Skocz do zawartości

Problem z zalewą peklującą


magda

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Napisz jeszcze jakiego garnka używasz do peklowania,a najlepiej gdybyś wstawił zdjęcie.

Był tu przypadek na forum, gdzie zalewa reagowała z nitami mocującymi uchwyty garnka.

 

 

Gar zwyczajny emaliowany ponad 20L a zalewy 5L także ciecz nie ma kontaktu z nitami itp. Poniżej zdjęcie, ale mam tylko z 1 dnia peklowania - jutro postaram się wstawić aktualne

 

http://test.e-konto.net/img/gar.jpg

 

Edytowane przez Lolek_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak pisałem wstawiam fotki z dnia dzisiejszego - dziś obracając zawartość gara wszystko zachowuje się bez zmian - brak piany - brak śluzu w zalewie jak i na mięsie - brak nieprzyjemnego zapachu  (czuć przyprawy) mięso ma kolor jak na foto czyli chyba normalny - co o tym sądzicie. pekluje się już 11dzień a chciałbym bo jestem zmuszony do piątku

 

http://www.test.e-konto.net/img/gar_1.jpg

 

http://www.test.e-konto.net/img/gar_2.jpg

 

http://www.test.e-konto.net/img/gar_3.jpg

 

wiem nie wygląda to apetycznie ani ładnie ale tak się stało nie znam przyczyny, tłumaczę sytuację tym że wlałem do solanki nieprzecedzony wywar (czosnek-sporo !!, pieprz ziarna, ziele ang. ziarna. liść laurowy, kilka ziaren jałowca)

 

a pytam o wasze rady, uwagi, spostrzeżenia  aby unikać takich sytuacji na przyszłość - bo normalne to chyba nie jest

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lolek_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czosnek-sporo !!,

 

W jakiej formie był czosnek.W żąbkach czy roztarty.? 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pany za odp. w temacie, jak widzę znalazła się "podobna" reakcja u kolegi  ZLeP jutro wyciągam wszystko z zalewy do obsuszenia - to wydaje mi się że wytrzyma, ale druga kwestia czy nawet jak mięso nie śmierdoli (pachnie przyprawami, nie jest lepkie, ma ładny kolor ) nadaje się do spożycia i nie zagrozi (zaszkodzi) to mojemu jak i spożywającym zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w polędwicach i szynkach jest podobnie.

no właśnie u mnie w boczkach i polędwicach, bo pekluje je w tym samym stężeniu, a u karków i szynek zalewa jest przejrzysta, i dlatego ja podejrzewam od dawna polędwice ?!

może są najczęściej nastrzykiwane, bo najwięcej schodzi, nie wiem ? ale schaboszczak z patelni to nasze niemalże narodowe danie :)

 

LoLek_11

Moim zdaniem spokojnie możesz poczekać do jutra, jeśli nic ci się z mięskiem nie dzieje,

Ja wędzonki (zwłaszcza świąteczne) pekluję (bez nastrzykiwania) od Sobotniego ranka, do Soboty za 2 tygodnie, łącznie z ociekaniem wychodzi mi 14 dni i jest ok.

 

 

Też mam tak samo.

u ciebie też polędwice czy jakiś inny element ?? Edytowane przez osid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj było ostatnie obracanie mięsa - i jest tak jak pisałem wcześniej brak jakichkolwiek zmian mimo tej mętnej ( mlecznej zalewy )  (12 dni w solance) - także wydaje mi się że może udać się to moje pierwsze peklowanie takiego mięsa (szynki, boczki itp. ) ale dzięki waszym opinią wiem już dużo więcej i postaram się uniknąć takiej wpadki jak teraz, a temat mam nadzieję przyda się innym aby uniknąć takiego efektu.  Także jutro po robocie (ok. 16-tej) wyciągnę mięso z solanki dobrze opłuczę zimną wodą i przez noc powieszę w przewiewnym (chłodnym) miejscu do obsuszenia a  w sobotę wędzenie. Jeśli macie jakieś rady co do wędzenia mojej zawartości gara to będę wdzięczny za rady - a nie chciałbym kolejnej mojej wpadki :) 

 

Pozdrawiam WESOŁYCH ŚWIĄT życzę

 

ps. postaram się wstawić jakieś fotki po wędzeniu... ( oczywiście jak wyjdzie ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mimo moich obaw i kłopotów z solanką dotarłem do etapu wędzenia i moim skromnym zdaniem chyba wszystko się udało a i mięsko będzie wszystkim smakowało na święta.

 

http://www.test.e-konto.net/img/wedzenie_mix.jpg

foto słabej jakości bo i smartfon lipny :)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy szyneczka jest w środku surowa..?

 

kratka ....? ...to na jednego...?

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem aparat lichy to i foto nie wyraźne, szynka jest jednakowego koloru na całości i nie jest surowa, mięsiwo sparzone po wędzeniu  kilka osób już próbowało także nie miałem opinii surowości czy coś podobnego wydaje mi tylko się tylko że za długo trzymałem w wędzarni bo ponad 5h przy 55-60 stopni  - a kratka na życzenie kobiety bo lubi płaty (filety) z ryby a na hakach różnie to bywa często spadają a kratka je łapie i na niej wędzę filety itp. nawet te zawieszone filety dorsza przy tym wędzeniu spadły mimo potrójnego haka, a łososia nawet nie nabijałem na hak bo zawsze spadał

Edytowane przez Lolek_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kratka piwa... :facepalm:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

 

Pytanie z innej beczki, nie chcę zakładać nowego tematu bo pewnie to już było poruszane. Wyszukiwarki używałem na 15 różnych haseł i nie mam pomysłu na to co tam wpisać, jakie hasło żeby było co szukam. Jeśli ktoś może podać właściwe "hasło" to chętnie skorzystam i przeczytam co znajdę.

Poczytałem już trochę i wiem jak zapeklować ale pojawił się problem z naczyniem

Mam 1,5kg mięsa od szynki, zalane 0,6L według kalkulatora "peklowanie.exe" pobranego ze strony głównej na 5 dni wersja słona z cukrem <2% i nastrzykiwaniem. Mam zdaje się za duży garnek do tej szynki bo mięso jest przykryte w jakiś 80%, a reszta wystaje. Wstawiłem do garna wyparzone szklanki żeby zmniejszyć objętość ale to nie bardzo pomogło - mięso nie jest całkiem przykryte. Czy powinienem dodać więcej wody aby przykryć mięso, czy może czekać aż mięso puści solankę na zewnątrz ze swoimi sokami, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innego naczynia, a masz woreczki do robienia lodu, napełnij je wodą i włóż do garnka.

To powinno podnieść poziom zalewy.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wstawiłem do garna wyparzone szklanki żeby zmniejszyć objętość ale to nie bardzo pomogło

 

Jeśli już to butelkę, albo słoik z wodą , żeby wyprzeć solankę.A najlepiej to użyj mniejszy garnek 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mogą być też używane w winiarstwie szklane kulki.....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.