Skocz do zawartości

Moje dzisiejsze wypieki


eli55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 790
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przed chwilką skończyłem jeść, wszedłem tutaj i... zgłodniałem.

Eli, śliczne bochny :clap::thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek pieke sernik , pewnie tez szybko zniknie , bo mam psa sernikozerce , nie lubi nic slodkiego procz sernika ..

I wlasnie zastanawiam sie czy nie zrobic jakiejs polewy ..tylko sie zastanawiam nad czekoladowa badz owocowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekolady psu nie dajemy , zreszta on nie lubi , tak samo jak nie lubi zadnych drozdzowych i innych ciastek , kiedys to kawalek paluszka zjadl bez soli , teraz tez nie chce .Jedynie sernik ale to tez dostaje odrobine bo tam cukier jest , Max to bardzo wybredny pies , surowa wolowine zje ale musi powachac zanim sie zdecyduje .

Bedac dzieckiem mialam sznaucera miniature on uwielbial czekolade , kiedys zostala na lawie to wszedl i zjadl pol tabliczki i nic mu nie bylo .moja kuzynla zawsze sie wymieniala z nim, ona jadla psia a on jej  :) Kiedya byly smaczki dla psow z czekolada ale jak widac tak samo stala si enie zdrowa jak cukier przestal nas "krzepic" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-60407-0-19626900-1584170241_thumb.jpgpost-60407-0-47224900-1584169646_thumb.jpg. RMoj chleb jest z zakwasu zytniego 


 


chleb z yogurtem i platkami ziemniaczanymi


 


 


skladniki


250g maki chlebowej


250g maki manitoba


350g zakwasu zytniego (moj odswiezony 2 razy) 1 raz biore 70g zakwasu  mieszam z 55g wody i dodaje 80g maki chlebowej costawiam na 5-6godz  , mniej wiecej okolo 20 wieczorem dodaje do zakwasu  nastepne 55g wody i 90 g maki  i zostawiam na cala noc , 


150g yogurtu  z dodatkiem lyzeczki miodu


35g platkow ziemniaczanych


100g mleka


200-220 g wody ( ja uzywam gazowana) (serwatka jeszcze lepsza)post-60407-0-53638900-1584169901_thumb.jpgpost-60407-0-52453000-1584169920_thumb.jpg


15g soli


 


rano podgrzewam troszke mleko z yogurtem i lyzeczka  miodu  i dosypuje platki ziemniaczane , jak sie zrobi piure , wkladam do miski robota dodaje pol wody i zakwas i dobrze rozrabiam ,nastepnie dodaje przesiane maki  i powoli reszte wody , i sol, nastepnie dobrze wyrabiam na poczatku na pierwszej szybkosci i powoli ja zwiekszam do 3 , ciasto musi byc dobrze wyrobione, gladziutkie, zostawiam do powiekszenia  objetosci ( u mnie mniej wiecej 1,5-2 godz. Ciasto diele na dwie czesci i robie 2 podluzne chlebki  i wkladam na papier do koszyczkow,i zostawiam do wyrosniecia,posypuje na spod i wierzch chlebkow semolina,  jak juz wyrosnie  je nacinam  , grzeje piecyk  razem z garkami w ktorych pieke chlebki( moj gazowy) 200 stopni  nastepnie przekladam chlebki razem z papierem do garnkow i pieke w nich przez pierwsze 30 min, nastepnie wyjmuje z garnkow i pieke jeszcze nastepne 30 min , sprawdzam czy jest upieczony wtedy zakrecam gas i zostawiam chleby przy lekko uchylonych drzwikach do ostygniecia . To jest moj najlepszy chlebek , jest mieciutki , sprezysty i dlugo utrzymuje swiezosc.   Wczoraj byl nastepny dzien chlebowy , upieczone nastepne 4 , tym razem zamiast wody dalam serwatke i chkebek wyszedl jeszcze lepszy  i na dodatek  upieklam jeszcze senik z 1,5 kg sera , bo tak mi sie spodobalo :D  robic  twarog   ze  juz bedzie czesto goscil w mojm domu , bo nareszcie mi  wychodzi bardzo ladny i dobry :thumbsup:


I do chleba tez trzeba bylo cos zrobic , no to majac duzo roznych skrawkow w zamrazalce zrobilam pasztetowa smarowna  , a juz zapomnialam  :facepalm: ze zrobilam tez twarogu z 6 litrow mleka , do ktorego dodalam 300g yogurtupost-60407-0-57902200-1584170160_thumb.jpg.


a teraz bede rozpalac wedzarnie bo bede wedzic makrele :D


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.