Skocz do zawartości

Kiełbasa wojskowa z 1952 r. produkcji Pawła


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

konsystencja kiełbasy po przekrojeniu przypominająca mortadelę. Podejrzewam, że to zasługa kutrowania/blednerowania.

 

W tej kiełbasie kutrujesz tylko wołowinę, reszta mielona jest na 8mm. Nie może wyjść z tego mortadela.

Stojak ładny  :) . Osobiście używam dwóch kobyłek, mniej miejsca zajmują po złożeniu i nieco praktyczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

konsystencja kiełbasy po przekrojeniu przypominająca mortadelę. Podejrzewam, że to zasługa kutrowania/blednerowania.

 

W tej kiełbasie kutrujesz tylko wołowinę, reszta mielona jest na 8mm. Nie może wyjść z tego mortadela.

No właśnie, poza tym widać na zdjęciu tłuszcz, to co kutrowałeś @zezna?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutrowałem tak jak w przepisie tylko wołowinę. Mieliłem , wołowina 2x na najmniejszym sitku jaki mam Zelmerze i blenderowana z pokruszonym lodem. Reszta mięsa mielona na sitku 8. No chyba, że jak wyczytałem w tym wątku problemem może być nóż tępy i sitko, to sitko było najczęściej używane z nożem od kupienia maszynki. Jelita nadziewam też zelmerem, może tu leży problem, że mięso jest bardzo rozdrabniane?

 

edit

No może nie jest to jak mortatela ale nie widać większych kawałków i miała takie jakby malusieńkie dziurki.

Edytowane przez zenza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelita nadziewam też zelmerem, może tu leży problem, że mięso jest bardzo rozdrabniane?

Ale zdejmujesz nóż do nadziewania?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry nóż, naostrzone sitko i dobrze dokręcone, to podstawa. Inaczej miazga.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się jeszcze stojakiem jaki sobie zrobiłem aby wędzonki i kiełbasy nie wieszać na krzesłach z jadalni.

 

Fajowy wieszaczek, u mnie jednak byłby za niski i muszę na otwartych drzwiczkach szafek wieszać:( No i ostatnio zamknąłem szafkę, oczywiście cały kijek z chłopską miałem na głowie w dodatku nogą musiałem z psiakiem walczyć o moją kiełbaskę - wygrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł za bardzo wziął sobie do serca moje słowa o gryzieniu kiełbasy z tej strony monitora :D i dziś dostałem paczkę niespodziankę.

W środku paczki spakowana próżniowo ..... Kiełbasa wojskowa.

Paweł, no powiem Ci kiełbasa bardzo dobra. :clap:

Skosztowałem na zimno, a jutro będę miał śniadanko na gorąco. :tongue:

 

Wielkie dziękuję za poczęstunek.  :thumbsup:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dziękuję za poczęstunek.  :thumbsup:

Drobiazg. Cieszę się, że Ci smakuje.  :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem i zagrzałem.

Teraz dylemat jeszcze większy, bo na ciepło ..... miodzio ! 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro - bez obrazy, ale u nas się mówi "pochwal się swojej ....." :blush::facepalm:

O co chodzi? 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dotknęło mnie szczęście w postaci możliwości bezpośredniego zakosztowania legendarnej  z receptury z roku1952 kiełbasy w wykonaniu Pawła

 

Zapiękna jest...

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknęło mnie szczęście w postaci możliwości bezpośredniego zakosztowania legendarnej  z receptury z roku1952 kiełbasy w wykonaniu Pawła

 

Zapiękna jest...

Oj tam, oj tam. Smacznego.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak dopytam autora, w oryginale 23g soli kuchennej + 1 g saletry w przepisie Twoim tu podanym 18g peklosoli, ciekawym różnic bo z wątku wynika, że obie wersje sprawdziłeś. W oryginale tłuszcz wieprzowy, co proponujesz jeżeli trzymać by się oryginalnej receptury, czy może być słonina czy też jednak tłuszcz wieprzowy 'wewnętrzny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dopytam autora

Proporcje podane na pierwszej stronie są wg przepisu beiota, nie znałem jeszcze oryginału i chyba nie do końca wiedziałem co to tłuszcz drobny. Generalnie 18 g na kg dałem chyba tylko raz, od momentu posiadania receptury oryginalnej zawsze daję 23 g/kg peklosoli. A jeśli chodzi o  tłuszcz, choć to moja tajemnica, ;)  to do wojskowej dodaję słoniny. 

Bracie Paweł Twoja kiełbasa robi się już słynna!  :clap:  :)

Wszystko Bracie Grizzly dzięki DZIADKOWI i wielu innym użytkownikom forum.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Dawno nic tu nie było, a to moja ulubiona kiełbasa tego typu.

 

post-55133-0-40321400-1669663867_thumb.jpg

 

post-55133-0-58776100-1669664324_thumb.jpg

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.