Skocz do zawartości

Kuter, kuter-alternatywa


strampek

Rekomendowane odpowiedzi

A parówki robiłeś?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

miska ma bardzo niskie wzniesienie na środku wpływa jakoś negatywnie na pracę kutra

 

To jest to o czum swego czasu była dyskusja 

W małych kutrach ( z mała misa ) żeby dopasować krzywiznę do ilości noży trzeba ja robi po protu płaską .

A wynik końcowy jest taki że albo są to rozdrabniarki do warzyw, albo trzeba długo kutrować.

I z mojej strony nie są to jakieś teoretyczne rozważania, mały kuter kopiłem sobie już 10 lat temu, po paru użytkowaniach odstawiłem go do garażu i do dziś tam stoi  :(

 

Z resztą Twój rysunek przedstawia ten problem najlepiej, a dzięki temu że sprawę lekko przerysowałeś łatwiej go zauważyć.

[Dodano: 11 lis 2018 - 14:05]

 

attachicon.gif kuter 2.png

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z dwojga złego teoretycznie lepszy (od tego z "płytką" misą za 2999zł ) powinien być ten droższy 5 litrowy kuter za 3299  (550W)

kuter-cutter-masarski-miesa-pasztetowa-p

 

 

Lub ten 8litrowy za 3899 (no i ten ma już 750W)

 

kuter-do-mielenia-siekania-miesa-warzyw-

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wybrał bym z jednym nożem (lub dwoma ale ustawione w jednej płaszczyźnie lub z jak najmniejszym odstępem) wtedy ma najlepiej dopasowana misę do noża, ale jak podwójny nóż, to moc (a co za tym idzie wystarczające obroty w stosunku do obrotów misy)  musi być większa, żeby ten nóż nie pchał mięsa i rozwalał go po obudowie tylko żeby je cioł 

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

blendowane długo z postu 365 po lewej, kontra blędowane krótko z prawej.

No,,,widać jak na dłoni jak prawidłowa emulsja trzyma wodę  :thumbsup:  :clap:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam , a jaka różnica w czasie blendowania  ?

6 minut i chociaż wytykano mi że lodu już z frakcją tłustą się nie daje to chyba jedna jak w książce jest napisane, że końcóweczkę lodu się daje to chyba nie kłamią bo nic nie wycieka.

Po lewej temp. mięsa była znacznie niższa a po prawej wyższa, 6st. lód z wodą po 4 minutach blendowania już było 13st. i co WAŻNE mięso od razu nie robiło się białe w blenderze jak na filmach moich kiedy to z lodem i lekko podmrożone po chwili blendowania wsad bieleje w oczach.

 

Byłem w Polsce, ale że nikt się do mnie nie odezwał to pakowarkę i ninje sprezentowałem koledze (i już mnie męczy jak się te parówki robi) a drugą starszą zostawiam sobie do mięsa, a w drugiej żonka będzie serniki i koktajle kręcić :)

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lub ten 8litrowy
misa ma 8 litrów - to miesa do kutrowania wejdzie Ci max  2 kg o ile wejdzie :facepalm:  ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wziąłem na wstrzymanie z zakupem kutra (wyskoczyły mi niespodziewane wydatki :facepalm:) ale temat śledzę i tropię okazje  ;)  :) .

 

 

Adam  - mimo , że widać  trochę dziurek to i tak wygląda apetycznie (i pewnie tak smakuje :thumbsup: ) . Rób, eksperymentuj i dziel się z nami spostrzeżeniami - każda próba zbliża do doskonałości :thumbsup::). Dzięki Twojej robocie innym będzie łatwiej. (mam na myśli siebie również  ;)  :D )    Pozdrawiam.

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry wszystkim.

Od jakiegoś czasu szukam kutra o pojemności 12l. Dziś znalazłem atrakcyjną ofertę na kuter 20l. Już go zaklepałem itd. Jednak gdy się przyjrzałem tabliczce znamionowej oraz informacjom w sieci, to kuter ma poj. 30l. Jednak na moje potrzeby jest on zdecydowanie za duży.

Wrzucam tu tą aukcję, może ktoś się skusi.

https://www.olx.pl/oferta/kuter-do-miesa-technologiss-20-litrow-1-5-kw-CID619-IDz0ASS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Heloł Zadymiacze,

 

Czy Ktoś może posiada -używa- maszynkę/wilka z podwójnymi nożami do kutrowania??

 

Coś takiego:

 

post-46412-0-32082200-1580418158_thumb.jpg

 

Jeden z użytkowników na Grupie WB na FB - zaprezentował to cudo. Jest to ze starej maszynki MUM10.

 

 

Jeżeli Ktoś używa/pracuje - to b.prosze o opinię -jak z mieleniem/kutrowaniem farszu czymś takim???

 

Czy ten 2 nóż (2 za ślimakiem) jest jakiś "specjalny"??? 

 

Jeśli dobrze rozumiem, to ten pierwszy tnie a ten drugi niejako rozciera i przeciska przez sitko farsz.

 

Wdzieczny będe za opinie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.

Z kutrowaniem ten zestaw sitek i nozy ma malo wspólnego.

W procesie kutrowania nastepuje tzw. emulgacja czyli powiazania czastek tluszczu, bialka w miesie oraz powietrza na jednolita mase..

Coś takiego mozna uzyskac tylko w malakserach, mikserach albo wslaśnie w kutrach gdzie elementy tnace (noze) rotuja ca. 5-12 tys obrotów na minute. Do tego waznym jest rezim temperatury..

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz, może i drobniej ale zagrzejrsz farsz.

Jak chcesz to przeskoczyć?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł Zadymiacze,

 

Czy Ktoś może posiada -używa- maszynkę/wilka z podwójnymi nożami do kutrowania??

 

Coś takiego:

 

attachicon.gif81844730_3374230912629579_3649315556860887040_o.jpg

 

Jeden z użytkowników na Grupie WB na FB - zaprezentował to cudo. Jest to ze starej maszynki MUM10.

 

 

Jeżeli Ktoś używa/pracuje - to b.prosze o opinię -jak z mieleniem/kutrowaniem farszu czymś takim???

 

Czy ten 2 nóż (2 za ślimakiem) jest jakiś "specjalny"??? 

 

Jeśli dobrze rozumiem, to ten pierwszy tnie a ten drugi niejako rozciera i przeciska przez sitko farsz.

 

Wdzieczny będe za opinie.

Mam takowy osprzęt , ale nie mam drobnych siatek , może warto dokupić i spróbować ...

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/15745-wilk-alexanderwerk/?p=618768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

maszynkę/wilka z podwójnymi nożami do kutrowania??

Do jakiego kutrowania? To zespół tnący większego wilka.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ninja już czeka aż chęć zrobienia parówek nabierze mocy urzędowej :)

ninzm.JPG

Duzo bylo mówione o tym sprzecie.

Jak sie sprawuje w praktyce.?

Edytowane przez Gregtom
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale nie zmienia to faktu, że tym sprzętem-przy 2 - 3 krotnym mieleniu można uzyskać dobry efekt....

 

 

Mam takowy osprzęt , ale nie mam drobnych siatek , może warto dokupić i spróbować ...

 "Fakty" to można tworzyć werbalnie  :facepalm:

Nie łudźcie się Panowie, że kilkakrotne zmielenie na najdrobniejszym nawet sitku da wam emulsję.

Prawdziwe kutry rozdrabniają mięso pionowo obracającymi się nożami przy równoczesnym obracaniu się misy.

Poza rozdrabnianiem zachodzi coś w rodzaju ucierania (jak majonez).

Przybliżony efekt można uzyskać w malakserze lub końcówką miksującą, ale na mała skalę.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie łudźcie się Panowie, że kilkakrotne zmielenie na najdrobniejszym nawet sitku da wam emulsję.
PRAWDA - da drobno zmielone mięso - ale nie emulsję- a o to chodzi . 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.