Skocz do zawartości

Dymogenerator dyskusja i pytania


roger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 338
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

taki sam dla rury 1/2 i dla 3/4 cala
Tak 8 mm wystarczy

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak 8 mm wystarczy

Pod warunkiem, że nam starcza niewielka ilość dymu. Przy tak małych otworach nie można pogonić nadmuchu, bo się zrobi kotlina kowalska.

 

Ja daję 4 otwory po 10 mm. Zakres regulacji znaczaco się podnosi i spada temperatura wewnątrz DG

 

 

 

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

taki sam dla rury 1/2 i dla 3/4 cala
Tak 8 mm wystarczy

Miki podał że  otwór na rurę dymową ma być wywiercony w DG 8-10 cm nad rusztem, pytanie czy dla rury 3/4 cala bo takie mam wystarczy te 10 cm czy wyżej. Pytam bo materiał jest drogi i nie chce zrobić źle lepiej się upewnić i skorzystać z wasze wiedzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry.

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum na początku chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników.

Jestem obecnie na etapie gromadzenia materiałów do DG wg. projektu Rogera i w ręce wpadła mi rura o średnicy wewnętrznej 27mm.

Zastanawiam się ,czy nada się ona jako rura dymowa , czy średnica nie będzie za duża i czy DG ma szansę pracować na niej poprawnie przy nie zmienionych pozostałych wymiarach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nie jest jakoś specjalnie istotne. Odleglość góry otworu dymowego od rusztu niezależnie od średnic stosowanych rur to 8-10 cm. Ale jak wyjdzie 7 albo 11, to też ustrojstwo zadziała. Średnica rury dymowej podobnie - może być pol cala, 3/4, albo cal.

 

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Czym moze skutkowac zastosowanie rury o srednicy 150mm ? mam akurat taka do dyspozycji I nie wiem czy robic DG z niej czy kupic mniejsza.

[Dodano: 16 lut 2023 - 11:07]

Witam

Czym moze skutkowac zastosowanie rury o srednicy 150mm ? mam akurat taka do dyspozycji I nie wiem czy robic DG z niej czy kupic mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czym moze skutkowac zastosowanie rury o srednicy 150mm
Zrobiłem testowy ze 130 mm wielka kolumbryna . Kwestia wielkości komory. Np oryginalny Rogera / pozyskałem do testów/ był dla mnie za mały . Średnica nie przeszkadza tylko pamiętaj , tu przesada w każą stronę jest niekorzystna 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czym moze skutkowac zastosowanie rury o srednicy 150mm

Zrobiłem testowy ze 130 mm wielka kolumbryna . Kwestia wielkości komory. Np oryginalny Rogera / pozyskałem do testów/ był dla mnie za mały . Średnica nie przeszkadza tylko pamiętaj , tu przesada w każą stronę jest niekorzystna
Co masz na myśli pisząc o przesadzie ?

Jak masz porównanie z DG Rogera i 130mm czy w 130 szybciej się nie spalały zrębki jakieś minusy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o przesadzie ?

Są rury o przekroju 200-300-500mm i to już była by przesada :D

Ale 120-130mm to taka norma :thumbsup:

Miałem Rogerowy i do kibelka okazał się za mały. Poza tym często zawieszały się zrębki. W tym 120 podobno już tego problemu nie ma ( zacząłem robić i przerwałem, więc nie wiem jak się sprawdza w pracy)

 

Jako teoretyk tych większych napiszę Ci tylko, że SiB-y chwalili też patent MIKI-ego. Warto poczytać.

Na pewno ważną rolę w tych DG pełni dobrze wykonany ruszt (ułatwia życie).

[Dodano: 16 lut 2023 - 12:59]

Tutaj masz MIKI-ego początki :)

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18111-moja-beczka-elektryczna/?hl=dymo

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o przesadzie ?

Tylko to, by rozmiar DG  dopasować do komory , trochę większy nie przeszkadza ale np jak masz komorę 150 l to DG 10l będzie przesadą  ;) ale też uwędzisz 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.