Skocz do zawartości

Annam W kuchni robi....


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kostek, jest zblizone do wolowiny, albo jesli ktos kiedys probowal bardziej do koniny, ma taki slodkawy posmak. Dlatego nastepnym razem bede dodawac chili do kabanosow aby zaostrzyc smak.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annam jak to mięsko smakuje w tym wyrobie?.Wyglądają bardzo dobrze :)

Chciałem napisać żebyś kupił w makro ale zerknąłem na adres,  że chyba nie masz.  :)

 

Dodano: 06 grudzień 2013 - 20:31

Zrobilam w koncu kabanosy specjalne  :D   ok zacznijmy od poczatku. Czyli dostalam w koncu miesko kangura

Super :thumbsup: .Ciekaw jestem połączenia smaków, samego kangura próbowałem. Może być fajna kombinacja.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiewczyny dziekuje  za pochwaly. A mam taka inna uwage: zobacznie jak nas jest wiecej. Nie tylko panowie juz tutaj sa, ale zwiekszyla sie ostro ostatnio grupa "kobiet pod wezwaniem" :D . Oby jeszcze wiecej z takimi zainteresowaniami i wiadomosciami przybywalo tutaj , to tak zyczenie do Mikolaja  ;)  :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu kabanosy śliczniutkie Nigdy nie jadłam mięsa z kangura Szkoda że tak daleko mieszkasz :(

Coraz więcej kobiet też to zauważyłam , ale jeszcze inne spostrzeżenie przychodzi mi na myśl , panowie często spierają się o swoje racje a my kobiety umiemy wymienić się informacjami Mówią że to baby są swarliwe i kłótliwe :)

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrobilam w koncu kabanosy specjalne

@ANNAM,

Wyrób zasługuje na swoją nazwę: proponuję KANGUROSY  :D

Z jakiej części kangura użyłaś mięsa?

Gratuluję udanego eksperymentu 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ANNAM, Wyrób zasługuje na swoją nazwę: proponuję KANGUROSY   Z jakiej części kangura użyłaś mięsa? Gratuluję udanego eksperymentu 

 Aniu nazwa bardzo mi sie podoba :thumbsup:  wspanialy pomysl, wiec bede robic  kangurosy  .

 Zadzwonilam zapytac sie o czesc ciala z jakiego jest mieso, odpowiedz byla : " na 90 % z nogi"   CZyli tak do konca nie wiadomo :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak dla zmiany aby nie bylo ze Henio jest w moejej kuchni tak dlugo  :laugh:

Rozkroilam moja rolade cieleca. Mieso peklowalam z przyprawami 2 tygodnie a nadzienie tylko 2 dni pozniej smielone, i nalozone na mieso rolady. Zrolowalam, zawinelam w oslonke ( u nas sprzedaja takie w kawalkach 50X 50 cm do wloskich wyrobow) to wszystko do siatki. Po uwedzeniu parzylam. A dopiero wczoraj rozkroilam. 

Wedlina chuda( w koncu cielecina) ,ale zaskoczona jestem, bo wczesniej robilam i taki efekt nie byl osiagniety jak teraz. A tak wyglada w przekroju.post-40723-0-23765200-1387482608_thumb.jpg

 Jesli ktos kiedys chcialby robic, to trzeba miec caly kawalek( strone ) cielaka, aby spokojnie i delikatnie wyjac kosci, uwazajac na cienka warstwe miesa. Wedlina warta pracy

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halusia  dziekuje :) ,jak masz dostep do cieleciny to zrob, polecam. Moje "odchudzarskie" chetnie zajadaja, nie moga oprzec sie chwycic chociaz plasterek.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzreju zapraszam :) , tez mam szynke z cieleciny, ale jeszcze poczekam do swiat, bo jak teraz rozkroje to mi zjedza. W worki zapakowalam, zeby pomysl krojenia oddalic od nich :D, Tez chuda, a peklowana podobnie jak Kostek peklowal barania noge.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląd smakowity 

 

Aniu cudnie wygląda,super
 

 Dziekuje Wam  :)

Olga , Kostek, nauka nie idzie w las, Dzieki prywatnym lekcja mam takie wyroby :D  

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzeba miec caly kawalek( strone ) cielaka,

Jednym słowem, nerkówkę cielęcą - Veal sweetbread.

To mięso ładnie klei a jego typowe zastosowanie to właśnie rolady nadziewane.

Pięknie Ci wyszła Aniu.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.