Skocz do zawartości

Nie tylko śledzie!!


Kruszynka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Popełniłem dzisiaj pasztet z wątróbek indyczych.W zasadzie najlepsze byłyby gęsie,ale nie dostałem.Do pasztetu użyłem 75 dag.wątróbki,50 dag łopatki wieprzowej,jajko,słoninkę do wyłożenia formy.Wątróbki po umyciu posypałem łyżeczką bazylii,tymianku,oregano ,szczyptę gałki muszkatołowej ,świeżo zmielony pieprz mieszany /biały,czarny,zielony,czerwony/kielich wiśniówki /może być brandy lub porto /,trochę oliwki z zalewy suszonych pomidorów.Wymieszałem i wstawiłem do lodówki na 12 godz. .Kilka szalotek posiekanych poddusiłem na klarowanym masełku z Mlekowity .Wątróbkę i łopatkę zmieliłem wraz z cebulką na drobnym sitku.Po dodaniu masła z duszenia szalotki kutrowałem .Dodałem jajko,sól do smaku ,łyżkę rozpuszczonej w wodzie żelatyny i starannie wymieszałem.Naczynie do pasztetu wyłożyłem słoninką pokrojoną w cienkie paseczki,na dno kilka liści laurowych i igiełek rozmarynu .Po napełnieniu naczynia posypałem również rozmarynem i przykryłem folią . Gotowanie w parowarze przez 1 godz.i 15 min.Po ostygnięciu do lodówki i pod obciążeniem powinien :wink: stać 2-3 dni.Jest to naprawdę dietetyczna potrawa a słoninka tylko dla dodania aromatu. A po wyjęciu z naczynia /przedwczesnym!!/wygląda tak:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw śniadaniowy nr.I z udziałem pasztetu,serka koziego,domowego chlebka i tego do czego życie mnie zmusza :grin:

 

[ Dodano: Pią 25 Lis, 2011 10:20 ]

Kazik miej litość :clap: :lol:

nie ma litości w smaczności!!!!!! :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to przygotowania do świąt ruszyły.Wczoraj zagniotłem ciasto na pierniki według przepisu funkcjonującego w nasze rodzinie od dziesięcioleci.Jadłem je jak miałem parę latek :wink: je i moja wnuczka.To jest sztafeta pokoleń .

Ciasto dojrzewa w lodówce /parę dni musi być!/

a ja nabyłem dzisiaj całą łopatkę i w tej chwili parzy się biała kiełbaska w dwóch smakach :lol: .Jedna klasyczna, druga z duuuuużą ilością papryki , /ta dla mnie :thumbsup: / .Dodatkowo pekluje się ładny mięsień na szyneczkę,lub pieczeń ,piękny płat skóry poszedł do zamrażarki.Będzie na roladę,a w garnku pasteryzuje się pięć słoiczków smarowidła do chleba/to w ramach dbania o wagę-nie może nam ubyć ani kilograma obywatela/Jeszcze czeka mnie dzisiaj chlebek i śledzie w śmietanie.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czeka mnie dzisiaj chlebek i śledzie w śmietanie.

 

 

Kaziu , nigdzie nie pisałem , ale mam to samo do zrobienia . No , chyba że śledzie w śmietanie zrobię jutro . :lol:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu , nigdzie nie pisałem , ale mam to samo do zrobienia

widzisz jak nadajemy na tej samej fali :grin:,

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zagniotłem ciasto na pierniki według przepisu funkcjonującego w nasze rodzinie od dziesięcioleci

Kazik ja bardzo proszę o taki wypróbowany przepis... może już na te święta to nie dam rady upiec , choć kto to wie... :wink:

biała kiełbaska w dwóch smakach :lol: .Jedna klasyczna, druga z duuuuużą ilością papryki , /ta dla mnie :thumbsup:

Powiedz mi jeszcze czy do drugiej wersji białej użyłeś paprykę ostrą i w jakiej ilości??.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , chyba że śledzie w śmietanie zrobię jutro

Przepraszam,

czy Wy te śledzie robicie już na Wigilię czy na bieżące jedzenie?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wy te śledzie robicie już na Wigilię czy na bieżące jedzenie?

Aniu w moim wypadku spodziewam się jutro kochanej rodzinki :wink:.

 

[ Dodano: Wto 13 Gru, 2011 20:49 ]

@halusia@, papryka oczywiście ostra a ile dodaję ? tyle żeby mi smakowało :lol: .Oczywiście żartuję,ale jak rozmawialiśmy w Osieku doprawiam "na smak". Wiem,wiem że tak być nie powinno i na pewno się poprawię w najbliższym czasie.Przepis na pierniki podam w kąciku cukierniczym.Pozdrawiam bardzo,bardzo serdecznie.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, papryka oczywiście ostra a ile dodaję ? tyle żeby mi smakowało :lol: .Oczywiście żartuję,ale jak rozmawialiśmy w Osieku doprawiam "na smak"

Kazik smak , smakowi nie równy ... w takim razie ja też tak doprawię :grin:

 

Przepis na pierniki podam w kąciku cukierniczym.Pozdrawiam bardzo,bardzo serdecznie.

Dziękuję bardzo... Ja z Andrzejem również Was pozdrawiamy ... buziaki dla Jolki :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poczytałem sobie posty dotyczące naszej strony i jej funkcjonowania i uciekłem w bezpieczne miejsce :wink: .

Przedstawiam trzy potraw z trzech ostatnich obiadów.

1.Polska odmiana tortillas , moja babcia mówiła na to bauerwurst a więc i kuchnia niemiecka ma z nią coś wspólnego.Jeszcze jeden dowód na przenikanie się naszych kultur i nigdy nie można mówić o kuchniach czysto narodowych.W oryginale rodzinnym była kiełbasa,lub boczek,ja zstąpiłem je ogonówką i golonką wędzoną/resztki poświąteczne/. Cebulka posiekana, zeszklona na masełku klarowanym,wędlina pokrojona w kosteczkę lub paseczki,ziemniaki pokrojone w talarki.Uduszone do miękkości,dodany pieprz,sól,igiełki rozmarynu.Wszystko zalane rozbełtanym jajkiem z dodatkiem śmietanki lub mleka. , A po wyrzuceniu na talerz wygląda tak:

2.Hamburgery,ale nie takie z MC Donalda :wink: Mielona wołowinka wymieszana z musztardą,posiekanymi cebulkami,kaparami,oliwkami z dodatkiem ajwaru,odrobiną pieprzu i soli smażone na patelni grillowej bez tłuszczu pod koniec smażenia dodana naleweczka /w tym wypadku imbirowa/i podpalona .Podane z ziemniaczkami "czerwonymi" pieczonymi na patelni beztłuszczowej z sałatką z rukoli ,pomidorów,oliwek,białej rzodkwi i dresingiem z oliwki,sosu chili słodkiego,sosu sojowego,soli i pieprzu.

3.Wątróbka ale nieco inaczej niż normalnie.Na odrobinie masełka dusimy pokrojoną w "piórka"cebulę , dodajemy ćwiartki jabłka i pokrojoną w paseczki wątrobę wieprzową.Całość dusimy kilka minut pod przykryciem,posypujemy solą,pieprzem i majerankiem,dusimy jeszcze chwilę .Podajemy z podsmażonymi na maśle klarowanym spatzlami.Do tego resztka rukoli z ogórkiem i pomidorami z oliwką i octem balsamicznym;

Życzę wszystkim smacznego,a od nerwów to się wrzodów dostaje :grin:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musiałem ją wykonać!Jedna modyfikacja to dwukrotne zmielenie /wymóg LP :wink: /Wyszła wspaniale .

Przed parzeniem.

Po parzeniu Te grubsze poszły do podwędzania :thumbsup:

A to zapeklowana główka do salcesonu uśmiecha się przemiło :thumbsup: .A to salceson z niej poczyniony i nadziany do kątownic i osłony barierowej .Przekrój salcesonu

Ucho oczywiście było obowiązkowo zainstalowane :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten salceson '' chudziutki'' tak jak moje kabanosy

tylko głowizna ,spacerówka i ozory,samo zdrowie :lol:

. musi być pychotka

Joli smakowała a wybredna jest :wink:

 

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2012 20:47 ]

na spływ trochę zrobisz ???

tylko na starcie możemy degustować,bo woda podrobom nie służy :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salceson powiadasz.Raczej skłaniałbym się ku nazwie "głowizna i ozory w galarecie" :wink:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Raczej skłaniałbym się ku nazwie "głowizna i ozory w galarecie"

no dodaj jeszcze spacerówkę :wink:A głowiznę w galarecie to ja robię w miseczkach i słoikach :lol: . Tak na poważnie,to osoby narażone na cholesterol powinny unikać podrobów a taki nazwijmy "oszczędny"salceson lub głowizna w galarecie pozwala nie rezygnować z ulubionych smaków.

Andrzeju oszczędność wynikła z braku w sklepach odpowiednich składników.Przy okazji "wyszły"względy zdrowotne :lol: Dzięki za pochwałę z Twoich ust do duże wyróżnienie.A z tym avatarem to bardzo Tobie do twarzy.

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taki nazwijmy "oszczędny"salceson

Oszczędny :grin: .A niech Cię chudy byk.Te skwareczki tłuszczu to ta oszczędność przyczyniająca się do zbicia cholesterolu.Ja wysiadam. :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadiusz, żadne skwareczki tylko czysta głowizna.Cholesterol to głównie podroby np.serca.A chudy byk to samo zdrowie Arkadiuszu :lol: :lol: :lol:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiło się nam takie oto jajo strusie. Decyzja- robimy jajecznicę :thumbsup:

Przygotowane narzędzia Wiercenie małym wiertłem, rozwiercanie otworu Dziurka gotowa

 

"Wytrząsanie" zawartości Białko i żółtko już w pojemniku I już na patelni w towarzystwie cebulki i boczusiu

 

Starczyło na śniadanie dla dziewięciu osób.Zapach trochę odmienny od kurzego jaja ,ale w smaku dobre :thumbsup: :thumbsup:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.