Skocz do zawartości

Sterowanie wędzarni elektrycznych - dyskusja i uwagi


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już sterowanie na bazie REX C 100. Wykonanie; mój zięć Krzysiek wg instrukcji Rogera.

I od razu pytanie o zmianę ustawień. Histereza ustawiona fabrycznie na 2 st. Czy warto i czy da się zmienić na 1 st.

Pytanie drugie; jak zmienić wyświetlanie z jednym miejscem po przecinku. Czy należy zmienić jakieś inne parametry

post-65248-0-98083900-1540843353_thumb.jpg

post-65248-0-59880200-1540843398_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy nie trzeba innej sondy , żeby była dokładność 0,1 niż ta oryginalna którą masz ? - coś mi się tak zdaje , ale może się mylę.

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie drugie; jak zmienić wyświetlanie z jednym miejscem po przecinku

Temperatura musi być w miarę dokładna, ale czy przypadkiem nie zmierzasz w kierunku przerostu formy nad treścią? W każdej części komory temperatura nieznacznie będzie się różnić od zadanej i przecież istnieje jakaś cyrkulacja powietrza z dymem.

Z praktyki wiem, że istotne znaczenie ma umiejscowienie sondy.

Nie wpadaj w zbytni przesadyzm.

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zastosować sondę Pt-100 , a REX-a sprzedają z sondą typu K .

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Mam sondę typu K. Jak Napisał post wcześniej Eugeniusz wpadam chyba w przesadyzm. Jednak co do histerezy, to chyba warto by była na 1 ST, a nie 2 st. Bo tak jest ustawiona fabrycznie

[Dodano: 30 paź 2018 - 07:38]

 

Z praktyki wiem, że istotne znaczenie ma umiejscowienie sondy.

Nie wpadaj w zbytni przesadyzm.

 

Chyba masz rację. Poruszyłeś jednak temat o który właśnie miałem pytać. Jakie jest najlepsze miejsce na sondę. Chciałem ją umieścić w rurce umieszczonej centralnie w suficie na wysokości wyrobów

[Dodano: 30 paź 2018 - 07:40]

Ta druga wypowiedź adresowana miała być do Eugeniusza (nie wiem czemu tak się podpięło)

Edytowane przez Tommyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jakie jest najlepsze miejsce na sondę. Chciałem ją umieścić w rurce umieszczonej centralnie w suficie na wysokości wyrobów

 

Ani na górze, ani na dole. Moim zdaniem mniej więcej w środku wędzarni, między wyrobami.

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojs40 ma rację, jednak gdy wędzarnia jest zbytnio załadowana, nie wolno zapominać o przekładaniu kijów wędzarniczych. Jak już powiedziałem, temperatura w poszczególnych miejscach komory może różnić się dosyć znacznie od zadanej i 1 czy 5 stopni nie odgrywa istotnej roli. Inna jest sytuacja gdy chcesz wędzić na zimno, wtedy reżim procesu musi być ściśle zachowany. Nasi dziadowie robili doskonałe wyroby w komorach wędzarniczych wypełnionych żarem i trocinami. Jedynie doświadczenie im podpowiadało, czy cały proces, a więc i temperatura, jest prawidłowy  Niejeden tęskni za takimi smakołykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda powinna być umieszczona między wędzonkami. Nie na górze, nie na dole się mniej więcej w środku.

Dokładność 0,1C jest zbyteczna. Nawet przy PID, temperatura od zadanej może się różnić o parę stopni i to w żaden sposób nie wpłynie na efekt końcowy.

 

Dokładność 1C jest wystarczająca.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sonda powinna być umieszczona między wędzonkami. Nie na górze, nie na dole się mniej więcej w środku.

Dokładność 0,1C jest zbyteczna. Nawet przy PID, temperatura od zadanej może się różnić o parę stopni i to w żaden sposób nie wpłynie na efekt końcowy.

 

Dokładność 1C jest wystarczająca.

Jest dokładnie jak piszesz. Też myślałem, że wskazania powinny być 0,1 ale nie ma to znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiecie może jak w Rex-c100 przywrócić ustawienia fabryczne?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

czyli:

1, Włącz zasilanie;

2, Naciśnij i przytrzymaj przycisk SET przez 5 sekund, aż na górnym wyświetlaczu pojawi się AL 1

3, Naciśnij przycisk SET przez kilka razy, aż na górnym wyświetlaczu pojawi się P

4, Ustaw na dolnym wyświetlaczu wartość na 0020

5, Naciśnij i przytrzymaj przycisk SET przez kilka sekund, aż do zresetowania termostatu

Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.Przymierzam się do kupna regulatora Pamel prd2u do borniaka U70. Są one oferowane w kilku wersjach miedzy innymi z okablowaniem a więc z kablem z wtyczką i drugim z gniazdem.Czy w tej wersji z kablem wystarczy, że kabel zasilający grzałkę wepnę do gniazda ,przekręcając istniejący termostat na maksymalne grzanie, czy muszę to wszystko ominąć i podłączyć samą grzałkę?Następnie, druga sonda tego regulatora po osiągnięciu zadanej temperatury wyłącza wędzarnię czyli grzałkę(bo tylko ona jest do niego podpięta) a dymogenerator dalej działa , czy można jakoś tak podłączyć by ta sonda wyłączała wszystko?

Pozdrawiam.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest gniazdko, to tam wpinasz zasilanie grzałki i DG. Tym samym oba urządzenia zostaną wyłączone.

Regulator możesz zostawić lub zdemontować, to już jak uważasz.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Jeżeli jest gniazdko, to tam wpinasz zasilanie grzałki i DG

 

Czy w tym wypadku regulator nie będzie wpływał na pracę DG.Czy nie będzie on, wraz ze zmianą pracy grzałki ,zmieniał obroty silnika DG?

Edytowane przez emka24
emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, będzie wpływał na pracę DG.

Nie pomyślałem o tym.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pytaniach jakie zadaję można się zorientować,ze elektronika nie jest moim konikiem  . Jeżeli rozwiązanie ze zdjęcia jest proste do wykonania to wytłumacz mi ,bo z tego zdjęcia to ja niczego nie zbuduję.Chyba,że jest to gdzieś opisane to skieruj mnie tam.

Pozdrawiam.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.