Skocz do zawartości

Ceny wędzonek


WędzonyBoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Sam zrób kalkulację..... wiesz po ile kupujesz mięso, ceny przypraw są ogólnie znane, dolicz pozostałe materiały i robociznę, na końcu zysk i podatek, i masz kalkulację, tu nikt nie poda ci ceny na gotowo ponieważ w różnych regionach Polski są różne ceny na ten sam produkt.

 

 

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czasu peklowania to już na początku swojej wędzarniczej kariery popełniasz błąd..... słuchaj ludzi którzy dobrze radzą abyś później nie znalazł się na pierwszych stronach portali i TV.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WędzonyBoczek napisał(a):

Dobra mniejsze o wieksze . Watek założyłem odnośnie cen

To nie tak. Z mięsem nie ma zabawy. Na tym forum przestrzegamy zasad bezpiecznego przetwórstwa mięsa. Najpierw poczytaj o prawidłach sztuki masarskiej, a dopiero potem zajmij się zakupem mięsa. Zawsze pamiętaj o tym, iż nie jesteś sam i poza Tobą ktoś jeszcze z rodziny będzie spożywał to co zrobisz.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, WędzonyBoczek napisał(a):

Witam.czy ktoś orientuje sìę w jakiejj cenie moge sprzedawać wędzonki 

 

Witam.Przy Twoim podejściu do samego peklowania szczerze mówiąc bał bym się od Ciebie cokolwiek kupić. Jak chcesz sprzedawać to chociaż zapoznaj się z podstawami technologii wytwarzania wędlin żeby nie skończyło się tak jak ze słynną galaretą z targu. Widzę ,że jesteś zainteresowany tylko kasą , ale nie bardzo chcesz zadbać o to żeby Twoje wędliny były zdrowe. PIęciodniowe peklowanie takie nie jest.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, arkadiusz napisał(a):

 

Witam.Przy Twoim podejściu do samego peklowania szczerze mówiąc bał bym się od Ciebie cokolwiek kupić. Jak chcesz sprzedawać to chociaż zapoznaj się z podstawami technologii wytwarzania wędlin żeby nie skończyło się tak jak ze słynną galaretą z targu. Widzę ,że jesteś zainteresowany tylko kasą , ale nie bardzo chcesz zadbać o to żeby Twoje wędliny były zdrowe. PIęciodniowe peklowanie takie nie jest.

Dlaczego 5 dni peklowania to mało?

 

Wydawało mi się że wystarczy zwiększyć stężenie i ewentualnie nastrzyki

tabelka-peklowania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, buchta napisał(a):

Dlaczego 5 dni peklowania to mało?

 

Wydawało mi się że wystarczy zwiększyć stężenie i ewentualnie nastrzyki

tabelka-peklowania.jpg

Masz rację wydawało Ci się. 

ps. tak awaryjnie rzekł bym mocno awaryjnie i przemysłowo to tak ale ja tam preferuję 14 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gluszec napisał(a):

Masz rację wydawało Ci się. 

ps. tak awaryjnie rzekł bym mocno awaryjnie i przemysłowo to tak ale ja tam preferuję 14 dni. 

Ok czyli lepiej stosować się do peklowania 11-13 dni i wtedy wszystko będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, buchta napisał(a):

stosować się do peklowania 11-13 dni

10-14 dni

14 minut temu, buchta napisał(a):

wtedy wszystko będzie dobrze?

Poszukaj na forum za pomocą szukajki tematu peklowanie, jak zapoznasz się z procesami i przemianami które przebiegają podczas peklowania to zrozumiesz.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, poczytam.

Po prostu sugerowałem się przepisami które są w książce pana Winckiewicza, a tam częst

40 minut temu, Grzewlod napisał(a):

10-14 dni

Poszukaj na forum za pomocą szukajki tematu peklowanie, jak zapoznasz się z procesami i przemianami które przebiegają podczas peklowania to zrozumiesz.

o  w przepisach jest właśnie peklowanie 5 dni. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, buchta napisał(a):

Dlaczego 5 dni peklowania to mało?

Podpowiem tylko ,że wyrównanie stężeń następuje 8 dnia. Resztę doczytasz. Miłej lektury.

  • Like 1

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.