Skocz do zawartości

Sprzedaż żywności przez rolników do sklepów i restauracji - ustawa podpisana 29


miro

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,39,listopad-2018.html

 

Punkt 29.

 

To muszę być rolnikiem czy nie muszę?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest napisane, że tak. To rozszerzenie możliwości sprzedaży.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest napisane że rolnik, ale był u mnie kolega który nie jest rolnikiem, produkuje sery i będzie mógł sprzedawać.

Nawet pokazał mi kopię wpisu do RHD.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cos na ten temat w TV mowili , i nawet pokazywali jakas pania co robila ser w domu ,troche mnie co prawda przerazila swoim sposobem produkcji ;) nakladajac mase serowa do ociekania reka w obraczce nawet nie chce sie zastanawiac ile bakterii jest pod taka obraczka :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro Ja nie jestem rolnikiem, a mam RHD. Pytać u źródła, czyli w PIW- weterynaria :)

To mi pomógł ????

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie coś innego zastanawia. W jednym miejscu ustawa mówi o możliwości sprzedaży do pobliskich sklepów, a nieco niżej, że zbywanie żywności nie będzie mogło być dokonywane z udziałem pośrednika. Wg mnie sklep to pośrednik. Jak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie coś innego zastanawia. W jednym miejscu ustawa mówi o możliwości sprzedaży do pobliskich sklepów, a nieco niżej, że zbywanie żywności nie będzie mogło być dokonywane z udziałem pośrednika. Wg mnie sklep to pośrednik. Jak to rozumieć?

O to właśnie rozszerzono zakres możliwości sprzedaży, wcześniej rolnik mógł bezpośrednio do klienta detalicznego. A pośrednik to wiadamo, ogniwo pomiędzy rolnikiem a sklepem, czyli kolejna marża i tego słusznie ustawa ma zakazać.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A pośrednik to wiadamo, ogniwo pomiędzy rolnikiem a sklepem, czyli kolejna marża i tego słusznie ustawa ma zakazać.

Tutaj raczej chodzi o krótki łańcuch dystrybucyjny i jednoznaczność pochodzenia towaru.

Decydujące są względy sanitarne.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Decydujące są względy sanitarne.
Dla mnie to jest najwazniejsze , zawsze jak cos kupuje co jest takim wyrobem domowym mam obiekcje ..nie wiem czy ktos widzial program w TV wlasnie dotyczaca handlu i pokazywali jak robiono ser domowymi sposobami, ktory byl sprzedawany ,,niestety jak zwykle moje przekonanie sie tylko potwierdzilo 

masa serowa mieszana i nakladana do formy reka na ktorej jest obraczka ! :hmm:  :facepalm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i pokazywali jak robiono ser domowymi sposobami, ktory byl sprzedawany ,,niestety jak zwykle moje przekonanie sie tylko potwierdzilo  masa serowa mieszana i nakladana do formy reka na ktorej jest obraczka !

 

Co  tam obrączka ;). Widziałaś jak nieraz wykonywane są  oscypki?  :facepalm: .  Przed  "lepieniem"  Pan miał rączki jak po zbieraniu ziemniaków , po robocie jak chirurg przed operacją  :laugh: .  (na szczęście  baranka sprawiał dla nas zaraz po zrobieniu oscypków  :)

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powstaly FArmers MArket. Na nich trzeba spelniac reguly typu miec zarejesrtowana kuchnie ,przy produkcji zywnosci. Ale jest to mozliwe zrobic we wlasnym domu. Tym sposobem kupic mozna produkty prosto od regionalnych farmerow. Od marchewki do kielbas, serow cy innych podobnych rzeczy.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@binio1111, wiem wiem , znajomi czesto przywoza nam z Zakopanego oscypki , to nie mysle jak sa robione bo bym nie zjadla , mam tak od malego wyjezdzajac na kolonie zabieralam wlasne sztucce :facepalm:  bo jak zobaczylam kiedys niedomyte to nie moglam sie przekonac czy wszystkie sa czyste  :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wyjezdzajac na kolonie zabieralam wlasne sztucce
:D :D :D

electro dobrze że nie widziałaś brudu w toalecie bo byś z własną deską jeździła.  :D  :D  :D  (przepraszam ale do głupiej głowy od razu to wpadło :facepalm: )

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wróbel75, nigdy nie siadam ..teraz jak jezdze gdzies to mam specjalne nakladki na cala deske ,zeby nie stylem narciarskim :D  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nam nie generalizując brakuje, kultury higieny przy wyrobie żywności.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, rzeczy tak oczywiste nie sa dla wszystkich oczywistymi .

Ja kupujac cos na targu dlugo przygladam sie temu kto to sprzedaje ..

i jestem raczej jak ten klient z filmu S. Barei  "Do Bydgoszczy będę jeździł, a tu nie będę kupował!"  :)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.