Skocz do zawartości

Przetwory


Gość Efffa

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kahlua być dobra. JaGra lubieć taki trunek.
electra lubiec tez  :D z duza iloscia lodu :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

cukier miętowy, syrop miętowy i dżem miętowy

W jaki sposób uzyskujesz taki kolor tych specjałów ?

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cukier miętowy, syrop miętowy i dżem miętowy

W jaki sposób uzyskujesz taki kolor tych specjałów ?
Syrop i cukier to kolor naturalny. W syropie tak wygląda wygotowana mięta z cytryną. W cukrze jest natomiast świeża mięta. W galaretce jest barwnik spożywczy bo na takim kolorze mi zależało do dalszego jego wykorzystania.

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Syrop i cukier to kolor naturalny. W syropie tak wygląda wygotowana mięta z cytryną. W cukrze jest natomiast świeża mięta. W galaretce jest barwnik spożywczy bo na takim kolorze mi zależało do dalszego jego wykorzystania.

Pytałam, ponieważ nigdy takie koloru nie uzyskałam. Syrop robię w podobny sposób. :) Piękne fotki  :clap: 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Syrop i cukier to kolor naturalny. W syropie tak wygląda wygotowana mięta z cytryną. W cukrze jest natomiast świeża mięta. W galaretce jest barwnik spożywczy bo na takim kolorze mi zależało do dalszego jego wykorzystania.

Pytałam, ponieważ nigdy takie koloru nie uzyskałam. Syrop robię w podobny sposób. :) Piękne fotki :clap:
Dziękuję :) a jaki masz kolor syropu?

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jaki masz kolor syropu?

Kolor bardziej miodowy. Na nalewkę miętową się ''nie rzucam'', bo zrobiłam ją raz i chyba więcej nie zrobię. :D wyszła mi zielono- brunatna. Przez pierwsze kilka dni stojąc w ciemnym miejscu miała piękny zielony kolor. Zalewałam 70%. Później kolor był okropny. :facepalm:  

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jaki masz kolor syropu?

Kolor bardziej miodowy. Na nalewkę miętową się ''nie rzucam'', bo zrobiłam ją raz i chyba więcej nie zrobię. :D wyszła mi zielono- brunatna. Przez pierwsze kilka dni stojąc w ciemnym miejscu miała piękny zielony kolor. Zalewałam 70%. Później kolor był okropny. :facepalm:
Nie strasz mnie bo w ciemnej szafie stoi likier do celów kulinarnych, najpierw w spirycie było. Wczoraj mieszałam z syropem cukrowym. I właśnie ma piękny kolor.. Na razie..

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kolorem to kiepsko bo ja tez mialam zielony a pozniej przypominal "gnojowke " :facepalm: -moze wlej w ciemna butelke ...albo zielona  :laugh: to z wierzchu nie straci na kolorze  :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kolorem to kiepsko bo ja tez mialam zielony a pozniej przypominal "gnojowke " :facepalm: -moze wlej w ciemna butelke ...albo zielona to z wierzchu nie straci na kolorze :tongue:

Hehe zostawię w takiej, u mnie ogólnie brak butelek, nie pijamy to nie mamy :D przynajmniej będę obserwować czy kolor się zmienia jeszcze nie jest klarowny bo dopiero zrobiony ale zrobiłam zdj żeby później porównać :D72822aad472bf18bcda023eafbdd53d7.jpgb0e1f11dca93aeadfc15790d0633e96b.jpga6a7cd301cd13e1cbf5a260cd7ce4643.jpg90cc276826d49bb694cbb5020a3d6592.jpg9772d8912d5fd50096c482981ca8e2b2.jpg

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekny kolor ! i znow jestem pod wrazeniem Twoich fotek  :thumbsup: ..ja jakos stracilam cierpliwosc do focenia ...kiedy pamietam potrafilam zrobic po 300 kroplom spadajacym z kranu zeby znalesc to najlepsze ujecie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekny kolor ! i znow jestem pod wrazeniem Twoich fotek ..ja jakos stracilam cierpliwosc do focenia ...kiedy pamietam potrafilam zrobic po 300 kroplom spadajacym z kranu zeby znalesc to najlepsze ujecie :D

Ciekawe na jak długo taki kolor, bo mnie wystraszyłyście. W przepisie z którego korzystałam nic nie napomknęli o tym, że zmienia. Wręcz było napisane iż z biegiem czasu kolor się wyostrza i likier staje się klarowny.

 

Co do fotek to dziękuję bardzo :) Akurat mam je na użytek dalszy, więc się staram jak mogę i uczę :) na co dzień tak nie pstrykam

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Urocze te Twoje słoiki @Efffa  :)  :clap:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Smaczne malinki, jutro zajadę na działkę i też zbieram.

Ja przerobiłem działkowe dynie. Tradycyjnie pieczona z przeznaczeniem na mus do ciasta dyniowego  i w porcjach do mrożenia. 

post-59149-0-00296700-1571411307_thumb.jpg

 

Oraz dżem z dyni z sokiem z pomarańczy i cynamonem. Dla leniwych z galaretką pomarańczową.

post-59149-0-77791400-1571411364_thumb.jpgpost-59149-0-23083900-1571411373_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas, razem z tym przepisem na dzem z dyni dalam rowniez przepis na chutney. Poszperaj, chyba to bylo w temacie Tusiaczka.  Rowniez polecam,warto sprobowac. 

 Moja corka, zabiera te sloiki, gotuje sobie ryz i miesza z chutney. Bierze do pracy jako lunch. Twierdzi,ze nic wiecej jej nie potrzeba.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten temat: Chutney

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam sobie dynię muscat na próbę, nigdy nie jadłam tego gatunku a ludziska chwalą, także będę "dyniować" w ten weekend :)

Smaczne malinki, jutro zajadę na działkę i też zbieram.

Ja przerobiłem działkowe dynie. Tradycyjnie pieczona z przeznaczeniem na mus do ciasta dyniowego  i w porcjach do mrożenia. 

attachicon.gifIMG_20191014_162604 (Copy).jpg

 

Oraz dżem z dyni z sokiem z pomarańczy i cynamonem. Dla leniwych z galaretką pomarańczową.

attachicon.gifIMG_20191014_162558 (Copy).jpgattachicon.gifIMG_20191016_162447 (Copy).jpg


[Dodano: 19 paź 2019 - 08:37]

Na tapecie sok z sokownika z ciemnych winogron. Ilość cukru wg preferencji, dodana do zlanego soku i zagotowana - u mnie 200 g na każdy litr soku.

post-93537-0-32074300-1571466997_thumb.jpeg

post-93537-0-89013600-1571467005_thumb.jpeg

post-93537-0-84979200-1571467014_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny kolor soku.Czy grona przed uzyciem sokownika byly macerowane?

Nie, nigdy nie maceruję owoców gdy przetwarzam je za pomocą sokownika. Cukier dodaję do zlanego soku stopniowo, tak aby uzyskać zadowalający nas efekt.

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas, razem z tym przepisem na dzem z dyni dalam rowniez przepis na chutney. Poszperaj, chyba to bylo w temacie Tusiaczka.  Rowniez polecam,warto sprobowac. 

 Moja corka, zabiera te sloiki, gotuje sobie ryz i miesza z chutney. Bierze do pracy jako lunch. Twierdzi,ze nic wiecej jej nie potrzeba.

Dzięki, przy najbliższej okazji spróbuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś grzybowo :D Grzyby suszone, które robię non stop i tych najwięcej w tym roku, grzyby marynowane oraz grzybki świeżuteńkie z cebulką smażone, zjadane z chlebkiem :)

Nie jadam grzybów, ale wyglądają tak apetycznie, że chętnie bym spróbowała :)  :D

Edytowane przez ReniaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.