Skocz do zawartości

Najpierw wędzić czy parzyć?


Madej

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście termometr to podstawa parzysz najlepiej w 75 maks 80st do uzyskania wewnątrz książkowych 72st (ja parzę do 70 ale literatura mówi inaczej).

Najlepszy rosół to długa powolna obróbka termiczna w niższej temperaturze ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak według tego przepisu robiłem i udka i kurczaka w całości i wychodzi super,smaczny i mięciutki,teraz mi chodzi o same piersi z kurczaka bez skórki.

[ Dodano: Pon 18 Mar, 2013 17:48 ]

Oczywiście termometr to podstawa parzysz najlepiej w 75 maks 80st do uzyskania wewnątrz książkowych 72st (ja parzę do 70 ale literatura mówi inaczej).

Najlepszy rosół to długa powolna obróbka termiczna w niższej temperaturze ;)

Dokładnie tak robię,jednak trzymam się tych 72st.

Pozdrawiam JanuszB

 

http://kompasklub.pl/index.php

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same piersi z kurczaka bez skórki.

Ja bym wędził bez parzenia i pod koniec cyklu podniósł temp. w wędzarni do 80st aż do uzyskania w batonie 70 st,oczywiście bez termometrów tu się nie obędzie.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wędził bez parzenia i pod koniec cyklu podniósł temp. w wędzarni do 80st aż do uzyskania w batonie 70 st

Ja bym tego nie robił.Pieczenie bardziej wysuszy wyrób niż parzenie.

 

najlepiej w 75 maks 80st do uzyskania wewnątrz książkowych 72s

Najlepiej to jak wrzucisz do wody o temp. 90C i tak poparzysz 10 min a później już jak wyżej.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz jest najprościej i najszybciej Areczku bo temperatura wody wtedy błyskawicznie spadnie w okolice takiej jak trzeba ;) - zaleznie od temperatury i masy "wrzutu" oraz objetosci "basenu" ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie robił.Pieczenie bardziej wysuszy wyrób niż parzenie

Oczywiście Arkadiuszu masz rację,tylko działanie tej wyższej temp. nie będzie zbyt długie,bo mówimy o piersi z kurczaka,to i czas będzie krótki.Przy piersi z indyka zrobił bym tak jak radzisz,ale to tylko moja sugestia :wink:

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak najlepiej z tą piersią kurczka bez skórki najpierw parzyć czy najpierw wędzić ?

Najlepiej zrób tak i tak będziesz miał porównanie różnych metod,a z wynikami podziel się z nami :grin:

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janu400, Witaj dokładnie tak zrób jak piszesz w ostatnim poście ,każdy z Nas ma swoje doświadczenia każdy chce ci pomóc jednak trzeba spróbować samemu wszak proces wędzenia składa się z wielu elementów które mają wpływ na wynik końcowy.Jedno jest pewne piersi czy to z indyka czy tez z kurczaka są delikatne ,jak już pisałem robiłem z parzeniem i bez z dobrym wynikiem pamiętamy o temperaturze gdyż wysoka temperatura powoduje ,że piersi stają się suche takie wiurowate.Nie bój się tylko naginaj i już Twoja decyzja Twoje smaki no i Twoje doznania moim zdanie wsiąkłeś na ąmen jak każdy z Nas.Pozdrawiam a na Twój opis rezultatów czekam jak wszyscy :lol:

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

A ja zapytam bo lubię wędliny "surowe wędzone", czy piersi można wędzić w ogóle bez parzenia i jaki będzie tego efekt, bardziej sucha czy jak ?

W marketach dostępna jest polędwica łososiowa z indyka i jest właśnie taka "surowa". Czy z fileta kurczaka też dam radę zrobić ?

Edytowane przez arczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słyszysz o epidemii ptasiej grypy w okolicy i lubisz to można.Z kury jest delikatniejsze i mniejsze (niestety) niż z indyka ale również smaczne. Z kury krócej peklujemy/solankujemy 1-3 dni w duże mierze zależy od wielkości elementu.Duży filet możesz nastrzyknać.Przynajmniej ja tak robię Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W marketach dostępna jest polędwica łososiowa z indyka i jest właśnie taka "surowa". Czy z fileta kurczaka też dam radę zrobić
 

 

Zrobić się da ale nigdy nie użyłbym do tego tupu wyrobu kurczaka tylko kaczki, gęsi lub indyka ... ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.