Zapewnie nie  :laugh: 

 

Czekam teraz na PT100 i mam nadzieje ze ustawienia kolegi @zenza zadzialaja tym razem  :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a do czego Wam jest potrzebna taka dokładność pomiaru? Według mnie do wędzarni jest zbędna. Pomiar z dokładnością do 1 stopnia wystarcza w zupełności szczególnie , że to jest regulator PID.

Chyba, że do rektyfikacji ale to inne hobby. ;)

Edytowane przez Misiek31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Misiek31

Przyjemniej wiedzieć, że jest na przykład 50,1 a nie 50,9 :) To 0,8 stopnia różnicy a druga sprawa szybciej mogę zauważyć, że temperatura rośnie. Ktoś powie,że można alarm sobie ustawić, mi się podoba z przecinkiem :)

Oczywiście zgadzam się, że to nie apteka ale kiedy są takie możliwości, to dlaczego nie skorzystać?

Edytowane przez zenza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szybciej mogę zauważyć, że temperatura rośnie
 

 

 

mi się podoba z przecinkiem
 

 

 

ale kiedy są takie możliwości, to dlaczego nie skorzystać?
 

:thumbsup:  :clap:

Wszystko w temacie  :)  :thumbsup:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy a do czego Wam jest potrzebna taka dokładność pomiaru? Według mnie do wędzarni jest zbędna. Pomiar z dokładnością do 1 stopnia wystarcza w zupełności szczególnie , że to jest regulator PID. Chyba, że do rektyfikacji ale to inne hobby.

Wyświetlanie nie ma nic wspólnego z dokładnością pomiaru.

Ja wolałbym, żeby wyświetlały się części dziesiętne stopnia żeby widzieć zmiany. Teraz przynajmniej na początku zabawy ze sterownikiem

będę się posiłkował drugim termometrem.

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was szczerze , jak miałem borniaka analoga to było 55stC +-10 st i też się cieszyłem ????????

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak mi się morda śmieje jak widzę podczas wędzenia temperaturę, która stoi w miejscu. Może to jest spowodowane "traumą" :) jak kiedyś paliłem ogniem  i nie raz latałem z jęzorem wywalonym, bo temperatura wzrosła i wachlowałem drzwiami.

 A teraz włączam auto tuning  jak już wędzarnia zapełniona czekam aż zgaśnie dioda auto tunigu ustawiam na przykład na 55st. C . przychodzę po jakimś czasie a temperatura 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawet nie wiesz jak mi się morda śmieje
7.12 - jadę do Otwocka to zobaczę  :D  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja rozumiem wszystkie argumenty i nikomu nic nie odradzam a nawet popieram ;) ale nie zmienia to faktu, że dla samego procesu czy też jego kontroli nie ma wielkiego znaczenia czy temperatura rzeczywista jest 55,1 czy 55,9. A utomatyzuje się sprzęt po to żeby przy nim nie siedzieć ciągle, przynajmniej ja tak zrobiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak mi się morda śmieje jak widzę podczas wędzenia temperaturę, która stoi w miejscu. Może to jest spowodowane "traumą" :) jak kiedyś paliłem ogniem  i nie raz latałem z jęzorem wywalonym, bo temperatura wzrosła i wachlowałem drzwiami.

 A teraz włączam auto tuning  jak już wędzarnia zapełniona czekam aż zgaśnie dioda auto tunigu ustawiam na przykład na 55st. C . przychodzę po jakimś czasie a temperatura 55.

 Kolego moglbys opisac zasade dzialania "auto tuning " tzn. ustawiasz jakas temperature pozniej "auto tuning " i czekasz az zgasnie zolta kontrolka? JAk dlugo to trwa?

 

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkris

Dokładnie, ustawiam jakąś temperaturę wchodzę do pierwszego menu wybieram automatyczne dostrajanie. Na regulatorze z tego co widziałem temperatura leci w górę poza zakres wybrany następnie spada poniżej zakresu po czym ustala się na zadanej temperaturze, wtedy gaśnie żółta dioda (u mnie żółta na innych regulatorach może jest inny kolor) Nie wiem dokładnie ile to trwa ale gdzieś około paru minut, na pewno nie więcej niż 5 minut

Edytowane przez zenza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zenza

Dzieki! funkcja "auto tuning " dziala i trzyma temperature.

 

Mam jeszcze pytanie dosc amatorskie i moge kogos wkurzyc tym pytaniem  :laugh: 

Czy jest koniecznosc zastosowania bezpiecznika na wejsciu do np. rex'a i na wyjsciu do grzalki 2kw. Jezeli tak to prosze napisz jakie? SSR mam 40A

 

dzieki raz jeszcze i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie musisz ale zawsze dobrze jak jest  najwyżej liczysz wtedy na te w domu :)

ja daję po 16A topikowe.

Co do SRR, to zależnie jak masz grzałki do 2,5 KW, to 40A wystarczy(teoretycznie nawet do 5KW wystarczy) ale powyżej to dałbym 60-80A aby się nie grzał, przedłuży to jego żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w koncu dostalem moj PT100 i wyglada na to ze wszystko dziala poprawnie. musialem troszke w menu skoregowac temperture ale po za tym OK.

 

Dzieki raz jeszcze @zenza za pomoc!!!

 

aha, w ustawieniach PGdP mam na 0001 gdy dam na 0003 to nie mam przecinka tylko ogromne sumy. Czy to zalezy od wersji albo robie jeszcze cos zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.