rzeznik Opublikowano 13 Grudnia 2012 Zgłoś Udostępnij #676 Opublikowano 13 Grudnia 2012 :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: Cytuj https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-256172 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 14 Grudnia 2012 Zgłoś Udostępnij #677 Opublikowano 14 Grudnia 2012 Zapraszam na zakupy do Ostrołęki Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-256368 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 15 Grudnia 2012 Zgłoś Udostępnij #678 Opublikowano 15 Grudnia 2012 W dwóch sklepach szał cen, mięso z JBB Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-256551 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 7 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #679 Opublikowano 7 Stycznia 2013 Po świętach ceny nie spadają a nie które nawet zwyżkują w handlu detalicznym w Ostrołęce Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-260798 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
andrzej k Opublikowano 7 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #680 Opublikowano 7 Stycznia 2013 Po świętach ceny nie spadają a nie które nawet zwyżkują w handlu detalicznym w Ostrołęce Mówili że mięso między innymi ma podrożeć od stycznia . Dzisiaj kupowałem słoninę oczywiście na 1cm grubości i była po 4,60/kg natomiast łopatka b/s i b/k po 9,60 . O wiele tańsze jak przed Świętami . Pozdrawiam Cytuj Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .Konserwanty zabijają powoli !!! Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-260800 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Daro699 Opublikowano 16 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #681 Opublikowano 16 Stycznia 2013 Niestety podrożało Póltusza przed świetami 9.80 teraz 10.80 Cytuj http://xt24.eu/sklep/volvoforum/ www.facebook.com/OdziezVolvo?ref=hl Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-262146 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Emil Opublikowano 16 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #682 Opublikowano 16 Stycznia 2013 To są jakieś anomalia, wszędzie ceny w dół , szczególnie w ostatnich dniach. Największe spadki cen schabu i karku bo wszyscy się "gotują". Od 1.01 cena schabu b/k spadła o ok 1,5 zł/kg , kark 1,5 -2,0 zł/kg. Ceny żywca w klasie E na wbc obecnie poziom ok 6,10 zł/kg , na początku stycznia było 6,30 zł/kg. Ogólnie tendencja spadkowa utrzymuje się w całej europie bez wyjątków. http://www.pkmduda.pl/index.php?pid=84 Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-262149 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
rzeznik Opublikowano 16 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #683 Opublikowano 16 Stycznia 2013 "Emil" to cena skupu. A w jakiej cenie można kupić od nich półtusze w kl. S, E, U. Cytuj https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-262204 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 23 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #684 Opublikowano 23 Stycznia 2013 W detalu takie ceny , W Mości Brodach pojawiły się kości schabowe bez tej części żeber co są przy schabie, w cenie 1,59 zł/kg. Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-263426 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
niedobry78 Opublikowano 23 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #685 Opublikowano 23 Stycznia 2013 A zna ktoś ceny jagnięciny lub baraniny w pomorskim w skupie i jak z dostępnością ogólnie? Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-263432 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
amasiak Opublikowano 24 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #686 Opublikowano 24 Stycznia 2013 ceny wieprzowiny spadają z powodu "szalejacej" choroby tuczników w niemczech, :http://www.sfora.pl/W-niemieckich-sklepach-zalega-skazona-wieprzowina-a40463 Cytuj zapraszamy do sklepu: www.tradycyjnesmaki.com Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-263448 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Emil Opublikowano 24 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #687 Opublikowano 24 Stycznia 2013 ceny wieprzowiny spadają z powodu "szalejacej" choroby tuczników w niemczech, : http://www.sfora.pl/W-niemieckich-sklepach-zalega-skazona-wieprzowina-a40463 Od tyg 3 ceny w niemczech bez zmian. Żadnej szalejącej choroby tuczników tam nie ma Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-263450 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
amasiak Opublikowano 24 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #688 Opublikowano 24 Stycznia 2013 no tak..musiałem coś źle doczytać.... :rolleyes: Cytuj zapraszamy do sklepu: www.tradycyjnesmaki.com Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-263462 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
baraki Opublikowano 29 Stycznia 2013 Zgłoś Udostępnij #689 Opublikowano 29 Stycznia 2013 Witam Państwa! To mój pierwszy post na tym forum.Jestem rolnikiem producentem tuczników, postanowiłem ominąc pośredników i spróbowac sprzedaży bezpośrednio ostatecznemu odbiorcy. Mięso i wyroby w sklepach sa bardzo drogie a ja producent surowca mam z tego tyle że ledwo starcza na pokrycie kosztów.Na dzien dzisiejszy zakład proponuje mi 4,80/kg żywca a półtusze kupujecie pewnie po cenie 2 razy wyższej. proponuje Państwu zakupy u mnie! Omińmy pośredników a wszyscy na tym zyskamy!Dlaczego warto kupić mięso u mnie?Posiadam stado o najwyższym statusie zdrowotnym dzięki czemu praktycznie w hodowli nie używamy antybiotyków.Zwierzęta są żywione głównie pasza wyprodukowana w naszym gospodarstwie jest to pasza na bazie zbóż, kiszonej kukurydzy i śruty rzepakowej a więc bez udziału genetycznie modyfikowanej śruty sojowej której tylko niewielkie ilości używamy dla małych prosiąt, niema więc obaw że mięso zawiera skumulowane pozostałości herbicydu randup którym opryskiwane są pola GMO!Zwierzęta mają w pełni zapewniony dobrostan, tuczniki rosną w obszernych kojcach ścielonych słomąStado opiera sie na francuskiej linii genetycznej w której priorytetem jest jakość mięsa i jego przydatność do celów kulinarnych, półtusze charakteryzują się wysoką procentową zawartoscią mięsa, bardzo cienką słoniną i optymalnym udziałem tłuszczu śródmięśniowego dzięki czemu mięso po upieczeniu nie jest wyschniętym wiórem jak to czesto ma miejsce z powszechnie dostępnym mięsem.Kluczową rzeczą która decyduje o jakości i smaku mięsa jest stres zwierząt bezpośrednio przed ubojem. Zazwyczaj tuczniki zanim trafia na linie ubojową sa poddane działaniu ogromnego stresu. Załadunek, transport, nierzadko długotrwałe oczekiwanie w poczekalni zakładu, świnie pochodzące z różnych kojców są mieszane przez co dochodzi do walk i potęguje stres. Mięso pochodzące z takich świń zawiera duże ilości hormonów wytwarzanych w warunkach stresu przez co jest niesmaczne a zdaniem niektórych badaczy może być nawet szkodliwe dla zdrowia ludzi!!!Mięso które Państwu oferuję na tej aukcji pochodzi od tuczników ubitych w pobliskiej małej ubojni, transport zajmuje tylko kilka minut i tucznik trafia bezpośrednio do uboju przez co brak jest stresu! Jakość i smak mięsa z takich tuczników jest znacznie lepszy w porównaniu do tego co kupujecie Państwo w sklepach mięsnych.Oferuje Państwu:półtuszćwierciz rozbiorem lub w całościW województwie mazowieckim towar dostarczamy pod wskazany adres lub możecie Państwo odebrac osobiście prosto z ubojni lub mojego gospodarstwa.Ubój odbywa się pod nadzorem powiatowego lekarza weterynarii a mięso jest poddane wszystkim niezbędnym badaniom.Gorąco polecam i zachęcam do zakupów! Gospodarstwo Rolneinż Marek JarczewskiBaraki 1009-110 Sochocintel 606832207 Cytuj Email: baraki@o2.pl tel: 606832207 skype: mjarczewskihttp://allegro.pl/mieso-wieprzowe-poltusza-i2989536517.html Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-264988 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
arkadiuszcz Opublikowano 2 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #690 Opublikowano 2 Lutego 2013 W Mości Brodach pojawiły się kości schabowe bez tej części żeber co są przy schabie, w cenie 1,59 zł/kg.Na podkarpaciu od dłuższego czasu ciężko kupić kości, które nie mają odciętego tego paska żeber, a w sklepach pojawiły się te paseczki, pod nazwą żeberka od schabu, w cenie 9,90 zł/kg. Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-265770 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 8 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #691 Opublikowano 8 Lutego 2013 Aktualne ceny mięs w sklepach Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-266999 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 14 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #692 Opublikowano 14 Lutego 2013 Wczorajsze ceny mięsa w sklepach . Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-268171 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
rzeznik Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #693 Opublikowano 18 Lutego 2013 Dziś kupiłem małego wieprzka - 90 kg waga żywa - 400 zł z ubojem. to ile płaciłeś za kg - 3,70 zł ? Cytuj https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269199 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
abratek Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #694 Opublikowano 18 Lutego 2013 rzeznik, coś z matmą nie teges :tongue: - a pytanie dodatkowe to czy za ubój trzeba płacić? :rolleyes: ... jak pisu od rolnika kupił to może ten mu gratisowo (w ramach zakupu ) "usłużył" Cytuj Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/ Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269254 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
MariuszB Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #695 Opublikowano 18 Lutego 2013 Dziś kupiłem małego wieprzka - 90 kg waga żywa - 400 zł z ubojem.to ile płaciłeś za kg - 3,70 zł ?rzeznik, coś z matmą nie teges :tongue:Jakby nie liczył to wychodzi 4.44 zł/kg.... dobra cena :clap: Cytuj Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy 🙂 Jola i Mariusz Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269255 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
rzeznik Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #696 Opublikowano 18 Lutego 2013 Dziś kupiłem małego wieprzka - 90 kg waga żywa - 400 zł z ubojem. przepraszam mój błąd powinienem napisać to ile płaciłeś za kg tucznika - 3,70 zł ? z tekstu wynika że kolega pis67 kupił wieprzka za 400 zł z ubojem czyli tyle za niego i za ubój zapłacił. Założyłem że za ubój zapłacił ok 70 zł [w tym badanie próby, które u nas kosztuje ok 12 zł czyli i u nich zakładam że cena badania jest podobna a usługa uboju ok 58 zł (nie wiem czy ktoś za mniejsze pieniądze wykonałby tą usługę ja na pewno nie :wink: )] zostaje nam 330 zł podzielić przez wagę 90 kg równa się 3.666666 w przybliżeniu wychodzi za kg 3.70 rzeznik, coś z matmą nie teges - a pytanie dodatkowe to czy za ubój trzeba płacić? pytanie dodatkowe niepotrzebne bo ja pytam o cenę kg wieprzka a z opisu wynika że to cena z ubojem cytuję "400 zł z ubojem." Jakby nie liczył to wychodzi 4.44 zł/kg.... dobra cena mnie nie interesuje ile wychodzi koszt kg tusznika wraz z ubojem mnie konkretnie interesuje cena 1kg za tucznika mam nadzieję że teraz wszystko jest jasne :wink: :grin: Cytuj https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269287 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Misiekk85 Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #697 Opublikowano 18 Lutego 2013 Pod Kaliszemw Rychnowie , półtusza jest aktualnie w cenie 7,6zł/kg, osierdzie 10zł/szt, żołądek 1,5zł/szt Cytuj ...Kwestia smaku jest różna u różnych osób..._____________________________________http://swinskiekawaly.blox.pl/htmlmichal.pogorzelec@gmail.com Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269294 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
abratek Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #698 Opublikowano 18 Lutego 2013 mam nadzieję że teraz wszystko jest jasne :wink: :grin:dla mnie tak ale dla Ciebie nie bardzo :tongue: :wink: - Ty od razu zakładasz że do ceny zwierza doliczono koszt uboju.... nie bierzesz pod uwagę tego że jak kupił od jakiegoś gospodarza to ten ciesząc się że znalazł nabywcę zapewnił jeszcze ubój..... czyli "w cenie" ale i tak cena podejrzanie niska... Cytuj Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/ Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269300 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
rzeznik Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #699 Opublikowano 18 Lutego 2013 ale i tak cena podejrzanie niska... i tu się zgadzamy. Dlatego tak mnie to interesuje :grin: ale teraz się wygadałem i chyba już nie dostanę odpowiedzi :wink: :grin: Cytuj https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269312 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
baraki Opublikowano 18 Lutego 2013 Zgłoś Udostępnij #700 Opublikowano 18 Lutego 2013 Jakby nie liczył to wychodzi 4.44 zł/kg.... dobra cena :clap:Dla kogo dobra? Więcej była warta pasza którą zjadł ten tucznik, 9-10 miesięcy codziennego doglądania świnek i nie dość ze praca za darmo to nawet koszt paszy się nie zwraca. Cytuj Email: baraki@o2.pl tel: 606832207 skype: mjarczewskihttp://allegro.pl/mieso-wieprzowe-poltusza-i2989536517.html Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/529-gie%C5%82da-cen-mi%C4%99sa/page/28/#findComment-269354 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.