Skocz do zawartości

Rozmaitości kulinarne Ann..


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że się dopnę do tematu. W/g mnie to stuktura bardzo ziarnista.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sorry, że się dopnę do tematu. W/g mnie to stuktura bardzo ziarnista.

To znaczy, że się za szybko cieszyłam ze swojego małego sukcesu :(

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ser bardzo dobry (nie widzę struktury ziarnistej tylko jednolitą,kraterki to za słabo odciśnięty,następnym razem po odcieknięciu połóż ser na desce do krojenia,drugą nakryj i dociśnij np. garnkiem z wodą tylko zrób to w zlewie bo może garnek się przewrócić i woda się wyleje wtedy do zlewu). :)

 

Rób swoje i nie bierz do głowy,po czyniasz wielkie postępy :):clap:

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ser bardzo dobry (nie widzę struktury ziarnistej tylko jednolitą,kraterki to za słabo odciśnięty,następnym razem po odcieknięciu połóż ser na desce do krojenia,drugą nakryj i dociśnij np. garnkiem z wodą tylko zrób to w zlewie bo może garnek się przewrócić i woda się wyleje wtedy do zlewu). :)

 

Rób swoje i nie bierz do głowy,po czyniasz wielkie postępy :):clap:

Huuuuurahttp://emoty.blox.pl/resource/yahoo.gif czyli nie jest tak źle :) Przyznaję, że niczym nie dociskałam, ale następnym razem zrobię według Twoich wskazówek. Będę dalej zgłębiać wiedzę i robić postępy... obiecuję. :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zrobiłam pasztet w trzech odsłonach .. klasyczny, drugi z orzechami włoskimi, a trzeci z oliwkami :)

post-53395-0-33678900-1411900044_thumb.jpg              post-53395-0-70122200-1411900196_thumb.jpg

post-53395-0-38307400-1411900489_thumb.jpg

Po upieczeniu poszły sobie na noc do lodówki, a dzisiaj przekroiłam jeden.. ten klasyczny.

Przepis jest na początku mojego tematu.

post-53395-0-34865600-1411901007_thumb.jpg

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun Anuś za to ostatnie zdjęcie :) Mimo słabego sprzętu jakim dysponujesz wyszło Ci bardzo dobrze. Ciekawa, intrygująca  kompozycja, troszeczkę tylko brak ostrości, ale to szczegół.

Bardzo mi się podoba :clap:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś pasztet jak malowany aż mi ślina pociekła, ciekawe kto mi zwróci za klawiaturę ;)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anuś pasztet jak malowany aż mi ślina pociekła, ciekawe kto mi zwróci za klawiaturę ;)

Boggi .. klawiaturę odkupisz sobie sam :tongue:, albo zacznij pisać list do św. Mikołaja :D mogę tylko zrekompensować tą stratę kilkoma zapełnionymi słoiczkami z mojej spiżarni :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś ale pasztet ci wyszedł :) Adres mój znasz czy ci podać :)

 

 

troszeczkę tylko brak ostrości

 

Maad wg Ciebie powinny być dwie papryczki?  :)

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIVON, o wartościach kulinarnych tych wyrobów się nie wypowiadam, bo ..... słów mi brakuje. No i ciężko jest mówić jak ślinka cieknie :)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś ale pasztet ci wyszedł :) Adres mój znasz czy ci podać :)

 

SIVON .. hmmmm, chyba gdzieś go zgubiłam,  :tongue:  ale i tak nie byłoby co wysyłać, bo pasztetu już nie ma, rozdałam a reszta zjedzona.  :tongue:  Oddałabym nawet wszystkie trzy foremki, żeby mogła dorównać Tobie w wyrobie wędlin. :thumbsup:

 

'Maad', dnia 28 Wrze 2014 - 13:01, napisał: troszeczkę tylko brak ostrości

 

Maad .. Ty to wszystko dojrzysz :tongue: ale to prawda, ze nie mam aparatu z najwyższej półki i na razie nie będzie, bo próbuję uzbierać na nadziewarkę.... właśnie ona mi się marzy. :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiełbasę drobiową zrobiłam ... więc przyszła kolej na chleb i coś do chleba. :)

Zrobiłam sama ( nie pierwszy raz) zakwas na żurek, a później dodałam go do mąki żytniej i pszennej i powstał chleb pszenno-żytni na zakwasie żurkowym i drożdżach.Przepis znaleziony w sieci,ale nie byłabym sobą jakbym coś nie pozmieniała.

Własny zakwas na żurek ... ten dopiero ma dwa dni.

post-53395-0-09911300-1414951435_thumb.jpg

Składniki;

250 ml zakwasu na żurek

250 ml ciepłej wody

250 g mąki żytniej

350g mąki pszennej

2 łyżki oleju

2 łyżeczki płaskie soli

1 opakowanie suchych drożdży - 7 g

pół szklanki pestek z dyni

i tyle samo pestek ze słonecznika

2 łyżki siemienia lnianego

Wszystkie składniki łączymy ze sobą i pozostawiamy do pierwszego wyrośnięcia.

post-53395-0-10846100-1414949541_thumb.jpg

Po godzinie ponownie wyrabiamy i odstawiamy.

post-53395-0-75038500-1414949764_thumb.jpg

Następnie wkładamy do foremek i czekamy aż zwiększy swoją objętość.

post-53395-0-12039800-1414949953_thumb.jpg

Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i pieczemy przez 10 minut, następnie spryskujemy piekarnik wodą i zmniejszamy temp do 160 stopni i pieczemy przez kolejne 30 minut.

Tak wygląda po upieczeniu :) i jego przekrój.

post-53395-0-13540000-1414950106_thumb.jpg

post-53395-0-23801700-1414951124_thumb.jpg  post-53395-0-10970900-1414951274_thumb.jpg

W smaku wyczuwalny zapach czosnku ziela angielskiego. :)

Nie samym chlebem człowiek żyje... więc zrobiłam jeszcze ser twarogowy, jak zwykle bazując na radach EL GREGORA

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8481-ser-twarogowy-pytanie/page-3 Niestety nigdzie nie było zsiadłego mleka, więc dodałam 250 ml kefiru i 250 ml jogurtu naturalnego na 5 litrów mleka i powstało coś takiego :)

post-53395-0-29182400-1414950741_thumb.jpg

post-53395-0-01310500-1414950940_thumb.jpg

Może być ? :)

 

 

 

 

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może być ?

 

 

To już jest rewelacja  :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maad .. Ty to wszystko dojrzysz ale to prawda, ze nie mam aparatu z najwyższej półki i na razie nie będzie, bo próbuję uzbierać na nadziewarkę.... właśnie ona mi się marzy.

No fakt. Nadziewarka to przydatne urządzonko. Ja odkładalem pół roku i w końcu kupiłem.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anko.. A ile otrzymalas (wagowo) serka z tej proporcii..?

 

Grzesiu ... nie zważyłam :facepalm: ale następnym razem to uczynię i napiszę Tobie :) Myślałam, że takie połączenie mleka kefiru i jogurtu spowoduję, że zmarnuję 5 l mleka... a jednak się udało :)

 

Chlebek idealny, pory skórka brawo, po włożeniu do formy wygładź powierzchnię łyżką zamoczona w wodzie  i niech dalej rośnie, po upieczeniu góra będzie gładka. :D

Trier .... dzięki za radę :) zawsze smaruję wierzch chleba przed włożeniem do piekarnika rozmąconym jajkiem .... ale tym razem jajek mi zabrakło :facepalm:

wszystkie jajka wiejskie jakie kupiłam i dostałam zużyłam w kilka dni.

 

No fakt. Nadziewarka to przydatne urządzonko. Ja odkładalem pół roku i w końcu kupiłem.

 

Michał ... ja też już kilka miesięcy odkładam i jeszcze mi sporo brakuję :) ale jak sobie kupię to poszaleję :laugh: kiełbasę drobiową nadziewam ręką, Mam założoną rękawiczkę, aby nie podnosić temperatury mięsa i nadziewam osłonkę... a co się dziej wtedy w kuchni ... lepiej nie mówić i nie pisać :facepalm:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiełbasę drobiową nadziewam ręką,

nie ty jedna. Nie jestem pewien ale chyba Abratek z Arkadiuszem  też czasami krakowską czy szynkową nadziewają bez użycia nadziewarki. 

 

 

a co się dziej wtedy w kuchni ... lepiej nie mówić i nie pisać

No domyślam się.

Ja z kolei nie lubię myć naczyń. Wkurza mnie ta czynność więc co mogę upycham w zmywarce. No ale mieszadła do farszu do zmywarki nie zmieszczę więc myję ręcznie. Wtedy lepiej trzymać się ode mnie z daleka i zatkać uszy :facepalm:  

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mieszadła do farszu do zmywarki nie zmieszczę więc myję ręcznie. Wtedy lepiej trzymać się ode mnie z daleka i zatkać uszy

Nie czuj się osamotniony. Mam to samo.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ale mieszadła do farszu do zmywarki nie zmieszczę więc myję ręcznie. Wtedy lepiej trzymać się ode mnie z daleka i zatkać uszy

Nie czuj się osamotniony. Mam to samo.

 

Z ust płci męskiej to jeszcze nie tragedia usłyszeć takie słownictwo :tongue: ale ja kobieta... ostoja spokoju i cierpliwości i żebym takie teksty rzucała :facepalm: ale co się nie robi, aby farsz znalazł się w osłonce :laugh:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Idą święta ... :) wczoraj był dzień śledzia. Na razie tylko 5 rodzajów .. we wtorek będzie jeszcze sałatka śledziowa z musztardą francuską i śledź z burakami zasmażanymi z gruszką i żurawiną :)

Śledź po śródziemnomorsku z kaparami, oliwkami, kolorowym pieprzem i ziołami prowansalskimi

post-53395-0-34269200-1419186581_thumb.jpg

Śledź w cytrynach z goździkami

post-53395-0-76382300-1419186868_thumb.jpg

Śledź klasyczny z cebulką i ogórkiem

post-53395-0-70127500-1419189031_thumb.jpg

Śledź z imbirem

post-53395-0-76766000-1419187504_thumb.jpg

Śledź z czerwoną fasolą w pomidorach 

post-53395-0-88815900-1419187825_thumb.jpg

To by było na razie tyle ... reszta śledzi w nowej odsłonie we wtorek :cool: i coś jeszcze pokażę :) też we wtorek.

post-53395-0-20730300-1419190004_thumb.jpg

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.