Skocz do zawartości

Kiełbasa Chłopska wg "jacekw21"


jacekw21

Rekomendowane odpowiedzi

 


Ponadto nie dodaję wołowiny do kiełbas gdyż nie pasuje mi smak. Wolę 100% kiełbasy wieprzowe. 

 

 

Podobnie jest u mnie, dodatek wołowego powoduje mi zmianę smaku na taki którego w kiełbasce nie teges :D .Kiełbaska jest ścisła również bez jej dodatku. Nie mniej w innych konfiguracjach wołowinka jak najbardziej  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odciąłem tylko błony

 

To się właśnie nazywa wstępną klasyfikacją. Dalsza obróbka to już klasyfikacja zasadnicza z podzieleniem mięsa łopatki na poszczególne klasy.Bez tej drugiej można się na upartego obejść.Bez tej pierwszej nie polecam a szczególnie jeśli chodzi o łopatkę.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
. Bardzo mi się podoba prostota i wygląd kiełbaski. Postanowiłem że zrobię na te święta także podzielę się później wrażeniami. Dzięki za przepis.

 

Proszę bardzo, jeżeli masz jakieś pojęcie o podstawach tego rzemiosła to na pewno Ci wyjdzie .Kiełbaska jest warta zrobienia .Powodzenia ,pozdrawiam

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym czasie podgardle mielimy na sitku fi 10 mm i dodajemy do łopatki.U mnie mielenie na maszynce nr.8.

 

 

Jacku bo teraz nie wiem jak to rozumieć, zawiesiłem się. Która wersja jest poprawna?

 

1. Podgardle mielimy na Ø10 a mięso zostawiamy pokrojone w kostkę. Ty natomiast z braku Ø10 zastosowałeś Ø8.

2. Podgardle mielimy na Ø10, dodajemy do zapeklowanej łopatki w kostkach i wszystko mielimy na Ø8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po tym czasie podgardle mielimy na sitku fi 10 mm i dodajemy do łopatki.U mnie mielenie na maszynce nr.8.

 

 

Jacku bo teraz nie wiem jak to rozumieć, zawiesiłem się. Która wersja jest poprawna?

 

1. Podgardle mielimy na Ø10 a mięso zostawiamy pokrojone w kostkę. Ty natomiast z braku Ø10 zastosowałeś Ø8.

2. Podgardle mielimy na Ø10, dodajemy do zapeklowanej łopatki w kostkach i wszystko mielimy na Ø8.

 

 

 

Pewnie chodzi o rozmiar maszynki . To maszynka o komorze mielenia "8" np. Zelmer. Tak ja to zrozumiałem :)

 

 

 

Atrax, dobrze zrozumiałeś  ;)

 

Gollum,

Jacek posiada maszynkę o komorze mielenia "8". W tym przepisie podgardle zmielił na sitku Ø10 używając tejże maszynki.

Zmielone podgardle wymieszał z zapeklowaną łopatką pokrojoną w kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyniłem wczoraj kiełbasę wg Jacka ( nie pierwszą zresztą). Dobrze że mam żonę. Zjadłbym wszystko, a zrobiłem 20 kg. Przepis banalnie prosty i wykonanie.

Jedna zmiana u mnie taka, że soli zamiast 18g/kg daję zawsze 16g/kg osobiście wolę mniej osłoną wersję ale każdy ma inne gusta.

Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.