Skocz do zawartości

gruby7074-moje wyroby


gruby7074

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

.Chociaż ostatnio blysnelo światełko w tunelu to może palenisko stanie.

Żartobliwie powiem, jak widzisz światełko w tunelu to nie wchodż bo to może być pociąg . :D

[Dodano: 25 wrz 2017 - 10:25]

Dobrze prawisz,przeca to jest pociąg do dobrego jedzonka ????☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to goście się pewnie "nieco" zasiedzieli... :D

Oj tak,trochę posiedzieli,pojedli,popili ;),powspominali i odjechali :)

 

 

Poczęstunek dla gości odwiedzających groby "Wszystkich Świętych"

 

Bardzo ładne wyroby   :clap: , kradnę na naszą stronę  :)

 

Już tam są

 

Jechałem przez Krośniewice parę dni temu , a ty dopiero teraz się chwalisz . Oj nie ładnie ;):laugh: . Za to wyroby :thumbsup:

Zabierałem się do tego jak "pies do jeża" :blush:,poprawię się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam dylemat,czy mogę dołożyć do kaszanki lub czarnego peklowanych okrawkow z glow,Ozorków.Czy po parzeniu wyroby nie będą czerwone w srodku?Czy kolejność parzenia ma wpływ na końcowy kolor wyrobów,w tej samej wodzie tzn:kielbasa i wedzonki przed podrobami lub odwrotnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wsad na salceson to:2 połowy głowy wp,1 tylnia golonka,3 ozorki,2 serca,400 g skórek.Mięso nie peklowane ale do gotowania dodane 20 g peklosoli w celu wybarwienia[lepiej zapeklować],gotowane do chwili odchodzenia mięsa od kości.Po przestudzeniu odebrałem chude mięso [trafiły się też z tłuszczem],obrałem ozorki,dołożyłem serca i pokroiłem w większe kawałki,dodałem zmielone skórki[sitko 4 mm] i zważyłem.Wsadu było 4,25 kg,dodałem soli 20 g/kg,pieprzu 2 g/kg,majeranku 1 g/kg,rozgniecionego czosnku 4 g/kg.Wszystko razem wymieszałem,spróbowałem i musiałem dosolić [na smak] żeby przesolić.Zapakowałem do oczyszczonego żołądka wp,jakieś 3/4 objętości a resztówkę do małej kątnicy.Parzyłem w 80-85 stopniach[maćka czyli żołądek 2 godz] a w kątnicy 1 godz.Studziłem najpierw temp pokojowej przez 1,5 godz,często obracając a później w +8 na parapecie okiennym.Dziękuje za uznanie,sporo tego było ale warto.Czas myśleć o następnym dymieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wsad na salceson
dobry "cwaniaczek" to naprawdę towar luxusowy ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dobry "cwaniaczek" to naprawdę towar luxusowy

Skropiony dobrym, domowym octem jabłkowym  :tongue:

Q-cze o takiej porze już nie wolno jeść  :(

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wsad na salceson
dobry "cwaniaczek" to naprawdę towar luxusowy ;) 

 

ani śladu ani smaku po nim nie zostało

 

 

dobry "cwaniaczek" to naprawdę towar luxusowy

Skropiony dobrym, domowym octem jabłkowym  :tongue:

Q-cze o takiej porze już nie wolno jeść  :(

 

można jeść,ale żeby z octem-nie próbowałem

 

:clap: - Już myślałem , że Krośniewicach zakazali dymienia  ;)  :)

binio do Krośniewic to trza jeszcze trochę z buta pociągnąć,jeszcze jedna paczka ostała się i znów dym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.