Skocz do zawartości

Kiełbasa wiejska i inne wyroby EL GREGORA


EL GREGOR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

 

oooo ten
:thumbsup:  :clap:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tym to można się pochwalić, nawet dziurki są możliwe   

Doskonałe  :tongue:   :clap: 

To są prawdziwe dziurki a nie "szlaki"; idealnie, z rzadka rozmieszczone  :thumbsup:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne dziurki.Używałeś kultur propionowych.?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wstyd się  przyznać bo nie wiem jakie to były kultury,leżały kilka lat w zamrażalce,znikły napisy,a miałem kilka fiolek zaczętych i chciałem je wykończyć.Jeszcze jedna została,którą używałem we wrześniu,zobaczę dopiero na wiosnę co wyjdzie.A wiosennych serów jeszcze kilka zostało,przez zimę będą zjedzone.Kiedyś jak robiłem sery to wszystko zapisywałem na serze a teraz zrobiłem się jakiś leniwy i idę na skróty.Trzeba będzie na wiosnę powrócić do starych nawyków.Kupię nowe kultury i wszystko będzie uporządkowane. :)

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No same te ładne niepostrzępione dziurki się nie zrobiły :thumbsup: .Właśnie jestem na etapie poważnego zajęcia się serami i dlatego pytałem.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dalej jak przy kiszeniu ogórków tylko daję płaską łyżkę soli na 1l wody,mieszankę nakładam luźno nie ubijam,zalewam i odstawiam w ciepłe miejsce na 3-4 dni ( słoiki trzymam w misce bo będzie gazowanie i sok zacznie wyciekać,dzisiaj trochę odkręciłem słoiki i upuściłem gaz,może za dużo nalałem solanki ,,pod korek,, następnym razem naleję z centymetr mniej ) jak już ukiśnie to wstawię do lodówki.

 

Składniki można komponować dowolnie :) dałem kapustę,buraki,marchew,ostra papryka,czosnek,kminek,można zrobić bez kminku jak ktoś go nie toleruje.Koleżanka daje więcej buraków,mniej kapusty i nie daje kminku.

 

Kiszonka jest super,można jeść po 4-5 dniach.Jak ktoś woli bardziej kwaśne to trzeba poczekać jeszcze kilka dni. :)

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Grzegorzu jeszcze mała rada,żeby dobrze odgazować to co dziennie trzeba lekko zamieszać widelcem dla dobrego odgazowania.Dzisiaj wstawiłem do lodówki,smak kiszonki i soku jest super. :)

 

:) kolega mnie uraczył pomidorami więc trzeba zrobić sok  :) 

 

post-41869-0-47884000-1606139249_thumb.jpgpost-41869-0-37638000-1606139258_thumb.jpg

 

post-41869-0-61203600-1606139269_thumb.jpgpost-41869-0-20928600-1606139281_thumb.jpgpost-41869-0-82611400-1606139299_thumb.jpgpost-41869-0-87534300-1606139328_thumb.jpg

 

post-41869-0-22965100-1606139356_thumb.jpgpost-41869-0-54800700-1606139372_thumb.jpg

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wrażeniem ????????????

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składniki można komponować dowolnie :) dałem kapustę,buraki,marchew,ostra papryka,czosnek,kminek,można zrobić bez kminku jak ktoś go nie toleruje.Koleżanka daje więcej buraków,mniej kapusty i nie daje kminku.

 

 

Buraki tarte tak jak marchew, nie są twarde po ukiszeniu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.