Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymogenerator dyskusja i pytania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#281 garage

garage
  • Użytkownicy
  • 29 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 23 mar 2021 - 21:09

Model to Hanhi 2 ten z drugiego zdjęcia, niestety ciężko kupić w UE, ja sprowadzam przez znajomego, cena ok 400zł, Gdy będzie już u mnie chętnie się podzielę opinią  na jego temat. Link do producenta, można przeczytać więcej

https://москва.русск...enerator-hanhi2

#282 wróbel75

wróbel75
  • Użytkownicy
  • 3202 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 23 mar 2021 - 21:15

garage takie sprzęty znajdziesz w temacie miki-ego https://wedlinydomow...ka-elektryczna/

Przez ostatni miesiąc chyba nikt nie wykonał tylu przeróbek swojego DG co on :D

#283 garage

garage
  • Użytkownicy
  • 29 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 23 mar 2021 - 22:07

wróbel75 czytałem ale się pogubiłem w tych wszystkich przeróbkach jego DG

często czytam ze w DG są problemy z zawieszaniem się zrębków, szukając DG znalazłem u naszych wschodnich sąsiadów takie rozwiązanie tego problemu. Może komuś się przyda 

https://napitkidoma....oshitel-shhepyi

Załączone pliki

#284 Grzewlod

Grzewlod
  • Użytkownicy
  • 300 postów
  • MiejscowośćBrwinów

Napisano 23 mar 2021 - 22:27

znalazłem u naszych wschodnich sąsiadów takie rozwiązanie tego problemu. Może komuś się przyda

Ciekaw jestem jak mieszadło się sprawdza, trzeba by poszperać na forach Rosyjskich może ktoś je opisał czy daje radę w akcji. 

Swojego czasu na naszym krajowym rynku można było kupić urządzonko pod nazwą VibraBox, które wytwarzało wibracje wspomagając obsypywanie się zrębek. Urządzenie było przystosowane głównie do DG Dymbox i DG THW montowanego na stałe z komorą.  Zakładało się je na wierzchu DG zamiast przykrywki.

Użytkownik Grzewlod edytował ten post 23 mar 2021 - 22:28

#285 wróbel75

wróbel75
  • Użytkownicy
  • 3202 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 23 mar 2021 - 23:01

wróbel75 czytałem ale się pogubiłem w tych wszystkich przeróbkach jego DG

Zanim pomyślałem aby coś od niego zgapić to ... było już nieaktualne :D :D :D

często czytam ze w DG są problemy z zawieszaniem się zrębków

Najprostszy sposób, to większa średnica rury. W 120mm nic się nie zawiesza :cool:

Przy tym urządzeniu trzeba by było uważać aby nie mieszało w żarze. No i ciekawe jakby się zachowało gdy kończą się zrębki, bo wtedy temp. w rurze wzrasta.

Użytkownik wróbel75 edytował ten post 23 mar 2021 - 23:04

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#286 garage

garage
  • Użytkownicy
  • 29 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 23 mar 2021 - 23:27

Przy tym urządzeniu trzeba by było uważać aby nie mieszało w żarze. No i ciekawe jakby się zachowało gdy kończą się zrębki, bo wtedy temp. w rurze wzrasta.

Oglądałem filmik na YouTube gdzie gościu nagrał cały film na temat tego DG. Jak ten DG mnie nie przekonuje ze względu na ta wężownicę, o tyle ten "mieszacz" może być ciekawszym rozwiązaniem niż wibrator zakładany na czapkę.

https://www.youtube....h?v=Zc7SxP9RLj0  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych