Skocz do zawartości

Przetwory


Gość Efffa

Rekomendowane odpowiedzi

Dżem dyniowo-jabłkowo-gruszkowy
 
 
Przepyszny jesienny dżem, aromatyczny, o delikatnym zapachu dyni. Idealny do pieczywa, przekładania ciast lub do naleśników. Waga owoców po obraniu ze skórek i gniazd nasiennych. Smakuje jeszcze lepiej, ponieważ owoce i dynia są z mojego ogrodu, z drzew bez oprysku i zbędnej chemii. 
 
Składniki:
  • 1 kg dyni
  • 1 kg gruszek
  • 1 kg jabłek
  • 3/4 szklanki cukru (lub więcej/mniej w zależności od słodkości owoców)
  • 1/2 łyżeczki cynamonu
  • 1/4 łyżeczki mielonych goździków 
Przygotowanie:
Dynię oraz owoce obrać, usunąć pestki i pokroić w kostkę. Całość umieścić w garnku z grubym dnem, podlać odrobiną wody i gotować aż owoce się rozpadną a nadmiar wody odparuje - około 1h. Następnie dodać cukier (zaczynając od 1/2 szklanki i w razie potrzeby dosypując), przyprawy i gotować na małej mocy palnika aż dżem zgęstnieje, często mieszając.
Gotowy dżem przełożyć do wypieczonych lub wyparzonych słoiczków, zakręcić nakrętki i zapasteryzować. Pasteryzowałam słoiczki o pojemności 330 ml 15 min, tradycyjnie w wodzie.
 
Smacznego!

 

post-93537-0-77404500-1540931243_thumb.jpeg

post-93537-0-20781900-1540931254_thumb.jpeg

post-93537-0-43356600-1540931266_thumb.jpeg

post-93537-0-75992000-1540931285_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja uwielbiam przetwory i różne kombinacje smakowe, np śliwki z rozmarynem

sos pomidorowy z czabrem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Frużelina owocowa :) Do lodów, deserów, gofrów, naleśników, serników i do czego dusza zapragnie. Tutaj truskawkowa, ale można przygotować z każdych owoców, świeżych lub mrożonych. Przepis ze strony mojewypieki.com

 

Składniki:
250 g truskawek, świeżych lub mrożonych (umyte, pozbawione szypułek)
1 łyżeczka żelatyny w proszku
3 łyżki cukru (lub do smaku, zależnie od owoców)
1 łyżka soku z cytryny
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej rozpuszczona w 1 łyżce wody
Przygotowanie:
Żelatynę zalać dwoma łyżkami wody, zamieszać i zostawić do napęcznienia.
 
Truskawki wraz z cukrem włożyć do garnuszka, postawić na maszynce i podgrzewać na średniej mocy palnika aż cukier się rozpuści i owoce puszczą sok. Dodać sok z cytryny oraz rozrobioną mąkę ziemniaczaną, doprowadzić do wrzenia i zagotować chwilkę, aby pozbyć się charakterystycznego smaku mąki ziemniaczanej. Odstawić na chwilę garnuszek na bok, do gorących owoców dodać napęczniałą żelatynę, wymieszać i postawić znów na palnik, podgrzewać już tylko do momentu całkowitego rozpuszczenia żelatyny, już nie zagotowywać. Pozostawić do ostudzenia i lekkiego stężenia. Ja jeszcze ciepłą frużeliną polewam desery. Gdy chcemy uzyskać gładki sos - frużelinę zblendować.
 
Gdy frużelina po ostudzenia okaże się zbyt gęsta, wystarczy dodać wrzącej wody i delikatnie rozmieszać.  Ja trzymam frużelinę w lodówce, wtedy stężeje jak kisiel - ale przed użyciem tylko ją podgrzewam, wtedy znów ma konsystencję sosu.
 
Smacznego!

post-93537-0-37994900-1560771527_thumb.jpeg

post-93537-0-26740900-1560771539_thumb.jpeg

post-93537-0-16082500-1560771553_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skończyłam wreszcie całą serię wiśni, oprócz tradycyjnych czystych wiśni jak co roku kilka słoiczków z amaretto: dżem z pektyną bo uwielbiamy galaretkowatą konsystencje, konfitura smażona tradycyjnie, sok z wiśni i wiśnie w syropie :) do tego wiśnie kandyzowane, sok wiśniowy z miętą z sokownika, czekowiśnia, wiśnie z rumem, wiśniowy dżem z przyprawą korzenną i skórką kandyzowaną z pomarańczą, wiśnie z rumem i kardamonem, wiśnie z wanilią. To są takie limited edition, każdego rodzaju po kilka słoiczków :D

post-93537-0-64376300-1564733178_thumb.jpeg

post-93537-0-38704000-1564733189_thumb.jpeg

post-93537-0-17223800-1564733208_thumb.jpeg

post-93537-0-36662900-1564733225_thumb.jpeg

post-93537-0-98638200-1564733243_thumb.jpeg

post-93537-0-03615000-1564733264_thumb.jpeg

post-93537-0-58656200-1564733303_thumb.jpg

post-93537-0-39705400-1564733404_thumb.jpg

post-93537-0-15726100-1564733528_thumb.jpg

Edytowane przez Efffa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne ! jestem w trakcie robienia wisni w occie wedlg przepisu z 1911 r :)

Jak robisz sok z wisni ? w sokowniku? ja zrobilam troche kompotu , u nas za duzo dzemu nie idzie bo jemy tylko z nalesnikami  a mam jeszcze z lat wczesniejszych.

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne ! jestem w trakcie robienia wisni w occie wedlg przepisu z 1911 r :)

Jak robisz sok z wisni ? w sokowniku? ja zrobilam troche kompotu , u nas za duzo dzemu nie idzie bo jemy tylko z nalesnikami a mam jeszcze z lat wczesniejszych.

Tak, zawsze w sokowniku. Późnej z cukrem zagotowuję. Soki robię na ostatku sił, jak już mi się nie chce drylować. Wiśnie z octem brzmią ciekawie :D kiedyś robiłam ale mało amatorów u nas jest na to. Gruszki z octem w tamtym roku robiłam do sałatek

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas gruszki ida w mig ..ale kupujemy juz w syrobie i tylko na pare dni do octu ,bo odpowiednich gruszek tu nie ma , moja mama zawsze robila sliwki w occie .

mnie si ewisni nie chcialo drylowac dlatego wyladowaly w kompocie ..ale wisnie jeszcze sa wiec pewnie cos jeszcze bedzie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiśnie z rumem i kardamonem,
 Jak robilas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak robilas?
na 1 kg wiśni daję miarkę kuchenną 2,5 ml  kardamonu, do wiśni z rumem daję 60 ml na 1 kg owoców. W zależności czy chce dżem czy wiśnie w syropie, czy konfiturę ale ogólnie dodaję w ostatniej fazie przed napełnieniem w słoiczki, tak aby tylko się razem zagotowało a alkohol odparował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ,a rum to jakis konkretny :) bo mam rozne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ,a rum to jakis konkretny :) bo mam rozne

O matko, ale mi dałaś zadanie. Nie dość, że nie znoszę alkoholu (po odparowaniu % w kulinariach jeszcze zjem) to jeszcze się nie znam. Daj swój ulubiony :) ja tam miałam zwykły rum, nawet nie wiem jaki. Otworzyłaś mi oczy i chętnie bym zobaczyła Twoją kolekcje i te rodzaje :D

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Kolekcji to ja nie mam ,bo ja ogolnie to nie trunkowa jestem , raczej bardziej  mam dla gosci  :D

post-58387-0-39828500-1565026269_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bardziej  mam dla gosci 

Ale pieskowi smakuje, aż merda ogonem z zadowolenia  :laugh: 

Również nie przepadam za rumem, niemniej z tłustym mlekiem i lodem to jest miodzio  :thumbsup:

A w zasadzie jest to coctail Krystyny Jandy. 

Czasami ktoś mnie obdaruje rumem i dość szybko znika w powyższej formie  :D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ,a rum to jakis konkretny :) bo mam rozne

Electra .. robię nalewkę z wiśni z rumem i dżem wiśniowy tak jak Effa z kardamonem i minimalną ilością rumu. Dla mnie najlepszy jest biały rum Capitan Morgan . :) mogę pokazać butelkę, jeszcze trochę w niej zawartości jest  :D

post-53395-0-85054300-1565035031_thumb.jpg

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziekuje ,a rum to jakis konkretny :) bo mam rozne

Electra .. robię nalewkę z wiśni z rumem i dżem wiśniowy tak jak Effa z kardamonem i minimalną ilością rumu. Dla mnie najlepszy jest biały rum Capitan Morgan . :) mogę pokazać butelkę, jeszcze trochę w niej zawartości jest :D

attachicon.gifP1060140.JPG

Zapamiętam i też się w taki zaopatrze na kolejny rok :) spróbuj wiśnie z amaretto, bomba

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spróbuj wiśnie z amaretto, bomba

Hmmm .. mam pestkówkę z pestek pigwy z 2016 r. Stoi sobie spokojnie w piwniczce.  Ma posmak właśnie bardzo migdałowy. Może się skuszę i coś pokombinuje. ;)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 NIewiele tego trunku ma isc to mowiac szczerze szkoda mi rumu otwierac wiec zrobie z amaretto .Morgan ..byl w domu ale nie bialy ..i ktos juz wykonczyl..".nie patrzec na mnie ..bo nie ja "..pewnie TZ stwierdzil ze cola byla za slodka i rozcienczyl :D  .

Eanno z mlekiem jakos do mnie nie przemawia ..zadnych likierow na"bialo" typ nie lubie .

MOj Tz zawsze narzeka ze szkoda ze nie mam prawa jazdy bo bym byla idealnym kierowca ( przewoznikiem imprezowym znaczy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z mlekiem jakos do mnie nie przemawia

Możesz oprószyć  gałką, solą  i odrobiną chilli.

To jest naprawdę pyszne. Musi być sporo lodu i tłuste, słodkie mleko.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dostepne tylko max 4.5% tluszczu, jak otworze rum to sprobuje z chili ..a jak by dac slodka smietane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz oprószyć  gałką, solą  i odrobiną chilli. To jest naprawdę pyszne. Musi być sporo lodu i tłuste, słodkie mleko.

 

 Aniu a ty nie chcesz jej zaproponowac Kahlua? To w koncu rum, kawa vanila i cukier. Oczywiscie na kostkach lodu z mlekiem. ;)  

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ty nie chcesz jej zaproponowac Kahlua? To w koncu rum, kawa vanila i cukier. Oczywiscie na kostkach lodu z mlekiem.   

Koktail (przepis podany przez Krystynę Jandę jako jej ulubiony) nie zawiera cukru ani kawy.

Mleko można zastąpić śmietanką. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.