Skocz do zawartości

Chyba już najwyższy czas...


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Z takim podejściem to Ty biznesu nie zrobisz...

W biznesie najważniejsze jest zaufanie. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Z takim podejściem to Ty biznesu nie zrobisz...

W biznesie najważniejsze jest zaufanie. 

 

Faktycznie, z tym byłby problem... :rolleyes::cool:

 

Wracając do tematu... :tongue:

Świadomość ludzi jest już dość spora, ale wg mnie nie jest ona na tyle duża żeby dobry (czytaj drogi) produkt sprzedał się w takiej ilości aby opłacało się rozpocząć produkcję... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie zna szczegółów projektu, a jest dzielona skóra na niedźwiedziu z lasu, który nie wyrósł. Wg mojego założenia, wędzarnia musi być wykonana z pół prefabrykatów i przeznaczona do samodzielnego złożenia. Użytkownik powinien tylko złożyć do wędzenia zgodnie z instrukcją. Palenisko oczywiście również składane przy wędzarni klasycznej z możliwością użycia dymogeneratora lub adopcji do  wędzarni elektrycznej. Wszystko zależy od wersji zamówienia. Przy produkcji szablonowej i odpowiedniej ilości, koszty będą maleć. Z moich wyliczeń wynika, że koszt produkcji składanego stalowego paleniska powinien się zamknąć w cenie 200 zł i komory 350 zł w materiałach. Wyprodukowanie wędzarni z zyskiem dla producenta 800 zł będzie rozsądną ceną. Cena końcowa dla odbiorcy nie powinna przekroczyć 1100 zł dla wędzarni klasycznej. Całą tajemnica tkwi w projekcie i technologii produkcji seryjnej i od tego należy zacząć.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego założenia, wędzarnia musi być wykonana z pół prefabrykatów i przeznaczona do samodzielnego złożenia. Użytkownik powinien tylko złożyć do wędzenia zgodnie z instrukcją

 

To są oczywiste oczywistości i takie były plany i "moje" założenia jakieś 4 lata temu ... Mam nadzieję że pisząc o półfabrykatach nie masz na myśli płyty OSB ;)

 

 

 

 Przy produkcji szablonowej i odpowiedniej ilości, koszty będą maleć ....

 

......tajemnica tkwi w projekcie i technologii produkcji seryjnej i od tego należy zacząć

 

 

To znaczy jaką zakładasz wielkość produkcji miesięcznej ... jakie serie ?

 

 

 

Cena końcowa dla odbiorcy nie powinna przekroczyć 1100 zł dla wędzarni klasyczne

 

 

To znaczy z metalowym paleniskiem ... zakładając estetyczną komorę z sezonowanego, bez żywicznego drewna 80/80/120-150 z pokryciem dachu w zestawie to .... Powodzenia życzę Andrzej ;)

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora już z zamontowanymi otworami dymowymi, listwami itd. nie wymagająca prac dodatkowych. Wszystko przygotowane do montażu, ale bez ozdóbek, stan surowy. Zadaszenie kilka wersji. Kolor i dodatkowe ozdoby wg klienta.  Zakup surowca w tartaku i obróbka. Kupowanie gotowych desek mija się z celem. Mam możliwość współpracy z "paleciarnią" jest też dużo warsztatów stolarskich czekających na "ozdrowienie". Dysponuję miejscem, równiarką, piłami, heblarkami itd. Jest też kilka drobnych zakładów złotej rączki z pełnym wyposażeniem. Nie widzę możliwości współpracy z Castoramą, Praktikerem czy innymi marketami. Materiały z tych firm są tandetne i posiadają kosmiczne ceny.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena końcowa dla odbiorcy nie powinna przekroczyć 1100 zł dla wędzarni klasyczne

 

 

To znaczy z metalowym paleniskiem ... zakładając estetyczną komorę z sezonowanego, bez żywicznego drewna 80/80/120-150 z pokryciem dachu w zestawie to .... Powodzenia życzę Andrzej ;)

 

 

Roger, pozwolisz, że się podłączę... ;) Powodzenia... :cool:

Edytowane przez Kamil_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup surowca w tartaku i obróbka

  suszenie expressowe ? - ale masz zapewne dużo racji - w paleciarni jako produkcja uboczna - może być tak tania. Czasem mi się trafiają palety z liściastego...rozumiem ,że estetyka jest 2-go planowa i każdy sobie zrobi "elewację"

chociaż : http://budadlapsa.com/ w sumie też prosta konstrukcja - trochę droższe  -nie żebym ironizował - po prostu ceny

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Najpierw należy określić "grupę docelową", następnie jej "wydolność finansową", później jej "zawartość w społeczeństwie"...

Mam skuteczną wędzarynkę za kilkadziesiąt peelenów. Są naśladowcy... Zresztą- internet jest, póki co, wszędzie...

Hobbistycznie drzwi do lasu można wstawić tylko jak materiał dostarczyć tirem przez igielne ucho... :thumbsup:

Trzymam mocno kciuki za przedsięwzięcie i serde(l)cznie ukłaniam.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze nikt nie zna szczegółów projektu, a jest dzielona skóra na niedźwiedziu z lasu, który nie wyrósł.

Gdzieś tam wiem co piszę.

Widzisz gdzieś w ofercie wędzarnie które miałem?

Czy cena 1450 za gotowca z DG, grzałką to było dużo?

 

Gdyby nie było tej jedynki z przodu....to jak bułeczki by się sprzedawały, ale nie da się jej ominąć i dlatego nie produkuje, bo się nie opłaca.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że prędzej sprzedała by sie wedzarnia elektryczna mało kto ogarnia te sterowniki, czujniki, sondy. Cały system gotowy do użytku ewentualnie do lekkiego montażu byłby bardzo poszukiwany. Cena musiała by być dużo niższa niż gotowe borniaki czy inne znane marki

Ile warta była by taka wędzarnia czyli drewniana komora, blachy, grzałka, okablowanie, elektronika + obudowa, DG + pompka i cała reszta

Podejrzewam ze zarobek byłby niewielki ale idea propagowania nowoczesnego, zdrowego wedzenia bezcenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Z mojej strony była to jedynie wstępna propozycja do dalszej "obróbki", jeśli taka będzie wola i chęci. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu. Również uważam, że takie wędzarnie miałyby zbyt. Nie zapomnijcie tylko o doliczeniu do tego wszystkiego 23% podatku VAT i podatku dochodowego - to często zabija pomysły tych, którzy na kolanie liczą opłacalność różnych projektów, bo albo ostateczna cena robi się przez podatki zbyt wysoka dla klienta albo ten, co chciał na tym zarobić, wychodzi na przysłowiowe zero i z biznesu nici.

Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Z mojej strony była to jedynie wstępna propozycja do dalszej "obróbki", jeśli taka będzie wola i chęci. :D

Prosta sprawa.

Napisz nowy temat z ankietą i pytaniem do nowych ..... Ile jesteś w stanie zapłacić za gotową drewniana wędzarnię z paleniskiem?

Określ przedziały cenowe i macie odpowiedź.

 

Strzelam że maksimum to będzie 500 zł.

Zielony w temacie nawet nie wie co chce kupić. Idzie do pierwszego lepszego marketu, widzi że pisze wędzarnia z 300 zł, to w to wierzy i kupuje.

A dopiero potem jest lament, że nie da się wędzić.

 

Może macie mały kontakt z klientem, ale ja go mam.....i jak słyszę jakie ludzie moją YouTubowe i internetowe pojęcie o sprzęcie,  to już nawet szczena mi nie opada.

Bo ja widziałem i ja czytałem i to jest proszę pana dobre....i kupiłem.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Szanowne SiBy, trochę przykro widzieć jak "zabrania się" popełniania błędów mniej doświadczonym kiełbasofilom.... zresztą zabierając im frajdę popełniania błędów.

Trochę nie doceniacie Ludzi :thumbsup:

Orgastycznym uczuciem jest Zrozumienie, nawet nie ważne za jaką cenę....

Onanistycznym, czysto bezwytryskowym, zaś ściąganie na "lepszą" drogę, cokolwiek to nie znaczy... :D

Jedynym wyznacznikiem dobrego smaku, moim zdaniem, jest łapczywa konsumpcja wyrobów przez małe Dzieci- i tylko to.

Zachęcam do pracy ku temu parametrowi :thumbsup::D

Z niskiego pułapu i z Uśmiechem :thumbsup::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest proste i tanie rozwiązanie. Zamówić taką wędzarnię u Chińczyków. Na pewno będzie tanio.  :)

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tanio, ale nie o to chodzi.

Chodzi o dobry polski produkt, na którym zarobi polak, a rodak będzie z zakupu zadowolony.

Tylko żeby chciał to zrozumieć i wysupłać z portfela parę stów więcej.

Będzie mu ciężko, bo portfel ma pusty, ......i tu też jest sedno problemu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyć się chce, tylko łatwo nie jest.....to i optymizmu mniej, bo realizm go zabija.  :D  :D  :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi w temacie aż "wali" optymizmem. Od razu chce się żyć. :D :D :D

Optymizm jest ale uwazaj jak zaraz po mnie koledzy pojada..????????????

**********

 

Proponuje konstrukcje wedzarki wykonac z dopasowanych rurek namiotowych czyli skladanych z mozliwoscia zamontowania GD.

Calosc bedzie okryta kocem gasniczym, docietym i dopasowanym.

W miejscu szybra (komin) mozna wyciac otwor, a na jego miejsce, przykladac wiekrzy kawalek tego samego materialu, za pomoca rzepow czyli mozliwosc sterowania ulotem dymu z komory.

Podobna sprawa z drzwiami ktore mozna poprostu rolowac czy w dol czy na bok.

Palenisko z blachy na ktorej moze klijent postawic grill elektryczny albo cegly/plyty gdy chce zadymiac klasycznie..

Na froncie wyszyte nasze wspaniale Logo.

 

Calosc oczywiscie skladana i przenosna..

Koszt niewielki..????????????

 

Nowosc na rynku..

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku się zaśmiałem.....ale to nie jest głupi pomysł Grześ.

Turystyczna, wędzarnia przenośna.

Tylko jedno pytanie się rodzi.

Na czym wieszać wędzonki?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek na rurkach bocznych ktore usztywnialy by konstrukcje.

Oczywiscie wedwedzka byla by dostepna w dwuch wielkosciach. XL i XXXL.

W mniejszej dwa a w duzej trzy poziomy.

Do tego haczyki, jakies kratki na sery i przylepiec u Dachu na lampke LED.. ????????????????

 

Ty wiesz dokladnie jak zamontowac poprzeczki.. ????

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Calosc bedzie okryta kocem gasniczym, docietym i dopasowanym...

 Podobna, w dodatku działająca, konstrukcja była już prezentowana na Forum, jeśli się nie mylę to przez kol. Gonzo na postoju podczas spływu kajakowego. I nie była to konstrukcja amatorska.

Edytowane przez frapio
Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem cos podobnego u Kyzimola ale nie moge odnalesc tego na forum.

Moze takie cos mozna by dodac do zestawu.? https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10066-generator-dymu-do-zimnego-wędzenia-uniwersalny/?fromsearch=1

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.