Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Puszkarka do konserw - zakup większej ilości

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#61 arkadiusz

arkadiusz
  • Użytkownicy
  • 12698 postów

Napisano 09 sty 2019 - 17:15

To daj znać jak będziesz ją porzucał. :)

#62 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 09 sty 2019 - 17:47

Arkadiuszu, to prędko na pewno nie będzie, bo ja lubię swoje "zabaweczki", więc chyba jednak musisz szukać czegoś dla siebie, skoro nie chciałeś korzystać z okazji jak była do wzięcia. Marek z Bielska wyraźnie o tym napisał :D.  Ciekawe czemu się wstrzymałeś, bo miałem cichą nadzieję że to Ty właśnie byłeś tym szczęśliwcem który nie czekał aż go inni ubiegną z tym All Americanem, i który "poszedł w tempie błyskawicy" :D .

#63 arkadiusz

arkadiusz
  • Użytkownicy
  • 12698 postów

Napisano 09 sty 2019 - 18:18

Właśnie miałem kliknąć jak ktoś mnie ubiegł.,ale może nie ma tego złego........

#64 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 09 sty 2019 - 18:28

Jasne Arkadiuszu, też czatowałem aby trafić tą DIXIE, licytacja łatwa nie była, fakt, ale udało się przechytrzyć innych zawodników :D , bo jak to mówią "kto nie ryzykuje w kozie nie siedzi" :D .

#65 Zbój Madej

Zbój Madej
  • ***SUPER VIP***
  • 7642 postów

Napisano 09 sty 2019 - 20:00

ok. 10 kg. żywej wagi

No ciężkie są. Moja Worcester waży 9300 g, ale za to śmiga jak należy :D

Właśnie miałem kliknąć jak ktoś mnie ubiegł

Szkoda, bo miałbyś dobry sprzęcik. Do naszego hobby jak znalazł.

Poluj na ebay, cierpliwość będzie wynagrodzona :D

[Dodano: 09 sty 2019 - 20:00]

Nie wiem czy czasami to nie będzie gotowiec na polskie puszki.

Czekam aż Jarek swoją Ives przetestuje :D

https://www.ebay.com...r-/153332250233

#66 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 09 sty 2019 - 20:09

Ale przecież usiłowałem Arkadiuszowi pomóc, i Arkadiusz już nabierał rozpędu, już witał się z gąską :D , i nagle  ZONK, stwierdził że się zastanowi,  no i stało się, bo inny widząc że ma sprzęcicho za 30% realnej wartości rynkowej, nie zastanawiał się :D . Trzeba wiedzieć że All American, jeżeli tylko jest w dobrej kondycji i w dobrej cenie, to sprzedaje się na tzw. "biegu", więc trzeba być "czujnym" :D . Podobnie rzecz ma się z DIXIE :D .

#67 Zbój Madej

Zbój Madej
  • ***SUPER VIP***
  • 7642 postów

Napisano 09 sty 2019 - 20:28

Podobnie rzecz ma się z DIXIE

I z Worcester :rolleyes: :D

[Dodano: 09 sty 2019 - 20:28]

sprzedaje się na tzw. "biegu", więc trzeba być "czujnym"

Ja cały czas czuwam. Teraz może rzadziej, ale czuwam i jeszcze "zapasówkę" sobie kiedyś upoluję :rolleyes:

Użytkownik Zbój Madej edytował ten post 09 sty 2019 - 20:28

#68 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 09 sty 2019 - 20:37

Zbójaszku, ale przecież WORCESTER, to nic innego jak właśnie licencyjne przez Angoli robione DIXIE :D .https://www.dixiecanner.com/  A na  zapasówkę poluj, bo na pewno jest tego warta, jeżeli jeszcze w dobrej cenie, to sprzęcicho "bajka" :D.

Użytkownik sverige2 edytował ten post 09 sty 2019 - 20:41

#69 Zbój Madej

Zbój Madej
  • ***SUPER VIP***
  • 7642 postów

Napisano 09 sty 2019 - 20:42

ale przecież WORCESTER, to nic innego jak właśnie licencyjne przez Angoli robione DIXIE

No przecież wiem :D :D

#70 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 09 sty 2019 - 20:44

Jasne Zbójaszku :D, ale przecież są i tacy którzy nie wiedzieli, ale teraz już sprawa załatwiona :D

#71 Zbój Madej

Zbój Madej
  • ***SUPER VIP***
  • 7642 postów

Napisano 09 sty 2019 - 20:56

Ives kiedy ma do Ciebie dotrzeć?

#72 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 09 sty 2019 - 21:05

No chyba też wkrótce, bo mam dane na śledzeniu przesyłki, że jest już w drodze do Europy :D , więc chybcikiem na dniach :D ?

#73 pokemon15

pokemon15
  • Użytkownicy
  • 4171 postów

Napisano 09 sty 2019 - 23:55

Ech też bym nabył...

#74 piksiak

piksiak
  • Użytkownicy
  • 1499 postów

Napisano 10 sty 2019 - 08:42

No właśnie pokemon15 to "Ech", którego nikt nie rozumie :(

#75 Zbój Madej

Zbój Madej
  • ***SUPER VIP***
  • 7642 postów

Napisano 10 sty 2019 - 09:54

którego nikt nie rozumie

Nie pisz nikt, zapewniam, że są ludki na forum co rozumieją ;)

Pokemonowe "ech" znaczy, chciałby mieć, przydałaby się jemu,. ale kupić na razie nie może. Prościzna :cool: :D

Użytkownik Zbój Madej edytował ten post 10 sty 2019 - 09:56

#76 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 10 sty 2019 - 15:39

Właśnie przed chwilą otrzymałem awizo że przesyłka z zamykarka DIXIE jest do odbioru w punkcie pocztowym w Lund. Zamykarka została nabyta na Ebayu dn. 25 grudnia ubiegłego roku, więc jak widać trwało to 14 dni od dnia zakupu, i czas przesyłki jest absolutnie akceptowalny. Opłaty podatkowo celne, których to tak się niektórzy obawiali, wynoszą : Cło i podatek dla państwa 301 koron szw. Opłata pocztowa dla "Postnord" : deklaracja importowa 60 koron. Vat za opłaty pocztowe 15 koron szw. Czyli sumując wszystko totalnie, oprócz kosztu zakupu na Ebay wraz z przesyłką i ubezpieczeniem, przez UPS z USA do Europy, doszły jeszcze koszty łączne w kwocie 376 koron szwedzkich. Czy to dużo tak jak nas co poniektórzy usiłowali straszyć :D ? Uważam że niezbyt, przyjmując wartość 1 korony szwedzkiej za 0,42 zł.  to daje nam razem 158 (sto pięćdziesiąt osiem) polskich złotych żywej gotówki. Czy warto zapłacić dodatkowo kwotę 158 zł. orócz ceny zapłaconej na Ebayu, za automatyczną zamykarkę z najwyższej jak na dzień dzisiejszy półki :D ? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam, bo można przecież nabyć na OLXie na bazie chińskiej wiertarki za 1200 zł. tyle że to nie automat, no i klasa sprzętu też się nieco różni, choć nie można powiedzieć że jest to sprzęt zły, Boże broń, jestem od tego daleki, tylko nieco inna klasa, ale też zamyka dobrze :D . Każdy ma więc wolny wybór, oraz swobodę decyzji :D .

#77 electra

electra
  • **VIP**
  • 6321 postów

Napisano 10 sty 2019 - 16:41

Sverige ciesz sie ze postnord nie zgubilo  :D ..ja mam z nimi staly problem ostatnio zamawialam kubki ...dotarly. tylko jeden z oberwanym  uchem ( opakowane w frigulit ) :devil:

#78 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 10 sty 2019 - 16:51

Electro, kiedyś już mówiłem, tyle lat korzystam z usług "Postnordu", i nigdy jeszcze mnie nie zawiedli, uważam więc że to bardzo porządna i dobra firma, a jakieś "obsuwki" mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie przecież, mnie się nie zdarzyło jeszcze, szkoda że Tobie się to tak często trafia, jakieś fatum Cię chyba prześladuje :D ?, ale nie załamuj się, na pewno będzie lepiej  :D .

#79 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 17 sty 2019 - 18:17

Miałem dziś miły telefon z ciekawą propozycją z Polski, od pana będącego właścicielem "PUSZKOPOLU". Otóż sprawy mają się następująco. Puszkopol jest gotów udzielać nam, uczestnikom forum, rabatów przy dokonywaniu zakupów w jego firmie :D . I tak, jeżeli zebrałoby się kilka chętnych osób do nabycia zamykarki, ten nowy fajny wariant na bazie wiertarki stołowej, zamykany jednym ruchem ręki, gdzie rolki ustawione są na stałe i nie potrzeba nic kombinować z siłą docisku, kosztujący o 200 zł. drożej. Pan z Puszkopolu jest gotów sprzedawać go nam z wiertarką po cenie tego starego modelu, czyli za kwotę 1000 zł. polskich od sztuki, plus przeszkolenie i instruktaż filmowy, jak samemu ustawiać i regulować te rolki w przypadku gdybyśmy np. dokonywali zakupu tylko zestawu zamykającego, bez wiertarki, za cenę 500 zł. (też po starej cenie), a nie za 700 zł. Niektórzy z kolegów mają przecież swoje wiertarki. Rozmowy z panem prowadziłem już od dosyć dawna, lecz nie pisałem o tym wcześniej, ponieważ chciałem aby sprawę domówić, dopiąć, mieć pewność i dopiero "dawać cynk"  :D . Jeżeli więc koledzy mieliby ochotę na hurtowe zakupy w Puszkopolu, to zakład jest gotów na współpracę i rabaty :D . Sprawa cen samych puszek też jest otwarta do dyskusji przy zakupach zbiorowych. 

Ps. Wiem że Maxell kiedyś podejmował jakieś próby współpracy, lecz coś tam wówczas nie wypaliło. Teraz jednak szlaki zostały przetarte, i droga jest otwarta. Może więc Maxellu jako "Naczelny" zechciałbyś jeszcze raz podjąć próbę aby objąć działanie swym patronatem ? W każdym bądź razie tak czy inaczej, szlak został przetarty i początek zrobiony, a chętni do dzieła :D .

#80 biascun

biascun
  • Użytkownicy
  • 167 postów

Napisano 17 sty 2019 - 18:46

Jestem zainteresowany.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych