Skocz do zawartości

peklowanie i wędzenie udek kurczaka i indyka


grzegorz36

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę pomimo fatalnej pogody uwedziłem "kurczaka" - udka i piersi sposobem "dziadka" i muszę powiedzieć, że kurczaka na dzień dzisiejszy brak. Oczywiście kiedyś próbowałem wędzić kurczaka, ale to był niewypał, ten sobotni, palce lizać. Nasępny bedzie cebulowy lub czosnkowy. :tongue:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety moja lodówka nie ma takiej komory. wewnątrz panuje ok 4-6 st i to wsio

mamy ten sam problem :rolleyes:

nasza stara lodówka w garażu też pozostawia wiele do życzenia ale :idea: chcemy ją wyposażyć w nowoczesny sterownik temperatury( w domu nie ma szans na rozrabianie w lodówce)

grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szukasz czegoś podobnego na allegro – garnek elektryczny – pojemność 27 lub 29 litrów

Są w różnych wersjach:

Z kranikiem lub bez

Z termostatem lub termostatem i „tajmerem”

Tak jak na obrazku lub z dodatkową nakładka / sokownikiem.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kiedyś wędziłam udźce z indyka , peklowałam tak jak szynkę, najpierw jednak wyciągałam kość , wędzenie razem z szynkami i boczkami ,a po wędzeniu parzenie.

Hanka_Kaszubka33

Wszyscy Jesteśmy Aniołami Z Jednym Skrzydłem....

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich

garnek fajny i owszem, kupiłem taki sam,

 

tylko termostat oszukuje o 11 stopni, ale to nie jest problem,

 

kranik tragiczny, uzyskuje 100 % szczelnosci po przekroczeniu temp 60 st. jak sie ta podkladka nagrzeje, a moze blacha, gwint i nakretka plastik i to bardzo luzne, kupilem w sklepie wod-kan metalowy fajny kranik, wszystko metal, teraz jest OK.

 

Temp. wlacz-wylacz (histereza) okolo 5-6 stopni, uzywam raczj do pasteryzacji.

„Idąc utartą drogą, wiesz czego się spodziewać.

Idąc nowym szlakiem, odkrywasz nowe możliwości”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Dziś umieściłem w solance udka z kurczaka. Może dodać peklosoli? Oczywiście nigdy nie parzę wędzonych udek ani kurczaków, ani przed, ani po wędzeniu, podpieczenie na koniec robi swoje. Zresztą ostatnio wędząc przed Świętami połówki kurczaków zmierzyłem temp. wewnątrz piersi i udka na koniec wędzenia - odpowiednio 73 i 74 stopnie. Solankę robię bez dodatków, no może gdy kurczak nie swój - fermowy, to może i trzeba smak nieco przybajerzyć, to bym zioła dodał. :grin:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam skórka po takim procesie .Gumowata czy zjadliwa?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koledzy rozumiem że parzenie pozwala nam pozbyć się nadmiaru soli

Główną zaletą parzenia jest to ,żebyś Ty i Twoja rodzina nie jadła surowego mięsa drobiowego.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam skórka po takim procesie .Gumowata czy zjadliwa?

Skórek nie jadam, ale mój pies kot je lubi. :grin:

 

ozumiem że parzenie pozwala nam pozbyć się nadmiaru soli

Jak zasolisz dobrze to masz za słone. :grin:

 

Główną zaletą parzenia jest to ,żebyś Ty i Twoja rodzina nie jadła surowego mięsa drobiowego.

Ha, ha , ha - jak przypiekę, to żadne parzenie tego nie zastąpi. :cool:

 

Przed chwilą nastrzyknąłem każde udko 30 ml 9% roztworu peklosoli, bo jutro po południu wędzę. Obecnie temperatura peklowania - 5,9 stopnia.

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha , ha - jak przypiekę, to żadne parzenie tego nie zastąpi

Ha ,ha ,ha,kolega pytał o parzenie a nie o przypiekanie :wink:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą parzenia jest to ,żebyś Ty i Twoja rodzina nie jadła surowego mięsa drobiowego.

Chodzi mi o parzeniu w wodzie, we wcześniejszym poście było napisane że nie parzy tylko piecze w wędzarce na koniec wędzenia, tzn że wyrób końcowy jeżeli był wykonany zgodnie z przepisem dziadka będzie na pewno bardziej słony w smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził ,żebyś je sparzył przed wędzeniem a jedno zostaw i podpiecz.Zobaczysz czy jest różnica.Skórka na tych podpiekanych będzie prawdopodobnie twarda.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arkadiusz, narazie przy tych mrozach moja balkonówka dociąga góra do 75 stC, dlatego parzę. Ja tylko odniosłem się do któregoś wcześniejszego postu jednego z kolegów który twierdził że nie parzy udek, tylko zaparza krótko do 1 min, dalej wędzi i piecze. Za krótko jestem na forum i mam za małe doświadczenie, a właściwie jego brak żeby twierdzić że trzeba robić tak czy tak. Po prostu spytałem czy udka bez parzenia nie będą zbyt słone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.