Skocz do zawartości

Pomysły na promocję SDM


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Jałek i Mazurzak, może opracujecie jakieś wstępne koncepcje sposobu, trybu i wymogów, jakie musza być spełnione dla przyznawania certyfikatu "Wyrobu wykonanego tradycyjnie", sygnowanego przez WB, oraz samego wzoru takiego dokumentu? Odpowiedni znak graficzny moze być zrobiony w każdej chwili.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegodziwcy, chcecie pozbawić pracy pracowników zakładów mięsnych a ich właścicieli krociowych dochodów za produkowane cud wyroby, a handlowców krociowych narzutów za pośrednictwo.

 

Oj nieładnie, nieładnie ;)

 

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 12:57 ]

A tak na poważnie - w kwesti trybów wymogów itd może być kiepsko pod kątem kontroli - tu nie ma szans bez analizatorów chemicznych i niespodziewanych wyrywkowych kontroli. To jest spore przedsięwzięcie w zamierzeniach i bez certyfikowanego zapewne laboratorium sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie - w kwesti trybów wymogów itd może być kiepsko pod kątem kontroli - tu nie ma szans bez analizatorów chemicznych i niespodziewanych wyrywkowych kontroli.

liliwashere, odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś prawidłowo wpisów jałka i mazurzaka ;-)

Jakie kontrole? Jakie analizatory ?

To SDM miałaby ew. kontrolować zakłady posiadające taki certyfikat. :)

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o certyfikat to raczej nie przystaje on do "Szkoły Domowego Masarstwa".

Taki Certyfikat potrzebny jest handlowcom - nie "domowym wytwórcom".

Może z tego być więcej szkody niż pożytku - podróbki, badania, protesty, fałszowanie certyfikatów, a w konsekwencji utrata wiarygodności.

Stoisko na różnorodnych imprezach - pomysł bardzo dobry - tylko biorąc pod uwagę darmową konsumpcję - zapewne dość kosztowny.

Można trochę obniżyć koszty wystawiając skarbonkę na zbieranie "co łaska".

Rozdawanie ulotek z adresem strony i SDM oraz informowanie, że TAKIE wyroby można wykonać samemu po kursie w SDM powinno zaowocować zwiększoną liczbą kursantów.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry wiem temat był o reklamie SDM a ja o znaku torwarowym, chodziło mi o to że taki znak towarowy moze by był źródłem dochodu dla SDM i WB.

 

Co do promocji SDM - osobiście urabiam 3 przyszłych kursantów ;))))))) - czyli poczta pantoflowa.

Reklamowanie SDM na lokalnych festynach zdrowej żywności jest fajne i celowe, ale koszty - stoisko ????? , wyroby ??????

jeżeli to ma być pokryte z przychodów SDM to ile będzie kosztował kurs????

 

najlepiej sie chyba dopchac do czegos w rodzaju tv ale na tym się nie znam.

 

A co do certyfikatu - wystarczy zobaczyć ile pojawilo sie stoisk z wyrobami para-tradycyjnymi. A po za tym nie chodzi o kopiowanie sanepidu,

ale jedynie "kontrola" czy wyroby nie zawieraja soji, czy glutaminianu. Wystarczy zapytać sie rodziców dzieci z alergią jak szukają dobrych wyrobów w sklepach.

 

pozdrawiam jałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jałek, jesli chodzi o wzrost kosztów kursów, celem wypracowania dodatkowych pieniedzy na promocję SDM, to możesz być spokojny. Kształca się na nich głównie nasi zadymiacze, w zwiazku z czym nie mozemy dopuścić, by tą droga zdobywana była kasa. Fundusz reklamowy musimy zdobyć w ramach aktualnych cen kursów, co po odpowienich zabiegach kosmetycznych jest w finansach SDM, którymi zajmuje się od jakiegoś czasu Kol. Kempes, jest w pełni możliwe.

Nie jest naszym celem kontrolowanie laboratoryjne wyrobów, komisje itp. Jeszcze trochę, a same firmy zaczną ubiegać się o taki znak, co związane jest z czysta komercją (niestety tylko, a tego na pewno nie zmienimy). Jednakże znak mogą otrzymywać firmy, które zgodzą się na produkcję wyrobów wg naszych receptur. To receptura otrzymuje certyfikat. Mogą sobie wtedy dodać na metce: Wyprodukowano wg tradycyjnej receptury posiadającej certyfikat WB, lub cos podobnego.

Myślę, że umieszczenie na stronie głównej takiego znaczka i odpowiedniego opisu do niego, zawierającego wzór certyfikatu i wzory dokumentów, m.in. umowy, załatwi sprawę bez problemu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już zaczęły spływać pierwsze konkretne materiały w sprawie certyfikatu i warunków jego przyznawania. Prosze Państwa o nadsyłanie swoich propozycji i przemysleń.

Ja rozpocząłem juz akcję :grin: omarkowując prowizoryczną pieczęcią zdjęcie Beiot'a ze strony głównej. Powinno być oznakowane dwiema pieczęciami, gdyz oba "produkty": i kiełbasa i prezenter, zostały wykonane w sposób tardycyjny. :grin: Nie obrażaj sie Beiot.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakaliśmy, krakaliśmy i wykrakaliśmy. :grin:

Miło mi poinformować, że Nasza SDM otrzymała od Komisarza Targów (fragment tekstu poniżej) nastepujące zaproszenie:

 

"Szanowni Państwo

 

Zapraszamy Państwa do udziału w V Międzynarodowych Targach „Mięso Wędliny 2010 Najwyższe Standardy Jakości”, które odbędą się w dniach 19-21 lutego 2010 r. w PKIN w Warszawie.

Głównym celem targów jest promocja i popularyzacja najwyższych standardów jakości polskiego mięsa i przetworów mięsnych.

Szeroko zaplanowana akcja informacyjna i edukacyjna społeczeństwa podczas targów dotyczyć będzie m.in. systemów gwarancji jakości QAFP QMP, PQS oraz Poznaj Dobrą Żywność; „Jakość i Tradycja”.

Zachęcamy Państwa do prezentacji oferty i usług na stoiskach targowych, specjalnie przystosowanych do prezentacji kulinarnych, degustacji, pokazów multimedialnych.

W programie targów:

Festiwal Smak Polski - pokazy i przepisy kulinarne, degustacje, testy konsumenckie

Grand Prix – coroczna prestiżowa nagroda targowa

Konferencja: „Systemy certyfikacji jakości” QAFP, QMP; PQS

TEMATYKA TARGÓW:

 

● MIĘSO I PRZETWORY MIĘSNE ● TRADYCYJNE WYROBY MIĘSNE ● PRODUKTY REGIONALNE ● KULINARIA

 

● SUROWCE I MATERIAŁY DO PRODUKCJI WYROBÓW MIĘSNYCH ● DODATKI FUNKCJONALNE I SMAKOWE ● OPAKOWANIA – ETYKIETY NADRUKI

 

● PROGRAMY CERTYFIKACJI JAKOŚCI ● SYSTEMY ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ ● BEZPIECZEŃSTWO KONSUMPCJI

 

● TECHNOLOGIE UBOJU I PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO ● SPRZĘT AKCESORIA I WYPOSAŻENIE DLA PRZEMYSŁU MIĘSNEGO ● CHŁODNICTWO I PRZECHOWYWANIE ● URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE

 

Targi to okazja do nawiązania nowych relacji handlowych z przedstawicielami placówek odpowiedzialnych za żywienie zbiorowe, zaopatrzenie, handel, gastronomię oraz wymiana doświadczeń i spotkania

z reprezentantami administracji rządowej i instytucji odpowiedzialnych za rozwój przemysłu mięsnego.

Zgłoszenia udziału w targach przyjmowane są do dnia 31. 12. 2009 r"

 

Poza tym, Pani Komisarz rozmawiała z Paplą o szczegółach.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpocząłem juz akcję omarkowując prowizoryczną pieczęcią zdjęcie Beiot'a ze strony głównej

Miło mi i dobry pomysł.

 

Nie obrażaj sie Beiot.

Nie ma za co taka jest prawda. Zero chemii, bez konserwantów. Domowa robota :grin:

 

Pozdrawiam

Robert

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca zgodnie z tematem, ale jeśli szkoła ma się propomować to może trzeba by poprzekręcać literki w skrócie, bo tak to wyskakuje w googlach (aczkolwiek zacne to wyskoki) Stare Dobre Małżeństwo :)

Ale jak by była Szkoła Masarstwa Domowego to mamy SMD co oznacza "Surface Mount Devices" i podejrzewam że będzie więcej wyników niż dla SDM. SMD to elementy elektroniczne do montażu powierzchniowego, czyli obecnie występujące we wszystkich prawie urządzeniach elektronicznych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym górnym rogu zawsze był mój avatarek ,była to informacja że jestem zalogowana,

a teraz link do szkoły . Promocja promocją ale...

Mi osobiście się to nie podoba ., tym bardziej że mało czytelny znak.

Hanka_Kaszubka33

Wszyscy Jesteśmy Aniołami Z Jednym Skrzydłem....

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Od wielu już lat funkcjonuje z powodzeniem Lista produktów tradycyjnych działająca przy ministerstwie rolnictwa, oprócz tego istnieje również Izba produktu regionalnego i lokalnego organizująca w każdym województwie konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów. Można by spróbować zorganizować coś wspólnie z nimi, zwłaszcza, że mają swoją reprezentację na Polagrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.