Skocz do zawartości

Pączki....


tubis3

Rekomendowane odpowiedzi

Annam w pudrze to daje zupelnie inny smak  :)

U nas panowala taka zasada ze paczki z nadzieniem malinowym byly z pudrem ,z nadzieniem jablkowym byly w cukrze z odrobina cynamonu ,paczki z nadzieniem morelowym w czekoladzie a z budyniem w lukrze lekko cytrynowym.

A te najlepsze na swiecie paczki polskie ,byly z nadzieniem rozanym w lukrze posypane kandyzowana skorka pomaranczowa :excl: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Czy może ktoś polecić dobre i dostępne nadzienie do pączków?
 

 Jedno z najbardzoej dostepnych i popularnych to nic innego jak powidla sliwkowe.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić dobre i dostępne nadzienie do pączków?

 

 

Andy a może Paczki z adwokatem... z tym że wtedy najlepiej szprycować pączki po usmażeniu .

 

Nadzienie adwokatowe.

 - 4 jajka

 - 300 g cukru pudru

 - 0,25 l mleka

 - 0,5 laski wanilii

 - 0,25 l likieru adwokat

 - 1  budyń waniliowy

 

 

Mleko zagotować z wanilią i lekko schłodzić.

Jajka ubić z cukrem pudrem na białą puszystą masę. Do masy jajecznej wlewać po trochę mleka i nadal ubijać,aż masą się połączy.

Wstawić do lodówki w celu schłodzenia.

Do schłodzonej masy wlewać powoli likier, wymieszać.

Naczynie z masą wstawić do kąpieli wodnej ( do drugiego naczynia wypełnionego wodą).

W niewielkiej ilości wody rozpuścić budyń waniliowy, wlać go do masy jajecznej i podgrzewać, stale mieszając, tak długo aż masa zacznie przypominać lekko gęstawy budyń.

Jeżeli masa będzie za gęsta, można ją rozcieńczyć ajerkoniakiem.

Całość schłodzić i wstawić do lodówki. Gotową masą nadziewać pączki:)

Smacznego:)

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzienie adwokatowe. - 4 jajka - 300 g cukru pudru - 0,25 l mleka - 0,5 laski wanilii - 0,25 l likieru adwokat - 1 budyń waniliowy Mleko zagotować z wanilią i lekko schłodzić. Jajka ubić z cukrem pudrem na białą puszystą masę. Do masy jajecznej wlewać po trochę mleka i nadal ubijać,aż masą się połączy. Wstawić do lodówki w celu schłodzenia. Do schłodzonej masy wlewać powoli likier, wymieszać. Naczynie z masą wstawić do kąpieli wodnej ( do drugiego naczynia wypełnionego wodą). W niewielkiej ilości wody rozpuścić budyń waniliowy, wlać go do masy jajecznej i podgrzewać, stale mieszając, tak długo aż masa zacznie przypominać lekko gęstawy budyń. Jeżeli masa będzie za gęsta, można ją rozcieńczyć ajerkoniakiem. Całość schłodzić i wstawić do lodówki. Gotową masą nadziewać pączki:) Smacznego:)

 

Halinko,czy to nie jest aby przepis z tej stronki? :)

http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/id,4170800,title,Paczki-z-adwokatem,index.html?smoybbtticaid=6143e3

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady :) Jednak prosząc o podpowiedź miałem na myśli jakąś gotową dobrą marmoladę. Powidła śliwkowe są rzadkie, adwokata lubię bez pączków a w nich już nie bardzo. Ostatnio próbowałem tej marmolady z biedronki i się zrobiła rzadka w pączku. Dżem wiśniowy też do kitu :( Może rzeczywiście wymieszać ze skrobią jakiś dżem "z własnej roboty"? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,nie wiem,jakiety masz powidla,ale u mnie te co kupuje, sa geste chociaz lekko daja sie smarowac. I wlasnie tutaj kazdy bardzo lubi powidla w paczkach. Bo te inne kupne dzemy maja to co wczesniej bylopisame, pod wplywem smazenia rozlewaja sie i tylko adaja sie do nadziewania po upieczeniu, a te robione tradycyjnie nadziewa sie przed. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Halinko,czy to nie jest aby przepis z tej stronki?
 

Tak... oczywiście Małgosiu... ja sama tego nie wymyśliłam, ale przez nieuwagę zapomniałam wrzucić link... :)  :facepalm:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haluś ,wierzę. Warto jednak zawsze podawać źródło, aby nie narazić się na ewentualne nieprzyjemności ze strony autora wpisu/publikacji etc.-ponieważ według prawa jest  to kradzież własności intelektualnej.Niby mała rzecz ,a konsekwencje są naprawdę dotkliwe,a więc uczulam ..

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Haluś ,wierzę. Warto jednak zawsze podawać źródło, aby nie narazić się na ewentualne nieprzyjemności ze strony autora wpisu/publikacji etc.-ponieważ według prawa jest  to kradzież własności intelektualnej.Niby mała rzecz ,a konsekwencje są naprawdę dotkliwe,a więc uczulam
 

Małgosiu... nie przypisuję sobie tego przepisu... korzystając z przepisów z sieci zawsze to czynie... dzisiaj to po prostu moja nieuwaga. dzięki za pouczenie  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powidła to wspaniała klasyka, ale u mnie faworytem są czarne porzeczki.

Pod warunkiem, ze będą to swoje przetwory ... mam podobne upodobania co do nadzienia, choć dzisiaj zrobiłam z własnym dżemem pomarańczowo-dyniowym ... pychota :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tubis nie ugryzl zebysmy Aniu mogly sobie tak po poloweczce obie posmakowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez sie zbieram  :D a zeby nie tak z "geba na paczki" to wezme troche mojej zacnej naleweczki z bialej porzeczki :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Tłusty czwartek już ,tuż tuż  :D

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.