Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pokemon15, Każdy wędzi jak może najlepiej i w swojej wymarzonej wędzarni, czasami za bardzo duże pieniądze. Wędzonki po wędzeniu na drugi dzień nie mogą zmieniać koloru na ciemny, chyba że podsychają. Jeżeli kolor świeżo uwędzonej wędzonki szybko zmienia kolor to jest coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andyandy, skoro tak daleko zagłebiamy się w zjawisko spalania drewna, chciałbym przypomnieć, że drewno sie nie pali. To są podstawy fizykochemii spalania.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell, Tak palą się gzy w połączeniu z tlenem czyli bardzo szybkie utlenianie , któremu towarzyszy wydzielanie się ciepła i podtrzymanie dalszego procesu. To samo dotyczy paliw płynnych. Zwęglenie i wydzielanie gazów palnych z drewna występuje już przy 320 st. Staram się pisać tak, żeby mogli zrozumieć wszyscy co brali udział w pochodzie 1 Majowym, kiedy były lekcje fizyki. :wink:

Ps. Każdy wie,że źle wyregulowany gaz brudzi sypie popiołem - nagar brudne gary itd. Czyli wytwarza się bardzo dużo niepotrzebnych związków w tym toksycznych. podobnie jest z drewnem tylko zanieczyszczenia wyglądają inaczej. Wiadomo że niema i nie będzie zdrowego dymu, ale możemy zminimalizować ilość środków, które nie powinno się dostarczać do organizmu wraz z wędzonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprecyzuję. Zwęglanie drewna i wydzielanie lotnych substancji rozpoczyna się juz w temperaturze niewiele wyższej od 100 st. C. itd.

Teraz coś na poprawienie humoru.

Palenie to nic innego jak utlenianie.

Procesy palenia, z uwagi na szybkość przebiegu reakcji można podzielić na trzy zasadnicze grupy:

- spalanie powolne,

- spalanie szybkie,

- spalanie gwałtowne.

Zacznę od trzeciej. Spalanie gwałtowne - wybuch, dotyczy miszanin par cieczy palnych z powietrzem i mieszanin pyłów (najgroźniejsze sa pyły metali, bawełny ale także mąka, ściery z drewna itp) Spalanie to polega na jednoczesnym zapłonie mieszaniny w całej objetości. Dochodzi jeszcze efekt fali uderzeniowej. Czasem sie na to mówi fire ball.

Druga grupa, to materiały, wytwarzające pod wpływem temperatury palne gazy, które w mieszaninie z powietrzem palą się nad powierzchnią materiału palnego. To sa właśnie ogniska, pożary, spalnie w paleniskach itp.

Wreszcie pierwsza grupa to spalanie (utlenianie powolne) i tutaj ciekawostka. Spalanie takie wystepuje podczas np. rdzewienia materiałów i starzenia sie organizmów.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palenisku otwarty ogień może pełzać leniwie po polanach drewna. To jest odpowiednia górna granica spalania, ale nie buzować i huczeć.

Rozumiem, że chodzi o substancje rakotwórcze?

Czy masz jakieś materiały na temat zależności ilości tych substancji w dymie od temperatury w strefie spalania?

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jutro mam wędzić polędwice i szynki i tak jak pokemon 15 zaczynam nic nie rozumieć.Wędzę od sześciu lat wszystkim moje wyroby smakują a tutaj mnie zaskakują takie informacje.Przyznam że po takich artykułach im dłużej wędzę tym bardziej zaczynam się bać żeby komuś nie zaszkodzić moimi wędzonkami.
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolszymczak, nie dajmy się zwariować. Nie ma zdrowego dymu. Każdy zawiera w sobie jakąś część substancji uważanych za szkodliwe lub podejrzewanych o takie działanie.

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie od wielu lat wędzę w beczce i mam się dobrze, jako i moi smakosze. :grin: :wink:

Wyjaśniam tak na wszelki wypadek, iż korzystam jedynie z beczki (którą maksymalnie eksploatuję), gdyż posiadanie innego sprzętu mogłoby co niektórych pokusić o zbędne skojarzenia. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno proste pytanie:

 

Jak "zwykły Kowalski" taki jak ja, podczas wędzenia rozpozna, że ma optymalne spalanie i optymalny dym ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartujcie, pytałem poważnie.

Na co mam zwracać uwagę ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było poważnie. Jesli jednak chcesz poważniej, podałem w sąsiednim temacie linki do trzech książek na Rapid Share, które powinny rozwiać Ci wiekszość wątpliwości.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monza wędzić jak się komu podoba, a czy wędzi dobrze czy źle wędlina odpowie. Wyroby nie mogą zbyt dużo zmieniać kolory po uwędzeniu na ciemne. Jak dobrze, że każdy je swoje produkty!

Ponieważ mamy bardzo dużo autorytetów i ekspertów co do "zdrowego i dobrego wędzenia" i budowy wędzarni wg najlepszych projektów pod względem funkcjonalności , estetyki itd. Wycofuję się z udziału i aktywnego pisania postów na powyższe tematy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mamy bardzo dużo autorytetów i ekspertów co do "zdrowego i dobrego wędzenia" i budowy wędzarni wg najlepszych projektów pod względem funkcjonalności , estetyki itd. Wycofuję się z udziału i aktywnego pisania postów na powyższe tematy.

Andyandy, przecież nam nie chodzi o nic innego (poczytaj posty) by prośba, groźbą :wink: i prowokacją zmusić Cię w końcu do napisania czegoś takiego (oczywiście to tylko mój, szybki projekt):

 

Budowa wędzarni i zasady wędzenia wg Andyandy'ego

I. Budowa:

1, Teren.

2. Plany,

3. Materiały do budowy.

a) beton,

b) cegła (wg rodzajów),

c) kamień,

d) drewno,

e) inne.

4. Zasady budowy:

a) palenisk,

b) kanałów dymowych,

c) komór wędzarniczych,

d) kominów,

e) deflektorów,

f) itp.

5. Pomiar temperatury:

a) termometry,

b) inne urzadzenia.

II. Użytkowanie:

1. Materiały do wędzenia:

a) drewno,

b) zrebki,

c) trociny,

d) inne

2. Urządzenia do wędzenia:

a) dymogeneratory

b) inne.

3. Zasady wędzenia:

a) wygrzewanie,

b) osuszanie,

c) wędzenie:

- dymem zimnym,

- dymem ciepym,

- dymem gorącym,

- podpiekanie,

- inne

4. Wilgotność.

5. Wady:

- podczas budowy,

- podczas wędzenia,

- inne...

itd.

 

Bardzo dużo Twojego (i nie tylko) ciekawego materiału z omawianego zakresu porozrzucane jest po całym forum.

Taki poradnik bardzo by sie przydał każdemu zadymiaczowi. Popracuj nad tym, a ja obiecuję, iż od razu znajdzie się na stronie głównej.

Odpisywanie na poszczególne posty w wielu tematach bardzo rozprasza dobry materiał i w końcu kończy sie tak jak dzsiaj.

Po co, skoro można umożliwić ludziom spełnienie ich marzeń, bez uciekania sie do drastycznych kroków.

Czekamy. :grin:

Pozdrawiam.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell, Taki projekt może powstać tylko w wypadku usunięcia publikacji zawierające wadliwe rozwiązania i postów wprowadzających w błąd, lub oznakować i wykorzystać jako przykłady negatywne. Część bardzo dobrych materiałów już istnieje tylko logicznie poukładać. Wstawienie wiadomości, które kolidują z dotychczasowymi prezentowanymi na stronie, spowoduje zamęt. Bo jak wytłumaczysz wciskanie kitu przez forumowiczów i podpuszczenie z zachwytem do robienia czegoś co teraz przeczy zdrowemu rozsądkowi. A wszystko za aprobatą większości. Pojedyncze próby wyprostowania bez konkretnych autorytetów nic nie dają, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto tak ma i jest tyle lat dobrze. Prawda jest taka, że ludzie wprowadzeni w błąd ponoszą duże koszty, a po wielu próbach rezygnują z forum i własnych wyrobów. O zdrowiu nie wspomnę.

Należy likwidować przyczyny, potem pomóc naprawić powstałe skutki.

Do tego wszystkiego potrzebny jest zespół, który opracuje poprawny almanach forum i wademekum wędlin domowych wyrób i wędzenie. Usuniecie śmieci, to wskrzeszenie na nowo i utworzenie profesjonalnego forum. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze się zaczyna. :grin:

Z tym oznakowywaniem dałbym sobie spokój. Za dużo niepotrzebnej roboty, a i przykro trochę wylewać kubełki zimnej wody na ludzi, którzy w dobrej wierze, opierając sie na forumowych opiniach budowali swe dzieła.

Wprowadzenie takiego przewodnika, jako lektury obowiązkowej (obok m,in, Akademii Dziadka) samiostnie rozwiąże ten problem. Ludzie w zaciszu swych ogródków przemyśla temat, usuną stwierdzone w swoich urządzeniach usterki, a pytania na forum ograniczą się jedynie do spraw porządkowych i kosmetycznych w kwestii wędzarni i wędzenia.

Walczę o takie opracowanie od dawna. Nasz zielone światło. Dobierz sobie grupę i działajcie. Myślę, że część ekipy zgłosi sie do pomocy sama.

Dodam, że wklejenie takiego poradnika, rozpocznie nowy etap w zakresie budowy wędzarni i wędzenia. Dotychczasowe będzie mozna powoli usuwać (zresztą pewnie i tak same pójdą w zapomnienie).

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobry wieczór druhowie!

Oj certuję.... odczuwam teraz wszystkich ubawię.

Mi kiedy koniecznie malutką porcję do kolacji, to stosuję medyczne akcesorium, nie znam jak po polsku on nazywa się, po rosyjsku - biks.

Parę pstrąga przygotowuję na balkonie za pomocą elektrotabliczki. Proces trwa 20-30 мин.

Nasypał parę garści opiłka i na płytę http://rir39.ru/forum/images/smilies/kolobok_redface.gif

 

http://img4.imageshack.us/img4/2487/013rle.jpg

Wszyscy ludzie różne! Jeden ja jednakowy...

i ja BAŁT http://seatroutinpoland.e-fora.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba takka dziurkowana banka (po polsku puszka, nie mylić z rosyjska armatą) do sterylizacji sprzętu medycznego.

 

Teraz otworzyło się foto i mamy klasyczny medyczny kocher do sterylizacji i przechowywania sterylnych narzędzi, opatrunków itp.

Okazuje się, że znalazł nowe zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo Twojego (i nie tylko) ciekawego materiału z omawianego zakresu porozrzucane jest po całym forum.

Taki poradnik bardzo by sie przydał każdemu zadymiaczowi. Popracuj nad tym, a ja obiecuję, iż od razu znajdzie się na stronie głównej.

Wprowadzenie takiego przewodnika, jako lektury obowiązkowej (obok m,in, Akademii Dziadka) samiostnie rozwiąże ten problem. Ludzie w zaciszu swych ogródków przemyśla temat, usuną stwierdzone w swoich urządzeniach usterki, a pytania na forum ograniczą się jedynie do spraw porządkowych i kosmetycznych w kwestii wędzarni i wędzenia.

Walczę o takie opracowanie od dawna. Nasz zielone światło. Dobierz sobie grupę i działajcie. Myślę, że część ekipy zgłosi sie do pomocy sama.

Dodam, że wklejenie takiego poradnika, rozpocznie nowy etap w zakresie budowy wędzarni i wędzenia.

:wink: Poradnik już jest i co dalej!!! :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.