Skocz do zawartości

Problem z zalewą peklującą


magda

Rekomendowane odpowiedzi

ja będę przechowywał garnek z zalewą w piwnicy , jeszcze nie wiem w którym dokładnie pomieszczeniu bo mam zakres temperatur od około 5 do 8 stopni .

Na dworze jest bardziej optymalna temperatura około 2 st. :grin:

U nas nocą obecnie spada nawet poniżej zera , nie wiem czy takie wahania temperatury nie będą miały wpływu na zalewę i na mięso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Tomuś . Od małego wolałem się wygadać jak wypisać . Chodziło o to że kolega kupuje mięsko 15.12. a chce wędzić 20. 12 i okres peklowania ma być trzy lub czterodniowy . Źle zaznaczyłem ale z głębszej treści to wynikało . :smile:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głębszej treści to wynikało .

Sory Andrzeju mimo różnicy wieku z pełnym szacunkiem gdzie Ty widzisz w tym poście "głębszą treść " ,bo ja nie ,do pięciu to chyba nie trudno policzyć :wink:

Prośba do " miotełek " , ja wiem ,że czas świąteczny i mnóstwo roboty ale "cierp ciało jakżeś chciało " do "pieca " takie nabijanie postów ,z tym włącznie.

Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Po poszukiwaniach udało mi się kupić sól peklową w Strumieniu ( niestety dosyć drogo 5zł za kg) popołudniem zrobiłem zalewę wg tabeli Dziadka .Okazało się ,że mięsa mam łącznie 13,7 kg ,więc wyszło mi 5,5 litra wody a do tego dałem 84dkg peklosoli .

Dałem również główkę czosnku ,kilka ziaren ziela ang, liści laurowych ,ale mam jeszcze takie pytanie czy można dać cukru , jeżeli tak to ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda!!!

Zadzwoń do mnie w ciągu dnia (poniedziałek) to podam Ci kilka adresów w Warszawie i opkolicach gdzie mozna zaopatrzyć się w akcesoria które Cię interesują.

tel. 501 292 289

MirekB dopiero dziś przeczytałam twojego posta i trochę żałuję bo o kiełbaskach na święta mogę już zapomnieć, ale będę pamiętała na przyszłość. A w sobotę wędzenie nie mogę doczekać się efektu :). muszę jeszcze tylko raz poczytać o parzeniu, żebym znowu czegoś nie przekombinowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda!!!

Zadzwoń do mnie w ciągu dnia (poniedziałek) to podam Ci kilka adresów w Warszawie i opkolicach gdzie mozna zaopatrzyć się w akcesoria które Cię interesują.

tel. 501 292 289

Mam prośbę, podobno wiesz gdzie można zakupić jelita w Warszawie na Pradze płd, cos słyszałem o rondzie Wiatraczna. Możesz pomoc?
majo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trzymał dłużej w solance, a nie przedłużał osuszania. Bałbym się zbyt długiego dostępu powietrza do mięska, ale jeśli już wyjate i nie można wsadzić spowrotem - trudno. Trzymaj w chłodzie, temperatura jak do peklowania.

dokładnie, mięso wyjęte a zalewa wylana... mam nadzieję, że się nie popsuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz kiedyś wedziłaś, to możesz pokusić się o zmianę metody tradycyjnej na sposób Ligawy, a mianowicie najpierw (czyli dzisiaj lub rano) sparzyć mięsko do wymaganej tempe. wewnatrz, a dopiero uwędzić. Mięso wyjęte z wody po parzeniu jest gorące i szybko samo się na powierzchni obsuszy (odparuje).

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać w ciemnym

Bardzo często można przeczytać o konieczności przechowywania jakiegoś produktu m.in. w ciemnym miejscu.

Jaki ma negatywny wpływ "światło" na mięso ?

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na stronie/forum mozna gdzieś poczytać o negatywnym wpływie szeroko pojętego "światła" (UV?) na mięso ?

Jak dobrze pamiętam to, nie ma konkretnego artu na ten temat.

Mięso i wędliny od dawien dawna przechowywano w chłodnym miejscu( brak energii słonecznej - chłodniej), gdyż był mniejszy wzrost drobnoustrojów.

Mięso(kawałek) nie składa się tylko z tkanki mięsnej ale i ... z tłuszczu, który nie "powinien widzieć" promieni słonecznych. Promieniowanie UV powoduje szybsze psuciu się tłuszczu a o tym, można poczytać w goodle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.