Skocz do zawartości

Ile jałowca do kiełbasy?


Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem gdzieś na necie opis żeby je moczyć dobę i dopiero rozgniatać w moździerzu

 

nie robiłem nigdy nic z jałowcem i nie znam innej techniki niż ta która była zapisana w jakimś przpisie na jałowcową..

 

a jak się powinno robić te moczenie jest złe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe szukaj po necie tylko od razu na Wędzarniczą Brać !!!

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak się powinno robić te moczenie jest złe ??

Ty mieszkać w Gdynia i przyjechać z Afryka?

Dobrze ja myśleć?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze rzucam ziarna jałowca na patelnie

 

Rzucasz na patelnię czy podpiekasz na patelni.  :mellow:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redzed,

 

Można określić procedurę jako podpiekanie. :)  To samo robię z kminem, kolendrą, pieprzem itd.

 

 a czy to raczej nie jest prazenie na patelni :tongue:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek mi podpowiedział , że przyprawy mieli w młynku elektrycznym , takim do kawy . Przeznaczyłem to ustrojstwo do tego i po problemie . Podpiekanie przypraw na patelni ? "Pierwsze słyszę"  

Z jałowcem trzeba uważać , bo może zdominować smak -moja rada daj połowę do jednej kiełbaski i pełny wsad do drugiej . Nie zapomnij która jaki miała i porównaj smaki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podpiekanie przypraw na patelni ? "Pierwsze słyszę"
!

 

No widzisz, dzień nie zmarnowany.  Coś się nauczyłeś!

 

A co więcej, możesz to określić jako opiekanie, tostowanie, grzankowanie,  podpiekanie, prażenie, zarumienianie.  Twoje do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dokladnie prazenie, jak napisala Electra. To co Redzed robi, jest to proces w ktorym uzyskuje sie mocniejszy/glebszy aromat przypraw.  NAjczesciej jest to stosowane w kuchni wschodniej, gdzie w przygotowaniu curry wlasnie w ten sposob wszystkie przyprawy sa grzane i prazone, a dopiero pozniej  rozdrabniane.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

moje pytanie jest też na temat jałowca a mianowicie jest połowa września i na krzakach jałowca są piękne (ziarna owoce nasiona) czy to właśnie teraz sie je zbiera wiem że można je kupić za grosze ale ja jestem tego typu człowiek że jak sam je sobie zbiore to wiem że jest ok no i jest większa satysfakcja

i drugie pytanie jak je najlepiej suszyć w temperaturze pokojowej czy wyższej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie jest też na temat jałowca a mianowicie jest połowa września i na krzakach jałowca są piękne (ziarna owoce nasiona) czy to właśnie teraz sie je zbiera wiem że można je kupić za grosze ale ja jestem tego typu człowiek że jak sam je sobie zbiore to wiem że jest ok no i jest większa satysfakcja

 

Szyszkojagody jałowca zbieramy po pierwszych przymrozkach, listopad i dalej przez całą zimę, wtedy to mają właśnie to coś.... :cool:

Edytowane przez pis67
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie jest też na temat jałowca a mianowicie jest połowa września i na krzakach jałowca są piękne (ziarna owoce nasiona) czy to właśnie teraz sie je zbiera wiem że można je kupić za grosze ale ja jestem tego typu człowiek że jak sam je sobie zbiore to wiem że jest ok no i jest większa satysfakcja

i drugie pytanie jak je najlepiej suszyć w temperaturze pokojowej czy wyższej

Zielonych jagód jałowca nie zbieramy.  Jagody które stosujemy do przypraw to dopiero po drugim roku dojrzewania na krzaku albo drzewie, jak już mają  ten kolor czarno niebieski.  Osobiscie uzywam jagody niemieckie kupione, a te ktore dodaje do trocin to sam nazbierałem w lasach niedaleko od domu i także w Arizonie.  Chyba mam zapas do końca życia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.