Skocz do zawartości

Sery made by wróbel


wróbel75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Ale widzę przekrój który nie jest już korycinowy :)

Aha - no i to też jest odpowiedź :thumbsup:


[Dodano: 31 sty 2020 - 22:37]

A ja myślałem że z racji tylko 20 dni dojrzewania jeszcze nie jest Korycinowy :)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozkroiłem swój pierwszy Ser Koryciński który wykonałem (chyba) bez błędów.

 

 

Muszę Cię zmartwić. To już nie jest korycin :) to już zupełnie inny ser który bardzo ładnie stworzyłeś. Świetny

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Wróbelku , to chyba coś jednak "spieprzyłeś" ... :clap:  , w środę wracam z zachodu i zaczynam znowu sery... a przynajmniej dziś tak myślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wróbelku , to chyba coś jednak "spieprzyłeś"

Eeee tam ;)

 

 

w środę wracam z zachodu i zaczynam znowu sery... a przynajmniej dziś tak myślę :D

Ja mam teraz baaaardzo ograniczony czas i tylko dbam o "Noworoczną Goudę" :hmm:

Następne sery dopiero gdzieś pod koniec lutego :(

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Następne sery
Wessało Cię - Brawo - nawet jak wyjdzie trochę inny a smaczny to zapisuj dokładnie kroki , czasy i temperatury  :D  :thumbsup:  :clap: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby z jakiej to racji usuwać ??? To bardzo ciekawy wariant i rodzaj serka, w tym wypadku śmietana z jajkiem występuje w roli podpuszczki i powoduje wytworzenie owarzonego skrzepu po podgrzaniu mleka. Jako że lubię nowości i ciekawostki, dzisiaj ten "jajeczny serek" będzie wykonywany celem degustacji, bo bardzo mi się ten serek spodobał, muszę przyznać. Wrażenia jak zawsze opiszę i podam do wiadomości SiBów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciekawe co z tego będzie ?
Omlet z twarożkiem  :D  :D  :D  :D - co wcale nie znaczy ,że nie smaczne ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, w weekendy nie mam dostępu do neta. :facepalm:

 

 

 

Wessało Cię - Brawo - nawet jak wyjdzie trochę inny a smaczny to zapisuj dokładnie kroki , czasy i temperatury :D:thumbsup::clap:

Robię, robię zapiski. Tylko teraz muszę to spisać w jedno miejsce bo zazwyczaj jest to zapisywane na kartce i ląduje w szufladzie. Ale ser smaczny, wiec na pewno spróbuję go odtworzyć i upewnię się że wyjdzie to samo :)

 

 

 

Mam nadzieję że wszystko zakończy się sukcesem że te uszkodzenia w niczym nie przeszkodzą :thumbsup:

Jacku, jakie uszkodzenia masz na myśli?

 

 

 

Łobacy siem Maskusiu, ale też tak myślę że omlecik na zimno, czemu nie :D ? Zmniejszyłem co prawda ilość jajek do sztuk dwóch, a zamiast kwaśnej śmietany, dałem 3% mleko acidofilne :D .

Sverige2 opisz wrażenia, zobaczymy czy warto trzymać ten materiał w temacie serów :thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, już po degustacji, i cóż tam słychać ? Wrażenia gorzej niż byle jakie :D . To co ten pan opowiada na filmiku to kompletna bajadera i bzdura totalna, to coś, to ani ser, ani też omlet na zimno. Smak przynajmniej jak dla mnie ohyda, właściwie to nie wiadomo czym to coś smakuje, ni to jajecznica na zimno, i diabli wiedzą co, ale serm to już smakuje najmniej. Reasumując, jedno doświadczenie więcej, wyrzucone pieniądze, ale przecież nauka kosztuje, lecz nikomu tego czegoś nie polecam, chyba że za karę :D. Nie mniej to tylko moja opinia, i nie każdy musi się z nią zgadzać, wybór więc należy do SiBów  :D  :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim usunę ten "przepis" chciałem mu dać szansę i wykonać go też sam. Stygnie.

Na początek udusił bym prezentera za ... czyszczenie przypalonego garnka :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początek udusił bym prezentera za ... czyszczenie przypalonego garnka :D

Przez grzeczność Wróbelku o tym "drobiazgu" nie wspomniałem, zbyt dużo byłoby tych minusów jak na jedn raz, ale tak, masz rację :thumbsup:, przywarło pomimo intensywnego mieszania :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jest to ser czy nie?

Zależy z jakiego punktu widzenia :D

  •  jest to produkt spożywczy z wytrąconym białkiem (czysta kazeina) i tłuszczem
  • nie mieści się w żadnej grupie serów (twarogi, podpuszczkowe, zwarowe)
  • w składzie gotowego wyrobu 3/5 stanowią jajka (ser krowi ok. 10-12 dkg, jajka 15-18 dkg).

 

 

właściwie to nie wiadomo czym to coś smakuje,

A pamiętałeś o soli ? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

właściwie to nie wiadomo czym to coś smakuje,

 

A pamiętałeś o soli ? 

 

 

Tak EAnno, oczywiście pamiętałem, bom przecie słonolubny, więc na całe to badziewie dodałem jak w przepisie, 2 łyżeczki "Kłodawskiej niejodowanej", tak że poziom wysolenia OK, tylko smak ogólny tragedia :D. Tak czy siak, jest jak piszesz, to tylko i wyłącznie "produkt spożywczy", kazeina z tłuszczem, i jak na mój (być może zdegenerowany gust i smak), wyrób zupełnie niezjadliwy  :D .

Pozdrawiam Jarek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie zjadliwe, ale z drugiej z kolei "szkoda wyrzucić" taki świeży eksperymentalny produkt. Zrobię więc jeszcze jeden eksperyment "naukowy" zanim "toto" zjedzą koty :D . Otóż pomyślałem sobie że pokroję "toto" w grubsze plastry, otoczę w fajnej panierce z dodatkiem ziół, i spróbuję obsmażyć "toto" na patelni na rumiano, na bazie oleju rzepakowego, a nóż coś jeszcze z tego będzie :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.