Skocz do zawartości

Nadziewarka do kiełbasy


Robik42w

Rekomendowane odpowiedzi

Ja średnicy kolanka zmniejszał przecież nie będę Grzegorzu. Z gabarytami wszystko pozostanie po staremu, spójrz na mój szkic. Wytnę tylko ścianki i to co niepotrzebne, więc w związku z tym, po wywaleniu takiej "kupy" materiału, zachowując kąty, to tyle co pamiętam z mechaniki, opory będą o połowę mniejsze, po usunięciu tego zbędnego dziadostwa dającego zbędne opory :D.

Ps. Nadziewam "Rooslerem vel King Hoff" , jeden producent, a wiele nazw, podobnie jak z "Hendowatymi", kabanosiki po dziś dzień, ponieważ adaptacja nadziewarki była przeprowadzona w sposób prawidłowy, zgodnie ze sztuką, więc tuba jest szczelna, uszczelka  nie wyskakuje, a zębatka są ciągle we wzorowej kondycji :D . Zresztą nie ma o co "kopii kruszyć" Grzegorzu, zrobię pokażę, i opiszę na forum, tak jak to robię zawsze ze wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

nie ma o co "kopii kruszyć" Grzegorzu
Widzisz Jarek , Grześ lekcji nie odrobił i zamast nówkę  od razu przerobić porwał się na kabanosy :D  :facepalm: . Może i dobrze - bo tak mogę z przyjacielem czasami pokręcić trochę kabanosów - przednia zabawa a i szybciej we dwóch :clap:  :thumbsup:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie ma o co "kopii kruszyć" Grzegorzu
Widzisz Jarek , Grześ lekcji nie odrobił i zamast nówkę  od razu przerobić porwał się na kabanosy :D  :facepalm: . Może i dobrze - bo tak mogę z przyjacielem czasami pokręcić trochę kabanosów - przednia zabawa a i szybciej we dwóch :clap:  :thumbsup:

 

 

Nooo, i jak widać Waldku błędy też czasami na dobre wychodzą, więc nie pozostaje nic innego tylko "Tak trzymać", a do "czytania lektury" okulary zakładać, kiedy wzrok osłabnie :D:thumbsup::clap: .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł temat farszu, który pozostaje w nadziewarce .

Dzisiaj robione kiełby i postanowiłem zważyć.

 

post-70549-0-74194500-1644057463_thumb.jpg

post-70549-0-62518500-1644057474_thumb.jpg

post-70549-0-45437200-1644057489_thumb.jpg

post-70549-0-26106900-1644057504_thumb.jpg

 

 No i zastanawiam się czy jest o co walczyć ? 86 gram :facepalm:  Cienki ten kotlet ;)

 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku, ale dokładnie tak właśnie ma być, i będzie. Chcę mieć profesjonalną tubę, wykonaną dokładnie tak jak jest wykonana twoja. Po prostu, ujście farszu ma się rozpoczynać na bocznej ścianie tuby. Ujście w denku jest ok. jedynie w nadziewarce poziomej. Takie adaptacje "Hendowate" na bazie kolana hydraulicznego 2 cale, po prostu mnie wściekają. Tuba będzie zbudowana tak jak Twoja, i nie ma odwołania od decyzji, oby tylko Bozia zdrówko dała, ale zawsze trzeba mieć nadzieję :D .

 

f-kamille-solidna-nadziewarka-do-kielbas

 

Tylko taka opcja ma uzasadnienie umieszczania lejka w centrum denka. Hendowata ze swym hydraulicznym kolanem 2 cale, to prymitywny montaż sprzętu budżetowego, z elementów które akurat są na tzw.  "podorędziu", mnie to najzwyczajniej nie odpowiada, taki dziwak perfekcjonista, często taka przypadłość bardzo utrudnia życie, ale tak już mam od zawsze (po tatusiu), i raczej już zmiany nie będzie :D .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwak perfekcjonista

:thumbsup: A wiesz ilu tu takich :D - co chwila coś wymyślają i dyskutują co będzie lepsze / wręcz trzeba powstrzymywać jak się zagalopują :angel: /- a może o to chodzi by wymieniać sie pomysłami  :thumbsup:  :clap:  Nic w tym złego :D

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zasadnicza różnica Waldku. Ja niczego tu nie wymyślam, nie byłem i nie jestem "szalonym wynalazcą" tylko normalnym facetem który to to co fabrycznie s....lone, potrafi doprowadzić do stanu takiego jak powinien być wg. prawidłowych norm konstrukcyjnych. Chińczyk zrobił g...no i nie ma go za co chwalić. Twoja Nadziewarka jest wykonana przez wysokiej klasy Polskiego Producenta który wiedział co z produkt przywozi z sobą z USA, gdzie przebywał na tzw "dorobku", aby w Polsce robić podobne rzeczy z klasą, a nie Chińskie badziewie :D.

Właśnie wymieniać się pomysłami, i poprawiać to co planowo zostało z pełną świadomością sknocone, tylko po to aby było po tzw. "taniości" :mad: !!!

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk robić to co "byznesmen" z Europy zamówi. A że się kieruję znaczy byznesmen musi być jak największą przebitka (fachowo zwana marżą ) i ma być na koniec jeszcze tanio. Bo cena czyni cuda no to jest jak jestem. Spoko jak zamówisz dobry produkt, który kosztuje to Ci zrobią , no ale wtedy zysk no np 40 % a nie 400%. A tak się zamówi badziew za grosze , sprzeda z mega przebitka a jak coś się zgoni na chińską jakość a nie pazerność "byznesmena".Przy "okazji" zarobi sie współbraciach ale pieniądz nie śmierdzi.(ponoć)

Co do hendowatych nie uważam że są kiepskiej jakości ,są jakie są i gitara.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hendowatych nie uważam że są kiepskiej jakości ,są jakie są i gitara.

Jest jak dokładnie piszesz Maćku, tak robią tzw. "Byznesmeny geszefciarze" :D .Jednak jeżeli można coś w tej "Gitarze" poprawić we własnym zakresie ? Gdy wie się "o co biega" ? Ma się narzędzia i tzw. "pojęcie techniczne", a prawie każdy z nas majsterkowanie ma we krwi, to nie widzę przeszkód. Jednak jeżeli się ktoś nie czuje na siłach to zdecydowanie nie ma co polecać tego typu przedsięwzięcia, to fakt  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

poprawić we własnym zakresie

No jak tam Jarku udało się pomajstrować ? Bardzo jestem ciekaw tej poprawy 

post-70549-0-08220800-1652965296_thumb.jpg

post-70549-0-21703600-1652965311_thumb.jpg

Tym razem zważyłem z zawartością lejka - ale to nie ma znaczenia bo przy każdej jest jakaś zawartość lejka  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie Waldku, ponieważ wciąż jeszcze jestem w Szwecji, jednak myślę że w końcu sytuacja ze zdrówkiem będzie na tyle Ok. że nareszcie pojadę, i tuba nadziewarki będzie doprowadzona do "kultury użytkowej", na wzór i podobieństwo MESLI :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sytuacja ze zdrówkiem będzie na tyle Ok.
DUUŻO ZDROWIA - to najważniejsze :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.