Skocz do zawartości

Jak wypełnić wolny czas w tym trudnym okresie? Jeden ze sposobów


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Większość osób ma teraz dużo wolnego czasu i nie zawsze wie jak go wypełnić. Mam propozycję. Posiadam bardzo dużą bibliotekę starszych książek z różnych gatunków w kilku formatach. 

Jeśli jesteście zainteresowani, podawajcie tytuły i autorów, a ja postaram się jakoś Wam je dostarczyć. :D

Nie podaję konkretnych tytułów, gdyż jest tego naprawdę dużo. Książki do czytania na ekranie, zbieram od wielu lat. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej pozycji to na pewno nie masz. Chyba nie Twoje klimaty.

 

Na srebrnym globie. Rękopis z Księżyca

Jerzy Żuławski

Powieść napisana pod koniec 19 lub na początku 20 wieku. Fantastyka lecz wg. mnie to Lem nie napisał nic lepszego.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuławski Jerzy - Na srebrnym globie (pdf).pdf

 

Jeszcze mam dwie jego książki, ale w jakimś dziwnym rozszerzeniu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony i dziękuję za pdf_a. Masz bardzo bogatą bibliotekę.

Edytowane przez Papcio

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od starożytności. ;)

Np. Żywoty cezarów, chyba wszystkie tomy, "Mowy" Marka Cycerona Tylliusza itp. ;) Naprawdę są ich tysiące. Niektóre prawdziwe unikaty, jak np. Tybetańska księga umarłych. :D

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wszystko trzymasz? Zrób fotkę regału z książkami. Mam postanowienie zrobić mój regał, sęk w tym, że musiałby być narożny, nie mam "pomysła" jak to "ugryść",

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie poczytać sobie w tym wolnym czasie, to piszcie podając autora lub tytuł. Jak tylko mam, to zaraz wrzucę.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek - wielki szacun!

Nowe oblicze Maxella - bibliofil   :clap:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę są ich tysiące. Niektóre prawdziwe unikaty,

Ale są także serie z Jamnikiem i sporo innych kryminałów, przygoda, fantastyka i wiele, wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. :D

Tylko pamiętajcie, aby po przeczytaniu książki, usunąć ją z dysku. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu, mam tę książkę, ale w formie papierowej. Z pdf. Wieczerskiej podaję Ci kilka innych:

 


JANINA WIECZERSKA - DZIECI Z BLOKOWISKA.zip

Wieczerska J - Korzeniacy.zip

Wieczerska J - Legenda o Lazarzu.zip

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam jakas propozycje do zabicia czasu ..sama zajelam sie juz jakis czas jeszcze gdy epidemia nie dotarla , ale moja kuzynka dostala ze szkoly zadanie ,zrobienia drzewa genealogicznego rodziny. Dzieki temu moja mama zrobila porzadek wsrod starych rodzinnych zdjec , a ja postanowilam tez zrobic swoje drzewo .

Jest to jednak zadanie na wiele lat ale warto zapisac co pamietamy o naszych przodkach . W internecie mozna naprawde dzis znalesc wiele rzeczy .

jest cala masa starej prasy do poczytanie zarowno ksiazki jak i gazety.Polecam do przejzenia zasobow  Polona.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomasz Matkowski - GANGSTERSKI

Na głównym dysku nie widzę, ale jeszcze w wolnejchwili poszukam na innych. Może na razie coś innego?

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell a może to czas ?  uporządkować forum  lepiej niż jest  :) bo wiadomo że porządek na forum jest ,  :D

Ale może dobrze by było w poszczególnych tematach stworzyć post "0" który jest kwitensecjom  dyskusji wymiany spojrzeń wymiana doświadczeń 

Jak ja to wiedzę .

Robimy resume  przepisu  .Robi to autor , lub kompetentna osoba wpis ma zatwierdzenie  moderatora  który go umieszcza lub uprawniona osoba

Patrze jak chciałem robić kabanosy . No jak według Halusi (wielkie ukłony i szacun dla koleżanki :D znanej mi osobiście)  . Ale jak zaczolem czytac to tak a 100 stron postów . gdzieś na 40 znalazłem  klu :D  i cóż mój post na np .numer 1009  wnosi że sa super nic  ) Ale jak np. Halusia miała wspomnieć o jelita tubowanych wtedy  na rynki nie było  a dzisiaj to standard 

. Jak wspomnieć o rozwiązaniu Arka który   ostanimi czasy opisała swoją metodę . A fajnie by było w poście "0" rób tak dlaczego poczytaj dalej . Spojrzy ma twoje śledziki czy karkówkę też je modyfikujesz . Spójrzmy na komory dojrzewalnicze gdzie Siby je modyfikują i jest opis jak zrobić aby było dobrze. A w "0" rób tak.   Chcesz wiedzieć dlaczego przeczytaj posty pod . Jak powstała słynna 16  jako wypadkowa wiedzy. Jak czytamy to suchy przepis . A przecież to wypadkowa wieluletniego wieloosobowego doświadczenia . Nie ma tam opisu jak dochodzili do tych przepisów

Nie lubię  zaśmiecać tematu wielki szacun za bibloteke . Post skasuj za jakiś czas . Lub przemieś do innego tematu bo nic nie wnosi te TEGO tematu z wyrazami szacunki :)

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  :D  :D 

 

polskiej drużyny wszech czasów
Wielki Widzew - sucks !!!!!!! :frantics:

Druzyna Lubanskiego, Szoltysika, Gorgonia, Banasia - i gry z AS Roma w 1970 - czyli ? :D  :tongue:  :devil:  to BYLA DRUZYNA WSZECHCZASOW

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.