Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Tuning chińczyka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radek.

Radek.

Weteran

• **VIP-Organizator**
  • 2647 postów
  • MiejscowośćBukowina Tatrzańska

Napisano 26 mar 2010 - 19:48

Na razie innej nadziewarki nie mam , więc postanowiłem lekko udoskonalić to co mam.
Dołączona grafika
Chciałem się tylko przekonać , czy to zadziała. Koszulka ściągnięta z kabla elektrycznego , eliminuje ponad milimetrowy luz między tłokiem , a korpusem. Działa :grin: . Teraz poszukam jakiegoś wężyka dopuszczonego do kontaktu z żywnością i myślę , że będzie ok.
Następną sprawą są lejki. Brakuje mi dwóch średnic. Do grubych kiełbas i do kabanosów. Już coś mi się kluje w łepetynie. Teraz takie nadziewarki można kupić za około 120zł + przesyłka.
Tanim kosztem można mieć sprzęt do domowego użytku. Ale chciałoby się mieć...eechh :wink:

#2 RaV22

RaV22

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 706 postów
  • Miejscowośćsam już nie wiem

Napisano 26 mar 2010 - 19:53

Testowałeś podczas nadziewania? Nie będzie spadała ta uszczelka?

#3 Radek.

Radek.

Weteran

• **VIP-Organizator**
  • 2647 postów

Napisano 26 mar 2010 - 19:55

Zgrzałem ją lutownicą. Nie spada. Zero problemów.

#4 Wnuczek

Wnuczek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1061 postów
  • MiejscowośćMazowsze.

Napisano 26 mar 2010 - 19:56

Ciekawy "patent". Przy takiej nadziewarce jako uszczelnienie można użyć skóry lub cienkiej słoniny.
Pzdr.

#5 Radek.

Radek.

Weteran

• **VIP-Organizator**
  • 2647 postów

Napisano 26 mar 2010 - 20:05

Próbowałem , ale skórka była za gruba. Bałem się , że zniszczę maszynkę.

#6 misiek.b

misiek.b

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 126 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano 18 kwi 2010 - 22:05

Mam taką samą. Pomysł bdb. Tylko przy szczelnym tłoku trzeba pomyśleć o zaworku odpowietrzającym. Jak wymyślisz coś z lejkami to się koniecznie pochwal.
Pozdrawiam

#7 Radek.

Radek.

Weteran

• **VIP-Organizator**
  • 2647 postów

Napisano 20 kwi 2010 - 14:33

Jak wymyślisz coś z lejkami to się koniecznie pochwal.

.

Jak tylko czas pozwoli , to się za to wezmę i oczywiście pokażę rezultat .
Pozdrawiam. Radek.

#8 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7003 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 01 lip 2010 - 21:35

Tanim kosztem można mieć sprzęt do domowego użytku.

Kupiłem taką nadziewarkę, rozwaliła się przy drugim nadziewaniu, ale da się ją tuningować, wkrótce działam w tej mierze a w międzyczasie odkładam na porządny sprzęt.
Chińczyki tylko dla spokojnych amatorów, to moje hasło. :cool:

#9 Wnuczek

Wnuczek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1061 postów
  • MiejscowośćMazowsze.

Napisano 01 lip 2010 - 21:41

Wiecie może gdzie można kupić uszczelkę do nadziewarki takiej jak w pierwszym poście? Uszczelka między cylindrem a podstawą. Czy też może lepiej odlać ją samemu z silikonu? Próbowałem z oringami ale się nie sprawdzają.
Pzdr.

#10 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 01 lip 2010 - 22:19

Wnuczek, ja "odlałem" z silikonu coś w rodzaju oringu o przekroju kwadratu.... wprawdzie do nadziewarki poziomej, ale sprawdzała się doskonale..... - po prostu siły rozpierały ten "oring" i uszczelniały cylinder....

#11 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów
  • MiejscowośćI don't know

Napisano 02 lip 2010 - 07:35

Wnuczek, ja "odlałem" z silikonu coś w rodzaju oringu .

Ale chyba nie każdy rodzaj silikonu :wink:

Pozdrawiam :wink:

#12 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• Zbanowani
  • 11822 postów

Napisano 02 lip 2010 - 15:30

Wiecie może gdzie można kupić uszczelkę do nadziewarki takiej jak w pierwszym poście

.

Właśnie o tym pisałem jakieś pół roku temu ,że konia z rzędem temu kto znajdzie taką uszczelkę.Moja jeszcze się trzyma ,ale ja z nią jak z jajkiem.A jeśli chodzi o tuning to polecam jeszcze przerobienie mocowania korby co by nie wypadała przy nadziewaniu.
Nie wiem czy dobrze widać ,ale korba jest zablokowana zimeringiem.

Dołączona grafika

#13 Andyandy

Andyandy

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 4304 postów
  • Miejscowość!

Napisano 02 lip 2010 - 15:59

arkadiusz, Jaki jest duży luz pomiędzy tłokiem, a tuleją? Może lepiej dorobić grubszy tłok i bardziej dopasowany. Miałem podobny problem z "nadziewarką " - smarownicą i dorobiłem grubszą (8mm) nakładkę na tłok z miękkiego silikonu czy polimeru. "Silikon" pod ciśnieniem spłaszczał się i dociskał tuleję uszczelniając dodatkowo.

#14 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• Zbanowani
  • 11822 postów

Napisano 02 lip 2010 - 16:59

No w tej nadziewarce dość duży ,ale swobodnie można nabić serdelki.Ja tłoka nie przerabiałem a tylko mocowanie korby bo wylatywała przy dużym oporze.Jak przerabiać to tak jak w lepszych nadziewarkach,ale jeśli chodzi o tego chińczyka to raczej nie widzę sensu bo ta tuleja nie jest za bardzo osiowa i trzeba by dorabiać tuleję i pasować do niej tłok.

#15 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 03 lip 2010 - 11:08

Ale chyba nie każdy rodzaj silikonu :wink:

spokojnie można użyć silikonu neutralnego - akwariowego bezbarwnego, to jest w zupełności bezpieczne
jak już ktoś się uprze to jest jeszcze silikon "Silirub" dopuszczony do kontaktu z żywnością...

i pozdrawiam teoretyków co to wszystko wiedzą choć nie mieli z daną materią do czynienia.... :rolleyes:

#16 robiola1

robiola1

Początkujący

• Użytkownicy
  • 26 postów
  • Miejscowośćwarszawa/niemcy

Napisano 10 lip 2010 - 22:30

niestety najtańsze "firmowe" nadziewarki do amatorskiego użytkum 4-15L kosztują od 2000 zł w góre. części zamienne jak oring do tłoka kosztują 200-300zł. sam jestem na etapie szukania nadziewarki od prawie 10 miesiecy i w rozsądnych pieniadzach czyli do 600-800 zl nie jestem w stanie upolować markowej nadziewarki. co do chinszczyzny za 100-200zl to nawet na to nie patrze.

#17 L.Przemek

L.Przemek

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 601 postów
  • MiejscowośćŚląsk

Napisano 11 lip 2010 - 00:23

sam jestem na etapie szukania nadziewarki od prawie 10 miesiecy i w rozsądnych pieniadzach czyli do 600-800 zl

http://www.wyroby-domowe.pl/nadziewarki-c-71.html :smile:

#18 Zbój Madej

Zbój Madej

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 7551 postów

Napisano 11 lip 2010 - 09:41

zukania nadziewarki od prawie 10 miesiecy i w rozsądnych pieniadzach czyli do 600-800 z

http://kielbasydomowe.pl/nadziewarka-litrowa-p-37.html
Mała bo mała, ale robi to do czego stworzona, ja nie narzekam :smile:

[size=9][ Dodano: Nie 11 Lip, 2010 10:43 ][/size]
Dołączona grafika

[size=9][ Dodano: Nie 11 Lip, 2010 10:57 ][/size]
Też niby chińczyk. "Z wyższej półki" :rolleyes: :lol:

#19 er82

er82

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 7 postów
  • Miejscowośćpoland

Napisano 11 lip 2010 - 10:56

sam jestem na etapie szukania nadziewarki...co do chinszczyzny za 100-200zl to nawet na to nie patrze.

Ja używam właśnie chińskiej nadziewarki i po poprawieniu paru części (np. uszczelnienie tłoka uszczelka z rozciętego wzdłuż i sklejonego wężyka igielitowego) nie sprawia ona żadnych problemów.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7003 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 26 lip 2010 - 21:59

Dziś dokonałem drobnego tuningu chińczyka. Dokleiłem do tłoka pierścień uszczelniający z mocnego, lecz elastycznego plastiku. Zamontowałem wykonaną z mosiądzu tuleję, ta z tworzywa mi się od razu rozwaliła. Jutro zrobię zawór odpowietrzający, a w międzyczasie szukam nadziewarki. :cool: Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych