Skocz do zawartości

Kiełbasy dojrzewające z dzika


aaa123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

 

Proszę o informację na temat możliwości wyrobu kiełbas dojrzewających z dzika. Krążą opinie, że nie powinno się takich robić, ze względu na bakterie i pasożyty występujące w tym mięsie. Nie jest to dla mnie zrozumiałe. Mięso z dzika - podobnie jak ze świni jest badane. W takim razie gdzie różnica ? Co Koledzy i Koleżanki o tym myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso z dzika - podobnie jak ze świni jest badane. W takim razie gdzie różnica ?

Różnica jest w wygłaszanych opiniach i niezrozumiałych przesądach. 

Moje ub. roczne salami z dzika:

 

post-40040-0-50836800-1587131070_thumb.j

 

Opis jest w tym poście: SALAMI Z DZICZYZNY

Mięso musi być oczywiście badane przez weterynarza.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje u Ani.Ania się chyba nie obrazi ,że wstawiłem jej zdjęcie mojego salami. :D Opis jest https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8793-w%C4%99dliny-dojrzewajace-i-suszone-arkadiusza/

post-41296-0-01953000-1608196092_thumb.jpg

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to moje u Ani

Salami @Arkadiusza było znakomite; miałam wielką przyjemność je degustować.

Co do mojego - była to trochę jazda bez trzymanki; po gwałtownym i głębokim spadku pH (szczepionka + temperatura) nastąpiło gwałtowne dojrzewanie do dość wysokiego pH.

W efekcie salami uzyskało mocną nutę serów włoskich  :laugh: .

Coś dla koneserów  :tongue:

Możliwość pomiaru pH i obserwacji zachodzących przemian to niezła zabawa i niezwykła satysfakcja, że można nad tym panować  :thumbsup:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje u Ani.Ania się chyba nie obrazi ,że wstawiłem jej zdjęcie mojego salami. :D Opis jest https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8793-wędliny-dojrzewajace-i-suszone-arkadiusza/

attachicon.gifsalami.jpg

Arkadiusz, widzę że o Twoim salami krążą już legendy. Widziałem opis z degustacji, zdjecia, ale czy możesz wskazać gdzie (lub czy) jest dokładny opis. Proporcje składników, ilość przypraw, cukru, kultur.... proces produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Krążą opinie, że nie powinno się takich robić, ze względu na bakterie i pasożyty występujące w tym mięsie. 
Znam osoby, które badają mięso z dzika dwoma metodami: wytrawianie oraz trychinoskopowa.

Pragną widzieć, czy mięso nie zawiera motyliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.