Skocz do zawartości

Yerby wędzarnia i wyroby


Yerba

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ostatni wypiek na Wielkanoc (oczywiście na zakwasie żytnim)

Z prawdziwą , grubą skórką  :tongue:

Uwielbiam taki chleb. Jadam go bardzo mało, praktycznie same skórki  :D 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EAnna,ja tez taka lubie ,trzeba wymyslec przepis na sama taka skorke ,u mnie w domu walka kto zje" pietke " dobrze ze sa 2  :)( pieke w formie) ,od czasu jak zaczelam piec juz nie kupujemy chleba w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger ze ja nie pomyslalam !! tylko kto zje srodek?,moze zrobic kwas chlebowy ,bo cos takiego chyba jest ,przynajmniej cos mi sie o uszy obilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko kto zje srodek?

 

Hmmm oprócz kwasu chlebowego (do tego najlepszy jest razowiec) możesz zrobić ciasto popularne na zachodzie mówią na to broodpudding ;)

 

Tu masz ciekawy przepis:

http://www.wielkiezarcie.com/recipe81898.html

 

Można to robić z marchwią , kakao, orzechami , bakaliami z tym co masz i lubisz ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  a wiem co to jest ..hehe moze taki dla TZ zrobie z whisky :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

,u mnie w domu walka kto zje" pietke " dobrze ze sa 2

 

Wiesz co tak sobie pomyślałem że jak do wyrastania ciasta i pieczenia użyłabyś głęboko-wciętej formy bo babki to miałabyś więcej "prawie piętek" ;)  

 

coś takiego:

http://www.garneczki.pl/media/img/products/kpbig_222426d6a0b9cb1f531c641380abf8.jpg

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niezle niezle ,a moze wypiekac w takich foremkach do tartaletek byly by odrazu "gotowe kromki " skorkowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak kupię sobie czasem połówkę chlebka gorącego, to wycinam misternie cały środek i z samej skórki robię sobie kanapki :devil:  (a co?!), w pracy jak to zobaczyli to się w głowę pukali, a przecież ta skórka pozostaje chrupiąca i pyszna tylko przez krótki czas, więc po co czekać aż stanie się gumowa i mniej apetyczna ?!

 Po tym tłumaczeniu większość przyznawała mi rację, ale nikt tak nigdy nie robił (ciekawe czemu?)   

A środeczek zjadam na obiad do zupki albo jakiegoś gulaszu, czy fasolki po bretońsku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osid ja bedac dzieckiem jak szlam ze szkoly to kupowalam  cwiartke chleba jak byl swiezy i zjadalam  skorke a reszta karmilam ptaki :)

no i zackalismy o tych skorkach watek Yerby ( moze moderator usunie off top)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie znalazłem dobry szybki patent bez pieczenia na wykorzystanie wszystkiego bez skórki ;) 

 

http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/desery/ciasto_makowe_z_chlebem

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie znalazłem dobry szybki patent bez pieczenia na wykorzystanie wszystkiego bez skórki ;)

 

http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/desery/ciasto_makowe_z_chlebem

Gdzieś zupę chlebową ostatnio robili ze środków. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie znalazłem dobry szybki patent bez pieczenia na wykorzystanie wszystkiego bez skórki ;)

 

http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/desery/ciasto_makowe_z_chlebem

Gdzieś zupę chlebową ostatnio robili ze środków. 

 

Gdzieś....??? u Magdy Gesler w Kuchennych Rewolucjach :)

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z samej skórki robię sobie kanapki   (a co?!), w pracy jak to zobaczyli to się w głowę pukali, a przecież ta skórka pozostaje chrupiąca i pyszna tylko przez krótki czas, więc po co czekać aż stanie się gumowa i mniej apetyczna ?!  Po tym tłumaczeniu większość przyznawała mi rację, ale nikt tak nigdy nie robił (ciekawe czemu?)   

Ja też tak robię  :facepalm:

A. jest zgorszony :D

Kiedyś udało mi się upiec płastugę na całą blachę.

Ciasto było trochę za miękkie i popłynęło.

Ten chleb miał praktycnie dwie duże skóry i z 3cm miąższu w środku. Rewelacja !

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jejciu jak ja tu dawno nic nie robiłem :( . Ale mam teraz trochę więcej czasu ... więc na razie mięsko zapeklowane na dwa tygodnie a w lodówce  polędwica czeka na pończoszkę :)

post-47651-0-03867000-1485118489_thumb.jpg

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic specjalnego , w pończosze po tygodniu wiszenia zamiast trzeciego etapu do lodówki powędruje do wędzarni , a mięsko na myśliwską i trochę czosnkowej do poniedziałku poleży :)

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.