Skocz do zawartości

Wyroby nestora


nestor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 miesiące temu...

'Łopatka Konserwowa z płynem wędzarniczym.'

WYKONANIE:

 Łopatke peklowałem przez 7 dni. Po peklowaniu dodałem pieprz i jedną łyżkę stołową kolendry. Następnie umieściłem ją w Szynkowarce na której dno wcześniej nalałem 4 łyżki płynu wędzarniczego.(Na wierzch również dodałem 4 łyżki płynu). Szynkowarkę zamknąłem i umieściłem w garnku z wodą o temperaturze 80 stopni. Łopatkę parzyłem aż do uzyskania temperatury 68 stopni. Po wystygnięciu nastąpiła konsumpcja. Łopatka wyszła bardzo dobrze, a w smaku i zapachu przypominała ona produkt wędzarniczy. 

post-40604-0-95439600-1654951617_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasztet Wieprzowy

2kg karkówki

0,5kg wątroby

4 jajka

15 dkg żurawiny

5 dkg suszonych grzybów

Gałka Muszkatołowa - 1 łyżka, 1 łyżeczka pieprzu, sól, 2 łyżeczki papryki wędzonej, 6 łyżek kiełków zbożowych(zamiast bułki)

Mięso kroimy na plastry i przysmażamy na patelni, następnie gotujemy do miękkości z dwiema cebulami.

Po ugotowaniu mięso mielimy dwa razy:

1. Sitko nr.5(5mm)

2. Sitko nr.2(2mm)

Do zmielonego mięsa dodajemy resztę składników i pieczemy jedną godzinę w temp. około 200 stopni.

post-40604-0-37032500-1655647692.jpg

Edytowane przez nestor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mimo krytyki 2 osób

@nestor,

nikt nie krytykował Twojego pasztetu. Wyrażono tylko  watpliwość co do ilości gałki.

Uwzglednij proszę to, że nikt nie siedzi w Twojej skórze i tym bardziej nie ma Twojego wyczucia, wypracowanego długoletnią praktyką.

Nawet nie napisałeś, o jaką "łyżkę" miarową chodzi.

Rozrzut ilości przy "łyżeczkowaniu" może być trzykrotny zaś przegałkowanie wyrobu to katastrofa.

Skoro podałeś przepis to zapewne w intencji wykorzystania przez innych forowiczów.

Spróbuj proszę przeważyć tę Łyżkę gałki gramówką i uzupełnij przepis.

Z góry dziękuję i dodam, że przekrój pasztetu jest idealny pod każdym względem.

Dobrze byłoby, żebyś wrzucał zdjęcia o większej rozdzielczości.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem gałkę, moja łyżka stołowa to 1,9 grama,na 2kg farszu.Muski daje na kg. mięsa 0,8do 1,2grama,czyli moja  ilośc 1 łyzka (1.9 g)na 2kg farszu  mieści się  w granicach  dawkowania. . Zdjęcie pasztetu jest kiepskiej jakości ,bo robiłem je telefonem.   

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W ubiegłym miesiącu zrobiłem w szynkowarce  wędlinę .Najpierw zapeklowałem 1,30 łopatkę  a po tygodniu umieściłem w szynkowarce .Na dnio szynkowarki nalałem kilka łyżek dymku wędzarniczego (rozcieńczonego) Pózniej  parzyłem w 85 st. do uzyskania temp.70 stopni.Szynka  wyszła całkiem dobra o smaku  wędzonki.

Mały feler za krótko była w solance , widać w srodku  niedopeklowanie.

post-40604-0-93290500-1664886219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widać w srodku 

Niestety, niewiele widać  :facepalm: 

Zdjęcie jest kiepskiej jakości, przy słabym oświetleniu.

Poza tym, kroisz łopatkę tępym nożem; z opisu wynika, że uparzony jest jeden kawałek łopatki, zaś w prawym, dolnym rogu widać odłupany wzdłuż włókien kawałek mięśnia.

 

 

Szynka  wyszła całkiem dobra o smaku  wędzonki.

Czy Pani Żonie smakuje?

Jeżeli powie TAK, to udzieli certyfikatu wysokiej jakości dla Twojego wyrobu  :thumbsup:   :D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mały feler za krótko była w solance , widać w srodku  niedopeklowanie.

 

Według mnie brak nastrzyku . 

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Noże mam niestety tępe.
To trzeba naostrzyć  :rolleyes:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.