Skocz do zawartości

Moje pierwsze wędzenie kwiecień 2021


dmirek62

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko nie Ty pierwszy i ostatni masz problem na początku z wklejeniem zdjęć. Na dole postu masz ikonkę więcej opcji a później to już praktycznie automatycznie.

Wybierz plik następnie załącz plik i jest.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Sobotnie wędzenie

Dlaczego kiełbasa jest taka pomarszczona?

Wygląda na słabo nabitą  lub po sporym wycieku.

Czy to stało się po parzeniu?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynka wyglada dobrze choć nie wiem po co i sznurowanie i siatka,ale kiełbasa to porażka.Prócz tego co wymieniła  E'Anna dodał bym ,że powodem może też być złe przygotowanie osłonki przed nabiciem.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sobotnie wędzenie

Dlaczego kiełbasa jest taka pomarszczona?

Wygląda na słabo nabitą  lub po sporym wycieku.

Czy to stało się po parzeniu?

 

Te nie były parzone , być może kilka przyczyn; zbyt luźno nabite, alko odparował i kilkudniowe suszenie w temperaturze  ok 12,14-16 stopni, dziś poszły do lodówki na leżakowanie

 

Szynka wyglada dobrze choć nie wiem po co i sznurowanie i siatka,ale kiełbasa to porażka.Prócz tego co wymieniła  E'Anna dodał bym ,że powodem może też być złe przygotowanie osłonki przed nabiciem.

Bo nie mogłem siatki naciągnąć ręcznie, dopiero po związaniu się udało a w siatce jest ściślej, osłonki były namoczone.

[Dodano: 29 kwi 2021 - 13:06]

Ta po lewej stronie była parzona w dniu wędzenia sobota,bardzo smaczna wilgotna. Ta z prawej to z tych co są po wyżej ,z sobotniego wędzenia, w smaku i w zapachu lepsza od tej parzonej

post-62468-0-16305900-1619697656_thumb.jpg

Nie boję się, gdy ciemno jest Lucyfer w mroku prowadzi mnie. Dusiołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglodu musialem spróbowac,

 

 

Skoro zaczęta, to już jej los jest przesadzony :) , nie będzie jej dane doschnąć :laugh: .

Edytowane przez EAnna

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zglodu musialem spróbowac,
 

 

Skoro zaczęta, to już jej los jest przesadzony :) , nie będzie jej dane doschnąć :laugh: .

 

Pozostała jeszcze jedna, muszę kontrolować przebieg procesu dojrzewania :D

Edytowane przez EAnna

Nie boję się, gdy ciemno jest Lucyfer w mroku prowadzi mnie. Dusiołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostała jeszcze jedna, muszę kontrolować przebieg procesu dojrzewania

 

 

organoleptyczne --- 10 X dziennie   :laugh:  :laugh: 

 

Potrzebujesz, stanowczo więcej próbek  :thumbsup:  :thumbsup: 

Edytowane przez EAnna

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozostała jeszcze jedna, muszę kontrolować przebieg procesu dojrzewania

 

 

organoleptyczne --- 10 X dziennie   :laugh:  :laugh: 

 

Potrzebujesz, stanowczo więcej próbek  :thumbsup:  :thumbsup: 

 

Do doświadczeń organoleptycznych zamówiłem 1/4 świniaczka, na jutro. :D  :D  :D

Edytowane przez EAnna

Nie boję się, gdy ciemno jest Lucyfer w mroku prowadzi mnie. Dusiołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.