Skocz do zawartości

Winniczki a fundusze unijne


Makrasz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co winniczki mają wspólnego z rybami?

Co chcesz uzyskać przez swój wpis?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Jedybie z Całym Szacunkiem dla Wszystakich Forumowiczów zadałem pytanie "co winniczki mają wspólnego z rybami ".

I z całym szacunkiem czekam na odpowiedź.

Odowiedź konkretną i na temat. Ponieważ temat totyczył ryb, a nie ślimaków.

Z Poważaniem

Makrasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zadałem pytanie "co winniczki mają wspólnego z rybami ". I z całym szacunkiem czekam na odpowiedź. Odowiedź konkretną i na temat. Ponieważ temat totyczył ryb, a nie ślimaków.

Niniejszy temat dotyczy wyłącznie ślimaków, niemniej umieszczony jest w dziale ryby.

Nie ma jak na razie działu poświęconego mięczakom (chyba, że coś przeoczyłam) i może ktoś w czerwcu 2017 roku doszedł do wniosku, że nie ma co mnożyć bytów.

Niemniej, gdyby pojawił się z "mięczaków" nowy temat to można by wystąpić do vtec'a o założenie działu "Mięczaki".

Może masz jakieś inne propozycje to możemy je rozważyć  :)

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jedynie rozśmieszył mnie przeskok tematów.

Wybacz, odebrałam Twoje pytanie jako porządkowe, ponieważ nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

 

 

Co chcesz uzyskać przez swój wpis?
 

Jak widać, dziedzina mogła być od europejskiej polityki gospodarczej, poprzez zoologię/systematykę i kulinaria do porządków na forum  :D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eanno!

W całej rozciągłości masz rację. Ale w końcu nie mieszkamy we Francji. Wybacz zajmuję się jedynie kuchnią polską i rosyjską. Jednak z całym szacunkiem jedynie rozśmieszył mnie przeskok tematów.

Z Poważaniem

Makrasz

Z całym szacunkiem ale jednak mało znasz kuchnię polską i rosyjską... Winniczki na dworskich stołach były częstymi gośćmi...

We Francji owszem nie mieszkamy ale na forum znajdziesz wspaniałe przepisy ze wszystkich stron świata i nie ograniczaj sie geograficznie - możrsz się mocno zdziwić pochodzeniem potraw które traktujesz jako kuchnię polską czy rosyjską.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mocno zdziwić pochodzeniem potraw które traktujesz jako kuchnię polską czy rosyjską.
:thumbsup:  :clap:  :yes: sam bywałem zaskoczony pochodzeniem niektórych potraw , a najwięcej jest dzisiaj modyfikacji 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

Pytanie, ślimaki winniczki to ryby jest zasadne i zostało zadane w prasie w kontekście bycia beneficjentem funduszy unijnych, a dokładnie funduszu rybnego.

 

To, że jest to ryba można poniekąd interpretować z faktu, że winniczek jako mięczak jest zaszeregowany w taryfie celnej w dziale 03 - Ryby. I tak prawdopodobnie niektórzy myślą.

 

Biorąc pod uwagę definicje produktu rybnego (produkty rybołówstwa i produkty akwakultury) uwzględnioną w ustawie o organizacji rynku rybnego i unijnym rozp. 1379/2013 do tych produktów zaliczmy tylko organizmy wodne określne w dziale 03 taryfy celnej i kilku z innych działów.

 

Podsumowując winniczek, ślimak lądowy, to nie ryba, a na przykład taki trąbik lub stożek  już są.

 

Z biologicznego punktu widzenia w grę wchodzi jeszcze systematyka, ale to już inna bajka...

 

Pomijając powyższy kontekst winniczek jest niezaprzeczalnie smaczny i to na tym forum jest to chyba najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.