Skocz do zawartości

jacekw21

Rekomendowane odpowiedzi

zrobilam  kielbase z Twojego przepisu z dodatkiem pieprzu cytrynowego i moge Ci tylko podziekowac bo wyszla pyszna     , najlepsza jaka do tej pory zrobilam

Jestem bardzo zadowolony że aż tak się przydałem cieszę się że kiełbaska wyszła i smakowała  :thumbsup:  

[Dodano: 05 lut 2020 - 15:55]

Mielonka a"la tyrolska

 

Przepis:https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/16353-mielonka-ala-tyrolska/

 

post-72431-0-96800600-1580914541_thumb.jpg

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
emka24, dnia 24 Marz 2021 - 14:16, napisał: Proszę skierować do przepisu.    Przepis jest nad zdjęciami w linku 

 

 

Chodzi mi  o tę kiełbasę z pieprzem cytrynowym.

[Dodano: 24 mar 2021 - 16:42]

 

 

emka24, dnia 24 Marz 2021 - 14:16, napisał: Proszę skierować do przepisu.    Przepis jest nad zdjęciami w linku 

 

 

Chodzi mi  o tę kiełbasę z pieprzem cytrynowym.

Edytowane przez emka24
emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Pasztet z indyka

post-72431-0-75011800-1652794888_thumb.jpgpost-72431-0-59519800-1652794895_thumb.jpgpost-72431-0-58045000-1652794903_thumb.jpgpost-72431-0-69695600-1652794909_thumb.jpgpost-72431-0-79891600-1652794915_thumb.jpgpost-72431-0-43790900-1652794921_thumb.jpgpost-72431-0-66808400-1652794925.jpg

Przepis autorski;

-1,2 kg ścinki tzw. (mięso gulaszowe ) z indyka 

-0,3 kg wątróbki z indyka 

-18g/kg sól ważona nie jodowana 

-4g/kg przyprawa do pasztetu

-6g/kg świeży czosnek

-3g/kg jamaican jerk (przyprawa do drobiu)

-jedna większa marchew

-jedna cebula

-dwie małe bułeczki 

-dwa jajka 

WYKONANIE

Do garnka wlewamy tyle wody aby nasz surowiec był całkowicie przykryty. Wodę podgrzewamy do 80 stopni i wrzucamy marchew, cebulę i mięso,  parzymy, aż warzywa będą miękkie, a mięso nie będą surowe w środku. Cały czas utrzymujemy temperaturą 80 stopni. W osobnym garnku parzymy wątróbkę  w temp 80-85 stopni czas około 15 min. Po parzeniu wyjmujemy warzywa , mięso, wątróbkę i studzimy. Następnie wszystko mielimy na drobnym sitku 2,5-3 mm dwa razy. Bułki moczymy w rosole i dajemy do mielenia. Po zmieleniu składników zabieramy się za przyprawianie. Dodajemy jajka. Podczas mieszania musimy ocenić gęstość naszego farszu i w razie potrzeby dolewamy rosołu. Masa mięsna ma być w miarę luźna. Napełniamy formy i pieczemy w 180 stopniach 60 min.

 

 Ps. Z podanej ilości surowca wyszło mi dwa słoiki 300 g pasztetu i jedna forma 12 na 23 cm do pieczenia . Polecam ten przepis pasztet jest bardzo smaczny i wyrazisty w smaku za sprawą dodanych przypraw.
Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4g/kg przyprawa do pasztetu

Polecam przyprawy są z mojego miasteczka i chwale je sobie tam znajdziesz tą do pasztetu a szczególnie polecam pieprz ziołowy białowieski jest znakomita  już kilka osób z forum zaraziłem ta przyprawą   ;)

https://runobio.pl/

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekw21, czy w tym pieprzu smak majeranku jest wyrazny czy bardziej gorczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno, ani drugie Electro, smak jest w tym "Pieprzu ziołowym Białowieskim" doskonale zbalansowany, tak że nic w tej przyprawie nie dominuje, świetnie skomponowana przyprawa ogólnego stosowania, tak jak podaje producent, raczej jako dodatek do mięs i potraw, a nie jako zamiennik pieprzu :D . https://sklep.runobio.pl/pieprz-ziolowy-bialowieski-250g-p-225.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, pytalam glownie dlatego ze jakos za majerankiem nie przepadam . sklad widzialam bo widzialam na stronie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dlatego Ci odpowiedziałem Electro, myślę że dość dokładnie. Ten "Pieprz Ziołowy" to taka przyprawa ogólnego stosowania, bardzo dobrze zbalansowana w której nie dominuje żaden z zawartych w niej składników :D  :thumbsup: . Można w nim wyczuć raczej nutkę jałowca, niż majeranku :D.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy w tym pieprzu smak majeranku jest wyrazny czy bardziej gorczycy?

Powiem Ci szczerze nie wiem nie umiem się określić w tym temacie , tam też przebijają się inne przyprawy ogólnie co mogę powiedzieć o niej to jest bardzo aromatyczna i pasuje do wszystkiego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.