Skocz do zawartości

Kruchość kiełbasy


EAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Znam mnustwo roznych prochow ktore uzywane sa w Europie a u nas niestety nie mozna .

"Prochy", które używane są w Europie dostępne są równiez i w naszym kraju.

Z czystej ciekawości napisz jakich nie wolno używać w USA, a są dostępne w Europie i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przepraszam, nie wiem jak to się stało, zaznaczyłem tekst z jego postu.

A co do koszeliny jest pozyskiwana z samic robaków żyjących na kaktusach :grin:, ma kolor czerwony.

Nazywana jest też czerwienią koszelinową.

Podałem jako ciekawostkę, dla zainteresowanych.

I przpraszam za offtop, gdyż należałoby wrucić do meritum sprawy czyli kruchości kiełbasy :blush: :rolleyes:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A może chodzi o taką kiełbasę kruchą aż rozpadającą się taką robiono i dalej niektórzy robią na wsiach. Produkcja bardzo prosta wszystko przekręcone przez siatkę 8-10 mm wymieszane byle jak, zawartośc tłuszczu ok 30 %. Wędzimy nie przestrzegajac zbytnio temperatur pilnujemy tylko by nie pospadała z kiji. Wartośc handlowa takiej kiełbasy żadna ,ale smak pamiętam do dziś. Chyba sobie zrobię taką. Pozdrawiam

Witam,

 

A mozna prosic o jakis przepis, taki troszke bardziej dokladny wraz z uzytymi przyprawami. Pamietam taka kiebase z przyjec weselnych, podawana na goraco, oraz zimna. Niezapomniany smak. Kielbasa bardzo latwo sia lamala z charakterystycznym trzaskiem. :tongue:

Mam prosbe, poniewaz kl I mozna uzyskac z np, szynki lub schabu, w nie wszystkich przepisach jest to zaznaczone, mysle, ze ma to wplyw na smak. Jesli jest to mozliwe, bardzo prosze o przepis z uwzglednieniem nazw mies uzytych. :grin:

 

Pozdrawiam

Siara

"W życiu piękne są tylko chwile"

Pozdrawiam

Siara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskać kruchą kiełbasę by była w miarę soczystą . Mam pytanie do uczestników tego forum. Sposób w jaki to się praktykuje w dużych zakładach jest bardzo prosty nie ma trudności zastosowania w domowych warunkach - czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszać, mieszać i jeszcze raz mieszać ?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt, że nie mam już znajomości w dużym zakładzie, to nie bardzo wiem jaka jest praktyka przy produkcji kiełbasy kruchej.

Będać na targach mięsa i wędlin " Warszawa 2007", przy okazji odwiedzić stoiska zakładu mieszczącego się w niedaleko moich okolic, powiedziałem pani technolog w jaki sposób wykonuje sie kiełbasę kruchą i soczystą (zachwalana przez speców od marketingu jako nowość), była zdziwiona moją opowieścią i skwitowała to zdziwionym uśmiechem.

Ale do konkretów, do produkcji kiełbasy pobieramy mięso świeże prosto z rozbioru i po rozdrobnieniu w czasie mieszania dodajemy peklosól i przyprawy, mieszajac do rozprowadzenia równomiernego składników po czym nadziewanie, osadzanie, wędzenie i parzenie itp. i już mamy kiełbasę kruchą.

Czy tak miała brzmieć odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku, jesli pozwolisz naprowadze troche na trop.

Prosze przesledzic dokładnie proces technologiczny produkcji kiełbasy robionej normalnie i zastanowic sie nad wpływem poszczególnych procesów produkcji i uzytych dodatków, na końcowy efekt naszych działań.

Kruchośc jest odwrotnościa ścisłości. :wink:

Więcej nie pisze, gdyz mnie Dziadek przechrzci. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin:

A może chodzi o taką kiełbasę kruchą aż rozpadającą się taką robiono i dalej niektórzy robią na wsiach. Produkcja bardzo prosta wszystko przekręcone przez siatkę 8-10 mm wymieszane byle jak, zawartośc tłuszczu ok 30 %. Wędzimy nie przestrzegajac zbytnio temperatur pilnujemy tylko by nie pospadała z kiji. Wartośc handlowa takiej kiełbasy żadna ,ale smak pamiętam do dziś. Chyba sobie zrobię taką. Pozdrawiam

Dziadku czy o to Tobie chodziło :grin:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANETKO I SIARA - tym sposobem osiągamy również kruchość ale kiełbasa jest dość sucha jakby wiórowata .Kruchość kiełbasy osiągniemy w nie zamierzony sposób gdy mamy mięso które nie chce wiązać szczególnie wp kl .Ale w tym wszystkim nie o to chodzi inny sposób jest praktykowany - mogę tylko zdradzić na razie ,że wszystko związane jest z wodą. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUNIA -Jesteś blisko a może w zgadywankę włączy się Zemat i Szczepan- zaznaczam że sposób ten przeczy procesowi produkcji kiełbas jakiego nauczono nas w tym zawodzie. POZDRAWIAM
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o peklowanie mięska na kiełbasę " na mokro "? :grin:

Ostatnia moja kiełbaska była tak włśnie robiona { wiem , wiem :blush: wbrew wszelkim przepisom , ale tak robią w kieleckiem na pewnej wsi i postanowiłam spróbować }

Kiełbaska wyszła krucha i soczysta :tongue:

quidquid agis, prudenter agas et respice finem - - cokolwiek czynisz , czyń rozważnie i patrz końca

Nostalgia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie oto chodzi Jestem przeciwnikiem peklowania mięs metodą mokrą na kiełbasy Ostatnie pytanie naprowadzające - mamy już prawie wymieszany farsz na kiełbasę o pięknej konsystencji wiemy że wędlina będzie dość ścisla co mamy zrobić by rozbić częściowo strukturę mięsa i kleistosc tego farszu . POZDRAWIAM
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mamy zrobić by rozbić częściowo strukturę mięsa i kleistosc tego farszu

zchłodzić na maxa przed osadzaniem ?????? :wink:

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.