Skocz do zawartości

Maszynka 22 jako nadziewarka


tomaj77

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie a uściślając , posiadam maszynkę 22 nie jest to alfa. Ale do rzeczy czy tego typu maszynki sprawdzają się do nadziewania :question:

Pytam bo po głowie chodzi ta chłopska i wszystko wskazuje,że ma szanse za sprawą kolegi z forum być wędzona :lol: :lol: :lol:

Za podjęcie tematu już mu tu dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Używam maszynkę 22 do nadziewania i jest super. Nie robię produkcji przemysłowej ale ok. 20 kg kiełbasy jednorazowo i zajmuje mi to ok. 1 godz. Problem pojawia się przy produkcji kabanosa , raz próbowałem ale niestety przy lejku o małej średnicy ślimak podaje zbyt dużo masy i następuje niewymuszone mięszanie w korpusie maszynki co w przypadku kabanosa jest niekorzystne. Poza tym wszystkie wyroby bez problemu. Pozdrawiam
Lepiej być grubym niż głupim , lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous
ja napycham maszynką, jak wiesz trzeba mieć lejek + pierścień co wyśrodkuje ślimak na końcu, coś w rodzaju szarpak. Ja gdzieś wkleiłem takie zdjęcie. Bardzo dużo masarzy wiejskich napycha tylko maszynką, raczej nie bawią się w nadziewarki. Ale miastowi, jak Ty Tomaj ??? trudno wyczuć. (to tak na szpas, rozumiesz?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napycham maszynką, jak wiesz trzeba mieć lejek + pierścień co wyśrodkuje ślimak na końcu, coś w rodzaju szarpak. Ja gdzieś wkleiłem takie zdjęcie. Bardzo dużo masarzy wiejskich napycha tylko maszynką, raczej nie bawią się w nadziewarki

A po co ten pierścień , chyba po to by utrudnić sobie nadziewanie. Spróbuj bez niego.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo masarzy wiejskich napycha tylko maszynką, raczej nie bawią się w nadziewarki. Ale miastowi,

Bartnik nadziewać maszynka pewnych wędlin się nie godzi, ale w przyszłym tygodni kaszanka pójdzie przez gardło tejże. :cool:

 

Spróbuj bez niego.

koniecznie... :grin:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam szanowny Dziadek, a proszę z fotografować gardziel maszynki (co swoje przepchała), w której obraca się ślimak, czy przypadkiem nie jest z końca przy gwincie dużej nakrętki wytarta - te wzdłużne prowadzenia, chyba że mięso tak działa na cynę i na żeliwo. Może się mylę.

 

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2012 22:33 ]

chłopska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam maszynki 22 do nadziewania kielbas (dalece wschodnia maszynka) ogolnie nie jest zle, choc pomimo nadziewania na malych obrotach mieso jest rozdrobnione. Dlatego zainwestowalem w nadziewarke. Juz po 1 wykonaniu kabanosów i szynkowej stwierdzam ze warto bylo zainwestowac. Na kabanosach widac najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale w przyszłym tygodni kaszanka pójdzie przez gardło tejże

może nie na temat, lecz odniosę się to tej kaszny. W mojej części polski i na wiosce (nie w miastach w blokach) do tego celu używa się krótkich ręcznych lejków, czy ktoś o tym słyszał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo masarzy wiejskich napycha tylko maszynką, raczej nie bawią się w nadziewarki

bo po prostu trzeba nadziewarkę kupić i szkoda wiejskiemu masorzowi kasy na dodatkowy sprzęt.... może też nie chce się obtykać z kolejnym urządzeniem, poza tym ma do umycia tylko jedno narzędzie - przecież po mieleniu mięsa nie myje przed nadziewaniem....

poza powyższymi argumentami nie widzę innych które przemawiają nad wyższością maszynki przy nadziewaniu.... - przytaczany kiedyś argument o szybkości jest moim zdaniem mocno "naciągany"

- żeby nie było, to wiem jak się nadziewa jednym i drugim :tongue: ... tylko ja nie jestem wiejski a tym bardziej masarz :tongue:

 

W mojej części polski i na wiosce (nie w miastach w blokach) do tego celu używa się krótkich ręcznych lejków, czy ktoś o tym słyszał?

ktoś może i słyszał :tongue: .....w mojej części Polski i w mieście - nie tylko na wiosce :devil: też kiedyś używano samego lejka.... pewnie dlatego że miastowe "nie masorze" nie mieli nadziewarek a małą maszynką to jakoś nie szło :tongue:

 

a teraz to bym użył obciętej butelki PET... kiedyś takich nie było bo woda nawet w miastach tylko w kranie albo z syfona szklanego się lała :devil:

- i owszem jak kiszkę ziemniaczaną robię to choć miastowy i to z centralnej Polski (na szczęście nie z bloku... :devil: ) to tak sobie właśnie radzę z rzadkim "lejącym" farszem

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, celowo napisałem wiejski i miastowy w bloku, jak tu czytałem autora tegoż zapytania już wcześniej :rolleyes: . Nie można porównywać tego co ja robię z wioski np. ubój i wszystko przerobione, do tego co robi w mieszkaniu 65m2, z małej ilości surowca (powiedzmy 2 do 4 kg), który jest kupiony dokładnie pod przepis. To raczej zabawa i kosztowanie co lepiej wyjdzie w smaku. ale radość jest :thumbsup:

 

To moje zdanie.

 

Ale dyskusja wiejski _ czy miastowy, tak jest wielka różnica. Przykład: ktoś pyta jaką maszynkę kupić? normalne że 32, ale w bloku? zmieści się „zelmerek”…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie można porównywać tego co ja robię z wioski np. ubój i wszystko przerobione, do tego co robi w mieszkaniu 65m2, z

Ja mam 48 m i uwierz mi spokojnie jestem w stanie przerobić świnkę... liczą się chęci.

A sądzisz że mój wyrób jest gorszy od Twojego bo robiony w M3???na balkonie.. a tak gorszy bo równo uwędzony... :grin:

 

Ty jednak masz jakieś uprzedzenie do '' miastowych w bloku'' :shock:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tu trzeba dodać jakie to ilości robisz na 1x. sprawa wygląda tak że np. ja mam 2 może 3 razy w roku na jeden raz do przerobienia całego świniaka, a nawet i byka. I tego nie da rady „zelmerkiem” w szybki sposób przerobić. Też trzeba wiedzieć że dziś wioska to nie w każdym domu chlewik z świniakiem jest. Mam nadzieję że naświetliłem trochę sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam 48 m i uwierz mi spokojnie jestem w stanie przerobić świnkę

przez moją małą kuchnie 2m na 3 m nie jedna blondyna przeszła

Czytaj Tomaj, dlatego w ten sposób wcześniej napisałem, gdyż takie stwierdzenia tu na forum piszecie, że nie można. Więc można tylko trzeba chcieć. Część osób pisze, by pisać i wprowadza w błąd. Więc wszystkich robotnych w blokach przepraszam, a nie robotni niech tak nie narzekają że nie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie pojmowałem jakiejś niechęci czy konfliktu ludzi ze wsi i z miasta :)

Na dobrą sprawe wszyscy Jesteśmy ze wsi, tylko większość o tym zapomina..

Jeszcze w 1960r na wsi żyło milion osób więcej niż w miastach.. migracja ludności z różnych przyczyn, urbanizacja i to sie diametralnie zmieniło..

Jeszcze mója babcia, wujek i mama mieli pod warszawą świnki, krowe, drób.. stosunkowo nie tak dawno temu miejsce pół godziny drogi od centrum Warszawy było wsią, teraz to zanikło a to czego nie ma jest coraz bardziej pożądane :D

Ktoś może powiedzieć, że w ten sposób wszystkich ludzi można sprowadzić do plemion koczowniczych.. pewnie czemu nie :) każdy sposób na pokazanie że wszyscy ludzie są tacy sami i powinni być traktowani na równi jest dobry. Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.