Skocz do zawartości

Polędwica dojrzewająca - prośba o pomoc.


Mamona

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3,5 miesiaca pozniej, 35% utraty wagi. Dobrze wyglada?

Bo capi skarpetkami niemilosiernie  :D

 

I co teraz, zapakowac prozniowo i do lodowki na kolejne kilka miesiecy?

Jest jakis sposob by pozbyc sie zapachu przed zjedzeniem? Czy podawac z klamerkami na nos?

 

 

post-97504-0-67745700-1592014096_thumb.jpg

post-97504-0-84462300-1592014104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to naprawdę ten sam wyrób co w #144?

Tak 

[Dodano: 14 cze 2020 - 23:45]

To ciekawe,bo jak drugim razem robiłem polędwicę,ale już bez kolendry to obyło się bez skarpetkowego zapaszku.

Psiakrewka, to nie wiem co jest.

Edytowane przez Mamona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuje to ten specyficzny "zapaszek" pochodzi ze zjełczałego tłuszczu, a nie kolendry.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tematu:

Polędwica suszona a`la wędliny parmeńskie

post  339210

"Po pierwsze – kolendra może powodować nieprzyjemny zapach, często zwany zapachem „starej skarpety” i chociaż nie wpływa on (zapach) na walory smakowe, może być dla niektórych odrzucający i należy na to zwrócić uwagę."

Ja już nic nie muszę.

Piwo posiada wartości odżywcze,podczas gdy żywność nie ma żadnych wartości piwnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, cytat cytatem, ale:

 

 

Kolendry nie dawałem

 

I jest zapach starej skarpety  :)

To jaki wniosek?

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3.5 miesiaca i tylko starta wagi 35%. Na zdjeciach przekroj wyglada jakby nie byl dojrzewany. Skad mieso pochodzilo?  Moglo byc z PSE lub moglo byc "nasaczone" przez producenta/dystrybutora. I raczej nie degustowalbym.

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Toshiba, radzisz pozbyc sie towaru?
 
StefanS już się wypowiedział w tej sprawie.
Kiedyś zrobiłem korniszonową karkówkę, (bez kolendry) miała taki sam intensywny "zapaszek", połakomiłem się i zjadłem około 15 dg, czyli niewiele, a s.a.m całą noc. 
Wiec lepiej zrób jak StefanS radzi.
Ja na pewno bym wywalił

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOze nalezaloby ujac to inaczej - to sa opinie, bo nikt nie jest w stanie Ci powiedziec co masz zrobic - Ty sam musisz zdecydowac. Wiec jeszcze raz - IMO - poprostu cos jest w wygladzie na zdjeciach co nie jest wygladajace dobrze w porownianiu do podobnych wedlin z jakimi mialem doczynienia. Sczegolnie te zdjecia z postu #144, jak rowniez zdjecia przekroju. Tak naprawde nie wiemy nic na temat warunkow dojrzewania, procesu, pochodzenia miesa. Ze zdjec i opisow mozna wyciagnac wniosek ze miales wilgotnosc duzo wieksza niz na wskaznikach. Moge tylko podejrzewac patrzac na pokrycie moldem - Jesli dotykajac dlonia miales odczucie "aksamitnosci"/ welnistosci plesni na powierzchni to moze swiadzcyc o nadmiernym jej wzroscie, dodatkowo ten "skarpetowy" zapaszek jest efektem i silnego rozwoju plesni i nadmiernych reakcji enzymatycznych w samym miesie co skutkuje takimi objawami. Podobny przypadek mialem gdy mialem uszkodzona kontrole wilgotnosci i przez ok 2 tygodnie mialem powyzej 90% RH. Te dwa kawalki z przekrojem i ze zdjec z postu 144 raczejpotraktowalbym chyba koszem. Pozostale ktore masz - przewazyc trzebaby bylo i wowczas decydowac. Ewentualnie mozessz powiesic w tej lodowce ale bez humidifier aby podeschly. Wlozenie do prozni w tym stanie jak na ostatnich zdjeciach podejrzewam ze pogorszy sytuacje - mimo wszystko zbyt duza zawartosc wilgoci. Tak jest moja opinia na podstawie tych danych przedstawionych dotychczas.(jeszcze raz - skad pochodzilo mieso?).

Zycie - to pasmo problemow i trudnosci. Chwile radosci - to nagroda za trud ich pokonywania.

StefanS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to sa opinie, bo nikt nie jest w stanie Ci powiedziec co masz zrobic - Ty sam musisz zdecydowac

Rozumiem i doceniam. Dziekuje za pomoc Panowie.

A mieso pochodzilo od rzeznika (rodaka). Nie mam pojecia czy bylo nasaczone czyms czy nie...

 

Tak na szybko sprawdzajac reszte miesa, to jeden kawalek karkowki wydaje "suchy", mniej wilgotny niz reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem wszystkie kawalki miesa, wiekszosc wyladowalo w koszu. Lepiej sie nie zatruc...

2 kawalki karkowki prezentuja sie nieco odmiennie. 

  • oba sa niemal suche na powierzchni, pozostale dawaly odczucie "aksamitnosci" przy dotyku (dzieki Stefan)
  • troszke capia skarpetkami, ale to nic w porownaniu z reszta
  • dodatkowo pachna przyjemniej, tak jakby miesem - nie wiem jak to okreslic
  • mniejszy kawalek - ten z plasterkami - wydaje sie "bardziej dojrzaly"

Pytanie, sprobowac? Zachowac? Czy rowniez do kosza?

 

 

post-97504-0-75486800-1592795467_thumb.jpg

post-97504-0-43815000-1592795475_thumb.jpg

post-97504-0-23092500-1592795492_thumb.jpg

post-97504-0-25023800-1592795506_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię aby ktos dopowiedziany dal Tobie odpowiedz  o próbowaniu na 100% lub nie próbowanie na 100%

jesteś dorosły, musisz sam podjąć decyzje.

'Możesz wybrać pomiędzy bólem du..y z powodu wyrzucenia wszystkiego, lub bólem du,,y od sr,,,ia, naturalnie istnieje prawdopodobieństwo ze jest OK, ale czy warte ryzyka?

Wszystko było w jednej komorze, powietrze cały czas krążyło, wiec raczej jak jedno dostało strzała, to wszystko co przenosi się powietrzem ma to samo. Nie wspomnę o tym ze wcześniej (podczas uboju, rozbioru,  transportu, w sklepie, peklowania itd) , miało kontakt fizyczny pomiędzy sobą. Gdyby jeszcze było wiadomo dokładnie  co to jest, można by dyskutować.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skoro "pachna" troche inaczej
Zepsute mięso śmierdzi ewidentnie , dojrzewające -nie , zapach jest oczywiście inny niż świeżego  ;) jeśli robiłeś wszystkie tak samo - to wiesz. Jeśli inaczej - zawsze możesz spróbować  :D

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.