Skocz do zawartości

Wyroby wędzone


Gość Efffa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Indyk super! Od dawna mam zamiar coś podobnego zrobić. Teraz będę musiał!

dziękuję :) :)

[Dodano: 05 maj 2019 - 18:14]

 

sernik

ale taki numer to byl za malucha teraz to aniol nie pies
ten mój Lucky też za szczeniaka sernik zjadł, miał wtedy 5 miesięcy, teraz ma troszkę ponad rok i jak widać tylko sobie spogląda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Indyk super! Od dawna mam zamiar coś podobnego zrobić. Teraz będę musiał!

Jak już Cię tak przyparło :D i jak się nie boisz sparz go do 60ºC w środku a poczujesz różnicę. :thumbsup:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Indyk super! Od dawna mam zamiar coś podobnego zrobić. Teraz będę musiał!

Jak już Cię tak przyparło :D i jak się nie boisz sparz go do 60ºC w środku a poczujesz różnicę. :thumbsup:

Byłabym ostrożna z udzielaniem takich rad. Nie bez powodu drób i dziczyzna należy do grupy mięs, które wymagają odp obróbki cieplej i nie wolno schodzić poniżej odp temperatur. Ba, nie tylko mięso drobiowe ale też i jajka. Nawet beza włoska z surowych białek jest odpowiednio sparzana syropem cukrowym o odp temperaturze aby zniwelować możliwość zatrucia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filet z piersi indyka

 

 

Aż otwieram gębę .... Twoje wyroby super :thumbsup::clap: wykonane.... a przekaz fotograficzny to wysoka półka . :thumbsup::clap:

 

 

Pozdrawiam

Dziękuję Ci bardzo, dla każdego coś dobrego wg gustów domowników - tłuste, chude, delikatne, ostre :) Nie zapomniałam o nikim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Indyk super! Od dawna mam zamiar coś podobnego zrobić. Teraz będę musiał!

Jak już Cię tak przyparło :D i jak się nie boisz sparz go do 60ºC w środku a poczujesz różnicę. :thumbsup:

Byłabym ostrożna z udzielaniem takich rad. Nie bez powodu drób i dziczyzna należy do grupy mięs, które wymagają odp obróbki cieplej i nie wolno schodzić poniżej odp temperatur. Ba, nie tylko mięso drobiowe ale też i jajka. Nawet beza włoska z surowych białek jest odpowiednio sparzana syropem cukrowym o odp temperaturze aby zniwelować możliwość zatrucia się.

Co do drobiu to celowo zaznaczyłem ,ale Krzysio to taki fachowiec ,że wie w czym rzecz.Co do dziczyzny to nie wiem skąd masz takie informacje,ale zupełnie nie masz racji.Polędwica czy polędwiczka z dzika,sarny,daniela itd.peklowana i wędzona nie poddana obróbce termicznej to lepszy rarytas od wieprzowej.Jak kiedyś trafi Ci się jakaś dziczyzna to polecam

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jestem nauczona iż dziczyzny lepiej nie spożywać w stanie surowym, niedogotowanym i wędzonym w niskiej temperaturze. Dr n. med. Piotr Czynsz. Wprawdzie androlog, seksuolog, biegły sądowy, pedagog ale zapalony myśliwy hobbysta. Wprawdzie przedmiotem była psychopedagogika i patologia edukacji zdrowotnej, zaburzeń psychoruchowych lecz lubił odbiegać od tematu głównego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie uczyli weterynarze - myśliwi, którzy te wyroby spożywają.Może jakieś źródła pisane dlaczego nie. Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W handlu w sieciach spotkacie polendwice lososiowa z indyka produkowana przez Morliny. Jest to wyrób wedzony na zimno, surowy. Pisalem kiedyś o tym.

W sieciach handlowych, koncernach miesnych nikt nie zaryzykuje wyrób z ktorym może być problem, zwłaszcza zdrowotny, nie chodzi nawet o odszkodowania bo to w Polsce są wątpliwe że zostaną wypłacone konsumentowi, a utratę reputacji, koszty wycofania produktu, zwłaszcza jak produkt jest niszowy.

Tak że nie jestem przekonany do koniecznosci parzenia drobiu w każdym przypadku. Ja filetów peklowanch wedzonych z indyka, kurczaka nie parze a wedzę w temp 50-55 stopni. Rzecz jasna nikogo nie namawiam.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wyroby wędzone Effy...

Smacznie wyglądają, są wykonane możliwie bezpiecznie i mnie to przekonuje...

Jak mnie uczyli budowlańcy i drogowcy to właśnie tak mi zostało...

Reszta mi przekazywała doświadczenia i to też zrozumiałem... ;)

:D lusseirosss

[Dodano: 05 maj 2019 - 21:46]

:) Maćku... ja drugi... Ale prawie równo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś źródła pisane dlaczego nie.

Arkadiuszu, źródła pisane w tamtym momencie nie były mi potrzebne, wystarczył mi wykład, prezentacje badania przedstawione przez wykładowcę, sytuacje patowe bo to głównie na przypadkach negatywnych były omawiane pewne zagadnienia. Natomiast nie miałam potrzeby szukania pozycji pisanych aby udowadniać ich zgodność lub też nie.  

[Dodano: 05 maj 2019 - 21:58]

W handlu w sieciach spotkacie polendwice lososiowa z indyka produkowana przez Morliny. Jest to wyrób wedzony na zimno, surowy.

Proszę wyrób firmy Morliny :D opakowanie z tyłu, taki drobniejszy druk - wędzona, parzona :)

[Dodano: 05 maj 2019 - 22:02]

 

 

Reszta mi przekazywała doświadczenia

uwierz doświadczenia i zdjęcia przedstawione zostały mi w pamięci na długo aż do teraz hehehe pomimo, że to pedagogika była to mi ta dziczyzna  właśnie najbardziej utknęła w pamięci

post-93537-0-13275400-1557086327_thumb.jpg

Edytowane przez Efffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Proszę wyrób firmy Morliny :D opakowanie z tyłu, taki drobniejszy druk - wędzona, parzona :)

 

 

Tylko to nie ta "polendwica "  a ta  :D  https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9311-pol%C4%99dwica-%C5%82ososiowa-z-piersi-indyka/

https://jestpieknie.pl/co-warto-jesc-poledwica-lososiowa-z-indyka-morliny/ . Potwierdzam jest surowa  wędzona i smaczna , czasami jadam :D i żyje :)  przynajmniej na ten moment :laugh:

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką bym nie znalazła z gotówcow producent podaje to samo 

 

Uwierz :D

Ale sa inni producenci . https://gizewski.pl/PL/produkty-dojrzewajace-premium.html ten produkt jest identyczny ? jak z  Morlin, 

a w ofercie mają jeszcze  gęś https://gizewski.pl/images/produkty/GI%C5%BBEWSKI_PREMIUM/polgesek_dojrzewajacy.jpg  

ale kaczka  https://gizewski.pl/images/produkty/GI%C5%BBEWSKI_PREMIUM/filet_z_kaczki_dojrzewajacy.jpg  .

Gdzie kaczki wsród drobiu najcześciej podejrzewane są  o nosicielstwo salmonelii.

 

Swego czasu StefanS raczej wykluczył  zastosowanie drobiu do wyrobów dojrzewających . I teraz czy mamy do czynienia z "radosnym" nazewnictwem czy faktycznie  są to wyroby dojrzewające ?  . Stawiałbym na to pierwsze

Na pewno są surowe peklowane i wędzone  :) i  smaczne .

 

Coś się linki nie otwierają  strona producenta https://gizewski.pl/PL/

więc trzeba z niej wejść .

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się dopisać :)  sorry za offtopa w Twoim wątku,  bo tu o Twoich wyrobach a ja tu pisze o innych,   jeszcze kryptoreklamę uskuteczniam :laugh: .  Tak że jak przeszkadza to do kosza :D

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się dopisać :) sorry za offtopa w Twoim wątku, bo tu o Twoich wyrobach a ja tu pisze o innych, jeszcze kryptoreklamę uskuteczniam :laugh: . Tak że jak przeszkadza to do kosza :D

Nie no spoko, nawet ciekawe o produktach marketowych. Szczególnie kaczka surowa mnie zainteresowała. Wszak kaczka jest w ogóle nosicielem salmonelli, jaja zabronione w produkcji lodów. I ta polędwica łososiowa z indyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczególnie kaczka surowa mnie zainteresowała
Bezpieczeństwo ponad wszystko - robimy dla siebie i bliskich :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczególnie kaczka surowa mnie zainteresowała

Bezpieczeństwo ponad wszystko - robimy dla siebie i bliskich :thumbsup:
zainteresowała w sensie, że zdziwiła, zszokowała. Nie to, że zainteresowała i zachęciła do produkcji. W takich tematach to ja zawsze ostrożna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zainteresowała w sensie, że zdziwiła, zszokowała. Nie to, że zainteresowała i zachęciła do produkcji
Przecież wiem  :D  mnie też :facepalm:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadiuszu, źródła pisane w tamtym momencie nie były mi potrzebne, wystarczył mi wykład, prezentacje badania przedstawione przez wykładowcę, sytuacje patowe bo to głównie na przypadkach negatywnych były omawiane pewne zagadnienia. Natomiast nie miałam potrzeby szukania pozycji pisanych aby udowadniać ich zgodność lub też nie.

 

Są tacy co to dzieci nie szczepią bo kilku konowałów tak powiedziało. ;) Szkoda ,że nie zgłębiłaś tematu nieco głębiej bo Twoja kategoryczna wypowiedź jest moim zdaniem błędna.Żadne znane mi opracowania na temat dziczyzny nie potwierdzają tego co piszesz a przeczytałem i przerobiłem  tego sporo ( 1-2 dziki w miesiącu)..Może coś mi umknęło i dlatego poprosiłem o źródła, ale jak widzę nie możesz takiego wskazać.Oczywiście mięso musi być badane tak jak innych zwierząt i najlepiej metodą wytrawiania,ale taka ciekawostka ,że w USA dzików się nie bada tylko mrozi głęboko na dłuższy czas i wtedy giną wszystkie bakterie.Z tą piersią też bym nie przesadzał bo "półgęsek litewski" to klasyk wykonywany od pokoleń.

 

Szczególnie kaczka surowa mnie zainteresowała.

 

https://wedlinydomowe.pl/wedzonki/wedzonki-drobiowe/34-polgeski-litewskie

.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że nie zgłębiłaś tematu nieco głębiej bo Twoja kategoryczna wypowiedź jest moim zdaniem błędna

 

 

1. Trichinellosis from consumption of wild game meat

Lorraine McIntyre, Sue L. Pollock, Murray Fyfe, Alvin Gajadhar, Judy Isaac-Renton, Joe Fung and Muhammad Morshed
CMAJ February 13, 2007 176 (4) 
 
"Freezing meat is not sufficient to prevent trichinellosis. Meat should be cooked thoroughly at a temperature of at least 77°C to achieve an internal temperature of 71°C."

[Dodano: 06 maj 2019 - 12:42]

 

 

że w USA dzików się nie bada tylko mrozi głęboko na dłuższy czas i wtedy giną wszystkie bakterie

mrożenie nie zabija (cytat wyżej).  Mrożenie powoduje kruszenie dziczyzny czego następstwem jest łatwiejsza później obróbka cieplna oraz struktura mięsa, ponieważ dzięki kryształkom lodu "rozbijają" się twarde mięśnie. Nie wiem skąd taka wiedza odnośnie dziczyzny w USA ponieważ powyższe publikacje znalazłam na stronie CDC - Centers for Disease Control and Prevention, CDC – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, której właśnie dotyczyły ów zajęcia z dr n.med. o których wcześniej pisałam. Na Twoją prośbę wygrzebałam stare notatki

post-93537-0-97661300-1557138719_thumb.jpg

Edytowane przez Efffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.