Skocz do zawartości

Nadziewarka Hendi


norwegia2000

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko ten sam sprzęt, tzw. "HEND-owate", budżetowy sprzęt do pracy. Wszelkie więc dywagacje w tej materii są można powiedzieć bez jakiegoś szczególnego znaczenia :D . Można by je ustawić umownie w takiej mniej więcej kolejności poczynając od klasy najsłabszej  a kończąc na sprzęcie tzw. nie do zajechania :

 

1.   Roosler

2.  "Hendowate"

3.   Mesla

4.   Dick etc.

 

Mają aktualnie promocję na sprzęt :  https://sklep.mesla.pl/nadziewarki-do-kielbas/nadziewarka-do-kie%C5%82bas-m15-detail

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzęt zakupiony jest, to pozioma 7 litrowa nadziewarka dałem za nią 700 zł ale jeszcze nie testowałem w przyszłym tygodniu będę wiedział jak się sprawuje dołączam zdjęcie:

Przepraszam za obrócone zdjęcie ale mam problemy z prawidłowym ich wstawieniem.

post-70559-0-39196400-1612700448_thumb.jpg

post-70559-0-94393900-1612700706_thumb.jpg

post-70559-0-67845700-1612700776_thumb.jpg

post-70559-0-11047000-1612701016_thumb.jpg

Edytowane przez Mariusz26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, słuchajcie kontynuując temat nadziewarek - konkretnie odnosząc się do wpisu wcześniej i ilości, które tam się pojawiały - 60kg kiełbasy i 10kg kaszanki - nie lepiej zainwestować w nadziewarkę elektryczną? Wędzeniem zajmuję się już jakiś czas, mam kilka fajnych urządzeń i właśnie w chwili obecnej zastanawiam się nad kolejnym usprawnieniem pracy przy produkcji m.in. kiełbasy - nadziewarką elektryczną. Oczywiście to dużo większy wydatek w porównaniu z ręczną, ale czy nie jest warte swojej ceny przy produkcji takich ilości? Nasuwa się kilka pytań - jak wygląda praca, sprawność przy pracy z takim urządzeniem. Jak trwałe są takie urządzenia  - widziałem wpis o wyglądającej solidnie nadziewarce (ten produkt biorę pod uwagę) - a rozsypującej się - cookpro. Fajnym urządzeniem wydaje się być nadziewarka t4all. Jeśli jest ktoś, kto korzysta z tego typu urządzeń - proszę o informację w tej materii. Serdecznie pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś, kto korzysta z tego typu urządzeń - proszę o informację w tej materii.

  Zaczynałem od nadziewania Zelmerem 8ką kiełbasy białej, to było moje pierwsze i jedyne użycie maszynki do tej czynności -myślałem, że mnie szlag trafi -dla mnie TRAGEDIA od razu podjąłem decyzję że musi być nadziewarka. Wiem, ze są osoby które za pomocą maszynki nadziewają i im to wychopdzi dobrze, ja niestety nie mam takich manualnych zdolności.

 

Trafiła mi się okazja i zakupiłem Royala 7l pionową, w porównaniu do Zelmera w zasadzie nie ma porównania, to jak byś chciał porównać samochód do samolotu (i jednym i 2-gim się przemieszczasz, ale...). W pionowej 7l największym dla mnie mankamentem był załadunek wsadu (aby go porządnie upchnąć) oraz mycie po pracy, pojemnik jest długi i wąski przez co moje wielkie łapska słabo się tam mieściły, poza tym mycie było uciążliwe, bo pojemnik nie ma żadnych nóżek, a od spodu wystaje rurka i nie było można go wygodnie postawić do mycia, wtedy też zacząłem się zastanawiać nad nadziewarką z szerokim pojemnikiem jakąś 10 czy 15litrową -jak rozeznałem ceny to wyszło, że lepiej dołożyć te kilka stówek i od razu kupić elektryczną, bo koszt wykonania napędu w moim przypadku wyszedł by nie dużo mniej (wszystkie prace ślusarskie musiałbym zlecać, a ostatnimi czasy "mój" ślusarz zaczął się cenić, bo ma dużo zleceń...)

Mam więc porównanie w pracy na różnych sprzętach i powiem tak:

- jeżeli robisz kiełbasę "od święta" (nawet i 60kg) ALE w 2 osoby (masz kogoś do pomocy chociażby tylko do kręcenia korbą) to napęd jest TYLKO miłym dodatkiem, nic nie wnosi do pracy, co innego jeżeli robisz samemu to napęd jest mega ułatwieniem pracy (i da się samemu ręczną nadziewarkę pionową obsłużyć, ale wymaga dużo większej koordynacji ruchowej  :laugh:

 

Jak trwałe są takie urządzenia  - widziałem wpis o wyglądającej solidnie nadziewarce (ten produkt biorę pod uwagę) - a rozsypującej się - cookpro.  

Czyżby mój post?  :laugh:

Sprzęt po naprawie działa bez zarzutu (element dałem do pospawania dla zawodowego spawacza i wszystko działa teraz idealnie), co nie zmienia faktu, że ogólnie widać, że jest to "chińczyk", po naprawieniu elementu nadziewarkę całkowicie rozkręciłem (totalnie wszystko) i poskładałem od nowa używając dodatkowych podkładek, a przede wszystkim kalibrując wszystko podczas skręcania. Wyobraź Sobie, że jak do mnie przyjechała jako nowa to tłok nie chodził w pionie! W dolnym położeniu miał około 3cm odchyłki co powodowało b. duże naprężenia na całej konstrukcji -spowodowane to było krzywym skręceniem mechanizmu napędu względem obudowy, a wystarczyło tylko wszystko porządnie ustawić przed poskręcaniem bo otwory w elementach są odpowiednio większe umożliwiając regulację, po prostu Chińczyki tego nie zrobili podczas produkcji.

Od czasu naprawy przerobiłem około 200-kilkadziesiąt kg kiełbasy i jest wszystko OK. Jak długo podziała? Nie mam pojęcia, ale w razie jak się coś posypie to da się to w miarę łatwo naprawić.

Na pewno dla moich potrzeb nie zakupiłbym nadziewarki za 2 lub więcej tysięcy bo... kiełbasy to tylko mniejsza część produkcji w dodatku wymagająca najwięcej sprzętu (mieszałka, nadziewarka, porządna maszynka do mielenia  :D )

Fajnym urządzeniem wydaje się być nadziewarka t4all.

A czy t4all nie jest kolejną firmą importującą z Chin swoje produkty? Po asortymencie tak wygląda... ale może mają porządniejszy nadzór nad jakością produktu, bo w dzisiejszych czasach prawie wszystko jest produkowane w Chinach a różnica polega na kontroli jakości i cenie.

 

ale się rozpisałem

 

pozdrawiam

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo cennych informacji... jak pisałem - trochę sprzętu mam. Jest czym mięsko skręcić, wymieszać i nabić. Zastanawia mnie czy elektryczna nadziewarka usprawni pracę? Teraz mam 5kg poziomą, ręczną - nadziewarkę. W sumie dość sprawnie to idzie. Ale jednak... elektrykiem te 40,60 czy czasami pod 100kg... byłoby sprawniej? Viszna - jak już się przesiadłeś na elektryczną - jak szybko nabrałeś tzw. wprawy. Jaki model posiadasz, bo nie mogę znaleźć postu, czy jest poręczna, coś Ci nie pasuje podczas pacy? Może brałeś jakiś inny model pod uwagę? W Twojej ocenie warto zainwestować? Może ktoś jeszcze wypowie się w kwestii elektrycznej nadziewarki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model posiadasz, bo nie mogę znaleźć postu

 https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/17698-zgon-nadziewarki-cookpro-elektrycznej/?p=682072

 

 

Zastanawia mnie czy elektryczna nadziewarka usprawni pracę?

Tak jak pisałem jak masz kogoś do pomocy, do kręcenia korbą podczas nadziewania to napęd naprawdę jest zbędny (ale kto bogatemu zabroni ?  ;) )

 

 

jak już się przesiadłeś na elektryczną - jak szybko nabrałeś tzw. wprawy

Od razu, po prostu nie potrzeba 2-giej osoby do kręcenia korbą (bo tak jak pisali przedmówcy podczas kręcenia jak masz nadziewarkę pionową i małą/lekką to podczas kręcenia najlepiej ją przytrzymywać 2gą ręką) no i już nie masz kolejnych rąk do obsługi flaka i farszu  :laugh:

 

 

coś Ci nie pasuje podczas pacy?

hmmm... najbardziej to by się przydał system "cofania tłoka" jak puszczasz pedał (robisz przerwę w nadziewaniu) bo jak puścisz pedał to farsz jeszcze przez chwile wychodzi -ja już wiem ile tego będzie i odpowiednio wcześniej zwalniam przełącznik, ale to już takie moje "czepialstwo na siłę"  :laugh: 

Co by się jeszcze przydało? Więcej siły (mojej) bo postawienie tego diabelstwa na blacie nieźle daje w kręgosłup, waga nadziewarki to 35kG!! w dodatku jest "nieporęczna" do chwycenia i podniesienia. No ale chciałem elektryczną to mam  :facepalm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat stary, ale nie mogę znależć  "ustrojstwa" które służyło do napełniania słoików mięsem lub pasztetem. Była to jakaś przystawka do maszynki lub nadziewarki, jej zaletą było napełnianie bez bąbli powietrznych. Jeśli ktoś wie gdzie szukać albo zna dobry sposób napełniania to proszę o pomoc.

szakira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie mogę znależć  "ustrojstwa" które służyło do napełniania słoików mięsem lub pasztetem.
 

Szeroki lejek do nadziewania kiełbasy.

Używasz maszynki do mięsa lub nadziewarki.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję o ten temat mi chodziło. Muszę coś takiego skonstruować, bo ostatnio nadziewałem pasztet i to była porażka przy użyciu łyżki do ubijania...

Drobiazg. Samym szerokim lejkiem, jak pisała EAnna też da się dobrze napełnić.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Do nadziewania słoików farszem pasztetowym należy używać ciepłego farszu ( powyżej 30 C ). Wkładamy kilka łyżek farszu do słoika, z tkaniny składamy grubą warstwę i kilkakrotnie uderzamy dnem słoika o warstwę tkaniny, czynność powtarzamy aż do napełnienia słoika.

Tylko nadziewarki przemysłowe posiadają system odwietrzania farszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.