Skocz do zawartości

Słonina wędzona


skarbek70

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić słoninę wędzoną z wtartą czerwoną papryką. Słyszałem,że to przysmak

( oczywiście dla takich którzy lubią tłuste ,ja tak) wiem, że na Ukrainie jest to danie powszechne.Nie długo tam pojadę jeżeli nie otrzymam przepisu na tym forum to postaram się zdobyć przepis oryginalny pochodzący z Ukrainy i wówczas podam go dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przepisy są na stronie głównej http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?topic=30

oraz jescze jeden link https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=740&highlight=sa%B3o

Pozostaje jeszcze opcja "Szukaj" z wpisanym hasłem - Słonina wędzona

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jak długo można trzymać słoninę w soli do czasu wędzenia?

Pytam bo wędzenie mi się przełoży o jakieś dwa tygodnie, a zasolona już leży 3 tydzień, w dodatku tydzień już natarta przyprawami.

Ja tam lubię swoja schizofrenię jest z kim wypić i pogadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak długo można trzymać słoninę w soli do czasu wędzenia?

Ja miałem też około miesiąca zasoloną jak kolega pedro i była wspaniała . Troszeczkę natarłem jeszcze przed wędzeniem ostrą papryką dla wzmocnienia mocy :smile:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiedyś sąsiad stary rzeźnik uwędził w beczce słoninę. Była super i prawie dała się smarować, była delikatna nie "ciągnęła" się. Moja jest pyszna ale jest jak podeszwa.

Co zrobić by słonina była jak masło?

Ja tam lubię swoja schizofrenię jest z kim wypić i pogadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co zrobić by słonina była jak masło?

Na początek , to mieć taką słoninę jaką wędził sąsiad a nie dzisiejszą . Myślę że miał słoninkę ze sztuki swojego chowu .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Tą słoninę kupiłem na początku grudnia 2009 roku i trzymałem ją w soli do 10 marca 2010. Wyjąłem z soli i opłukałem z jej nadmiaru, potem osuszyłem papierowymi ręcznikami i obsypałem papryką 80/20 słodka/ostra. Wędziłem zimnym dymem 3 dni. Takiej to jeszcze nie jadłem - jest jak .........mniam mniam

http://img294.imageshack.us/img294/9822/p1070789xx.jpg

SMACZNEGO :grin: :grin: :grin:

Ja tam lubię swoja schizofrenię jest z kim wypić i pogadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja robię słoninę bardzo podobnie, z tym że dodaję jeszcze nieco gałki muszkatałowej i trochę octu balsamicznego Wszystkim nacieram słoninkę najwięcej daję jednak papryki czerwonej, wędzenie w zimnym dymie, a później jeszcze leżakowanie. Do świeżo pieczonego chlebka... miodzio :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że ja też robiłem coś podobnego ze słoniny. Różnica polegała na czasie nasalania i wędziłem najpierw w 50 stopniach a po 1 godzinie obsypywałem mieszanką papryk i pieprzów i dalej do wędzarni na czas ok. 10 dymogodzin. Było super. Ostatnio jak chciałem zrobić taką przegryzkę plan spalił na panewce z powodu braku słoniny grubości słusznej.

Pozdrawiam,

Mirek

MIRKON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą słoninę robiłem na Boże Narodzenie,do tej pory jest jeszcze w lodówce,zawinięta w folji aluminiowej.Przygotowanie:słoninę parzę 40min.w osolonej wodzie z przyprawami,jakie kto stosuje?Słonina pozostaje w wodzie do rana.Następnie rozcieram czosnek z papryką ostrą i słodką,smaruję słoninę i wędzę 2 godz.zimnym dymem :thumbsup:
Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.